reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - czyli nasze potyczki z cycuchami u butelkami:)

reklama
Mam pytaie do Mam karmiacych mm. Jak czesto dajecie mleczko i ile? I czy dajecie jakies herbatki?
Aha- i jakie butelki macie i jaki smoczek? Ja mam Avent i smoczek 1 i nie wiem, czy to nie za mala dziurka juz na teraz. I kiedy wprowadzacie jakies kaszki czy musy? :-)
 
Mam pytaie do Mam karmiacych mm. Jak czesto dajecie mleczko i ile? I czy dajecie jakies herbatki?
Aha- i jakie butelki macie i jaki smoczek? Ja mam Avent i smoczek 1 i nie wiem, czy to nie za mala dziurka juz na teraz. I kiedy wprowadzacie jakies kaszki czy musy? :-)

My od soboty jesteśmy tylko na mm, ale praktycznie od urodzenia Bartek jadł i moje ściagane mleczko i mm. Teraz dostaje Bebilon (ale wcześniej było Bebiko, potem Hipp). Młody jest żarłokiem i zjada teraz 150ml (razem z proszkiem robi się 180ml) 5 razy na dobe. Na opakowaniu jest napisane niby, ze powinien jeść 6 razy, ale on woli wiecej a rzadziej:-).

Obecnie mam butelki MAM Baby i jestem z nich bardzo zadowolona. Mają odkręcane dno, więc się łatwo je myje. Wcześniej miałam Tommee Tippee antykolkowe - masakra. Butelka składała się chyba ze 100 części, które się niszczyły nie mówiąc już o ich myciu. Jak narazie smoczek mam 1, ale zastanawiam się nad zmiana,ale może jeszcze za jakiś czas.

Z herbatkami i wodą mam mały problem, bo Młody nie chce pić (pewnie ma to po mnie:-)). Czasem jak pociagnie z butelki i poczuje, że to nie mleczko to się zaczyna krztusić. Może mu te smaki nie pasują. Chciałam mu kupić jakiś inne, ale są "dopiero po 4 miesiącu" i nie wiem czy mogę mu takie podać. Bo teraz jak jest juz tylko na mm to chyba dobrze by było jakby coś się napił??

Cos innego do jedzonka mam zamiar podawać jak skończy 4 miesiące, ale jeszcze nie wiem od czego zacząć.
 
Melisa. Kazde dziecko roznie je. Mój Franus je czesto ale nie je jak ta tabelka na opakowaniu. Je 130ml czasem mnie. Jak wydoi 150ml to juz mu sie ulewa. I je tak średnio co 2,5-3h.
Dopajam na modyfikowanym. Herbatka ułatwiajaca trawienie. F jedzie juz 2 opakowanie tak mu smakuje :tak:

butelki mamy lovi. Medical +. Mysle ze mozesz juz wiekszy smoczek dac małej. Moze sie krztusic na poczatku ale nauczy się :)

a musy itd zacznę dawac jak bedzie miał 3,5 miesiaca.
 
Ja też odpowiem chociaż karmię piersią. Czasem ściągam swoje mleczko i podaję butelką najzwyklejszą, najtańszą z Canpolu. Smoczek taki jak przy butelce 0+. Drugą butelkę mam z Aventu ale smoczek dokupiłam Lovi 3+, bo tańszy a pasuje do tej butelki. Obydwa smoczki mały chętnie toleruje i pięknie pije butelką. Bo mój Matiś nie tolerował butelki do jakiś 10 miesięcy. Jak Olek skończy 4 miesiące zacznę dawać zupki i deserki ale dalej jeszcze będę karmić piersią do 6 miesiąca. Potem się zobaczy :)
Pozdrawiam
 
Melisa ja na początku dokarmiałam, teraz nie mam potrzeby (odpukać) i używałam butelki LOVI i smoczki też LOVI 0+, jestem bardzo zadowolona, nie leci za szybko, butlę dobrze się trzyma w ręku, teraz używam ich jak np. małemu chce podać wody do popicia na czkawkę
 
My na mm jesteśmy od początku. Najpierw używaliśmy butelki Lovi i smoczka o najmniejszym przepływie, a teraz mamy Tommee Tippee ale już smoczek 2 o przepływie średnim. Kacper po prostu któregoś dnia zaczął się wysilać przy Lovi i płakać, widać było, że mu za mało leci, po zmianie na średni od razu było wszystko ok:) Herbatki ja daję ok. 2 razy dziennie, przeważnie rumiankową Hipp albo z kopru włoskiego też Hipp. Co do kaszek to zamierzam zacząć podawać jak mały skończy 4 miesiace czyli ok. 7 maja, nawet zakupiłam już Bobovitę z jabłkiem,ryżową. Na razie daje mu na noc mm z kleikiem kukurydzianym, bardzo Kacperkowi smakuje no i dłużej śpi w nocy. Na wadze przybiera książkowo:) Aha, dodam, że do kleików i kaszek mam zakupioną butelkę złotą Aventu ze smoczkiem trójprzepływowym specjalnie do gęstszego przystosowanym. Jeśli chodzi o częstotliwość i ilość podawania mm, to my wcinamy Bebilon od początku, Kacperek je co 3 godzinki. Czasem 150 ml czasem 120ml, zależy od tego jaki ma akurat apetyt, jedynie w nocy po wieczornym mleku z kleikiem śpi np. od 20.00 do nawet 4-5 rano:)
 
U nas Bartuś je co 3,5h po 120ml a ostatnio wsuwa po 150ml. Mamy butelkę Lovi 0+. Na razie pije ze smoczka z jedną dziurką. Jak dałam mu innego, to za szybko mi wypijał. Jak zaczniemy robić kleiki to kupimy taki trój-przepływowy, jak pisze Anisia. Mały polubił ten smoczek i jak dawałam mu herbatkę w innej butelce baby ono, to się wykrzywiał i śmieszne miny robił. Daję herbatkę z kopru włoskiego lub wodę przegotowaną raz dziennie lub dwa, jak ma czkawkę.
 
reklama
Nasz Fabian je co 3 albo 4 godziny 120 ale zdaza sie ze je na raty :) butelke mamy avent ze smoczkiem 2 i narazie pasuje pozniej kupimy 3-przeplywowy. na poczatku uzywalam nuk ale zmienilam bo kazdy mowil zmien butelke to nie bedzie mial kolek ze tak powiem guzik prawda nam nie pomoglo a nuk tez fajny teraz tylko cherbatke pije z nuka a mleczka z avent.

i mam pytanko po wyparzaniu smoczki zrobily mi sie takie matowe i denerwuje mnie to bo wyglada jakby byly brudne :/ kupic nowe czy takie poprostu sie robia??
 
Do góry