reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią - i nie tylko!

ooo odnalazłam nowy wątek... :-) Ja póki co zamierzam karmić piersią, choć myślę, że nie dochodzi do mnie jeszcze to, że może okazać się to trudne...Jestem dobrej myśli i chcę próbować, ale podobało mi się, co powiedziała Aia, każda z nas znajdzie coś dla siebie i Malucha
Jeśli chodzi o smoczka to się okaże. Generalnie dzieciaki mają potrzebę ssania, więc jeśli będzie ona silna to podam, ale będe chciała się go pozbyć do roku. Rok jest dla mnie górną granicą, bo po tym okresie ssanie z odruchu staje się nawykiem, a właśnie takie nieprawidłowe nawyki mogą prowadzić do wad wymowy...Zbyt długie ssanie smoka może powodować doprzednie układanie języka, a co za tym idzie seplenienie czy nieprawidłową artykulację głosek :) Wiem, że nie muszą, ale mogą i wolę nie ryzykować :)
Swoją drogą Pauletta, co Ty robiłaś o tej godzinie?:p
Ewa jeśli chodzi o literkę "r" to spokojnie może się pojawiąc do 6 r.ż.
 
reklama
Do mamusiek karmiacych :) czy jecie wszystko? czy trzymacie jakies diety w zwiazku z produkcja mleczka dla naszych pociech :)

Oregano jak u Was rozwinela sie sytuacja? karmisz tylko piersia czy dokarmiasz?
Ja niestety prawie tylko odciagam i nie przystawiam malego, bo przez 40 min wypija mi tylko 50-60 ml, a buteleczke oproznia w 10 min.
 
Ostatnia edycja:
Ej, ej co znaczy wszystko??:-) Bo ja już pomysłów na obiady nie mam :-p powiedzcie mi co ja na święta mogę sobie zrobić np jaką sałatkę z tuńczyka?? A majonez można?? Chodź troszkę??:-D
 
ja majonezu ogolnie nie jem ale pewnie bym w salatce sprobowala ;-)

ja na obiad ogolnie nie mam ochoty, jem male porcje ale czesto

najwiecej ciemne pieczywo, activia, jablka, banany, ciasteczka owsiane czy z sezamem, ziemniaki, marchewke, mieso jem kazde jak zrobione, kurczak, poledwiczki wieprzowe,zupy, szynka, ser zolty, jajka, platki owsiane, musli, platki kukurydziane, mleko, rodzynki, suszone brzoskiwnie, ogorek zielony, jogurty rozne, makarony, kasze.... generalnie nie mam jakiejs eliminacji - nie jem czekolady, dzemow, marmolad, pasztetow..
o staram sie jesc jak najmniej przetworzone produkty - nic co ma E203 itd itp :tak:
 
Ja też dziewuszki próbuje wszystkiego po troszku... Staram się nie jeść smażonych ciężkich rzecz.. majonezu właśnie , ketchupu, wzdymających warzyw takich jak fasola , kapusta i kalafior... Jesli chodzi o słodycze to jakies suche herbatniki , probówalam tez juz serniczka od babci, mięso jadlam narazie gotowane i z prodiża.. Ser żółty jem normalnie , chude wędliny no i margaryne zastąpilam prawdziwym masełkiem. Zrezygonawalm z kway , którą kochalam ponad wszystko i z prawdzowej herbaty.. Nie pije gazowanego... Powiedzcie mi moje drogie jak to jest z owocami iwarzywami? Można jeść surowe???
 
owoce to raczej surowe;-) a warzywa tez czemu nie? surowe najzdrowsze

ja sie dzisiaj odwazylam na 3 ruskie pierogi, zobaczymy:sorry2:

aaa i zapomnialam ze jem sporo lososia tez na zmiane z mieskiem:tak:
 
Ja również karmię tylko cycem i jem w zasadzie wszystko, oprócz rzeczy typowo wzdymających czyli kapusta, groch,kalafior...to tyle.no i fast foodów oczywiście. Jem zdrowo i wszystko:) Mała jak dotąd nie strajkowała
 
reklama
No dobrze ale jakie te owoce?? Jabłka i banany?/ Bo cytrusów nie można tak?? Ja jedynie tak jak wspomniałam jabłka i banany, a z warzyw to marchewka, brokuł, biała część pora, kukurydzę spróbowałam, źle po niej nie było ;-) . Rybki, kurczak, wołowina. A sałatę można zjeść tzn taki mix sałat??
 
Do góry