reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią starszaków

Witam!
czy są tu długie karmicielki :-):-):-)
Synka karmiłam dwai pół roku,córcie juz 15 miesiecy i konca niewidac :-D
Puki co ucierpiały tylko moje piersi na karmieniu:-(i własnie tu sie zastanawiam czy można uzywac jakies kremy ujędrniające piersi podczas karmienia???

Są. Popytaj w aptece.
Ja używam Pharmaceris i sobie chwalę.
Uważam jedynie, żeby nie smarować brodawek.

Podziwiam, że tak długo karmisz...
Ja już nie mogę się doczekać końca ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
malena z jednej strony mnie meczy to karmienie,z drugiej to niesamowita wież matki z dzieckiem.
Pozatym co my mamy mozemy dac lepszego i zdowszego do picia naszym maluchom jak nie mleko z piersi??;-)
 
malena z jednej strony mnie meczy to karmienie,z drugiej to niesamowita wież matki z dzieckiem.
Pozatym co my mamy mozemy dac lepszego i zdowszego do picia naszym maluchom jak nie mleko z piersi??;-)

No to już kwestia dyskusyjna jak długo
rzeczywiście karmienie jest maluchom potrzebne.
Ja zamierzam pociągnąć do roku.
Nie wyobrażam sobie karmić chodzącego bajtla:tak:
Ale, żebyś mnie źle nie zrozumiała - podziwiam Cię, a nie potępiam :-D

Moja szwagierka karmiła 3,5 roku:szok:
 
witam drogie panie! ja również karmie piersią, ale zamierzam tak do roku. Widzę, że jest tu koleżanka z więkrzym stażem, zym smarować pogryzione brodawki?
 
malena ja także nikogo niepotępiam:))każda matka wie najlepiej co najlepsze jest dla jej dziecka:)
Ale 3i pól roku to chyba juz za długo,ja planuje tak do około 2 lat.
natkil niemam pojecia czym smarowac:(puki co problemu pgryzionych brodawek niemiałam,choc ,mała zaczyna ostatnio mnie podgryzac i to mocno:(((
 
Ja chcialabym karmic jak najdluzej. Teraz moja corcia ma prwie 7 miesiecy i nie chce nawet patrzec na mleko modyfikowane. Karmie rano tuz przed wyjsciem do pracy, pozniej przyjezdzam do domu w czasie lunchu - karmie corcie i wracam po pracy ok 16:30 i od tego momentu karmie juz do wieczora. W miedzyczasie tatus oczywiscie karmi dziecine owockami, kaszkami itp. Zalezy mi na utrzymaniu laktacji za wszelka cene bo ja jako niemowle zaczelam chorowac wlasnie po odstawieniu od piersi. I chorowalam tak az poszlam do szkoly. Poza tym to niesamowite uczucie gdy karmiac patrzy na ciebie para takich niesamowitych, wdziecznych, pieknych oczu.
Pozdrawiam wszystkie karmiace mamusie.
 
Ja chcialabym karmic jak najdluzej. Teraz moja corcia ma prwie 7 miesiecy i nie chce nawet patrzec na mleko modyfikowane. Karmie rano tuz przed wyjsciem do pracy, pozniej przyjezdzam do domu w czasie lunchu - karmie corcie i wracam po pracy ok 16:30 i od tego momentu karmie juz do wieczora. W miedzyczasie tatus oczywiscie karmi dziecine owockami, kaszkami itp. Zalezy mi na utrzymaniu laktacji za wszelka cene bo ja jako niemowle zaczelam chorowac wlasnie po odstawieniu od piersi. I chorowalam tak az poszlam do szkoly. Poza tym to niesamowite uczucie gdy karmiac patrzy na ciebie para takich niesamowitych, wdziecznych, pieknych oczu.
Pozdrawiam wszystkie karmiace mamusie.

jesli bedziesz nadal karmoła to laktacje utrzymasz :tak:,natomiast gdybys redukowała karmienia to pwnie pokarm by zanikał,ja chce karmic tak do 2 lat,tak jak młodego :-)
Moj tez zawsze wpatrzona we mnie jak ja karmie ,piekne to uczucie :-)
 
KArcia, a jak dziecko skonczylo rok, to ile razy na dobe karmilas?JA karmie swoja corke 2 razy dziennie (raz w ciagu dniam, i wieczorewm przed zasnieciem) no i w nocy. Nie jestem pewna czy nei za rzazdko...
 
mam ten sam problem. Tylko, że moja roczna córka w ogóle nie toleruje butelki. W ciągu dnia z trudem udaje mi się ją namówić na jedzenie ale wieczorem i w nocy jest płacz bo ona jest głodna a ja nie mam na tyle pokarmu by ją zaspokoić a nic innego nie zje:( Pomóżcie!
 
reklama
Co do rocznej córki. W tym wieku najlepiej jest odzwyczajac od butli. Mój jak skończył roczek, przeszedł na kubek(niekapek, kapek zwykły...co kolwiek co nie ma smoka, super są bidony ze słomką dodatkowo ćwiczą aparat mowy) nie warto wciskać butli:no::no::no: A jak to ona nic nie zje innego???? Mleko jż nie powinno stanowić podstawę posiłków:no:
Co do 4 miesięcznego bobasa, to pewnie bez płaczu sięnie obejdzie. Ja też musialam dośc szybko przejść na butlę i smok nie wchodził w grę. to naturlane, że cycowe dziecko chce tylko cyca. ale po kilkunastu próbach, płaczu i wrzasku udało się. mały zgłodniał, a ja wyciskałam ze smoka mleko, żeby posmakował..zassał kilka razy i potem już poszło:tak: próbuj też z różnymi smoczkami:tak: u mnie zdał egzamin tylko z tommee tippee
 
Do góry