reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

A ja się dziś dowiedziałam że Maja na to dorosłe jedzenie przechodzi dokładnie jak skończy roczek, czyli już niedługo:-D:-D:-D Zupa mleczna jest na mleku krowim, "ciocia" mi dziś mówiła że jeszcze nie mieli problemów z alergiami czy coś - chyba że rodzic wcześniej zgłaszał alergię. W takich sytuacjach posilki są dostosowane do dzieciaczka.
Nimfii póki co karmią "ciocie" i będą karmić prawdopodobnie do czasu aż obczają ze dziecko jest gotowe na samodzielne jedzenie.
 
reklama
mój dzisiejszy pomysł na II śniadanko naturalny serek wiejski do tego starta rzodkiewka, chlebek z masełkiem, herbatka:tak:

Mam nadzieję że zje ze smakiem:tak:
 
onanana oj pluła Maja ja jednak mam nadzieję że Liwia zje ja nie robię na słodko śniadanka może to dlatego że ja nie jem nic na słodko bo nie lubię na śniadanie i małej taż nie przyżądzam:tak:
 
Ja dawalam na razie twarożek na slodko :tak: kuba uwielbia, ale chce teraz robic wersje z warzywkami - na zmiane z rzodkiewka, pomidorkem, szczypiorkiem i ogórkiem z koperkiem.
Na poczatek powinno sie dawac ogorek kiszony niby.
A wy dajecie juz świerzy i kiszony ogór? :-)
 
serek wiejski zjedzony :tak:
Nimfii my już prawie wszystko jemy, wczoraj na obiad była mizeria z ogórka świeżego, zupę ogórkową w tym tyg. jadła:tak:
 
mirelka a dajesz jej taki duze plasterki do jedzenia ogorka czy rzodkiewki? Moj nic takiego nie pogryzie, wszystko musze drobnic :dry:
Ale musze sie wziasc troszke za kucharzenie bo sie opuscilam :-D w kolko jedno i to samo ;-)
 
reklama
moja już dawno próbowała ogórkową,ale świeżego ogóra jeszcze nie.

Onanana to chyba we wszystkich tych publicznych żłobach dają mleko krowie po roczku, u nas tez tak będzie. Troche mnie to dziwi, bo przecież są zalecenia,że do 3. roku życia dzieci powinny pic modyfikowane:baffled: Ale myślę,że problemu nie będzie z alergią ,bo przeciez normalne jogurty daje jej juz dawno.
 
Do góry