reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

reklama
Nie nastawiaj się :p tak jest często po przerwie.
ja na początku jak robiłam 4h przerwy to miałam potem i 300ml.

Generalnie jeżeli będziesz odciągać faktycznie regularnie te 10x na dobę i koniecznie muszą w to wejść nocne sesje, to z czasem te ilości wzrosną :) ale dalej warto skonsultować się z cdl, jeżeli chcesz przejść z kpi na kp.
Nocą jest pierś. Mimo to pracowac tez nocą?
 
Przykro mi, że trafiłaś na kiepskie CDL. Ja też jako położną środowiskową wybrałam taką, która jest CDL, ale ona mi nie pomogła. Dopiero udało mi się znaleźć taką, która normalnie nie jeździ po domach, tylko przyjmuje w poradni laktacyjnej. Wzięła 150 zł, ale była u mnie chyba z 5x (płaciłam tylko raz) i uratowała mi kp, więc to było naprawdę dobrze wydane 150 zł. Jeśli dziecko spłyca chwyt, to warto też odwiedzić neurologopedę. Znam kilka przypadków, gdzie wędzidełko było problemem, ale nie wszystkie położne potrafią to ocenić. Może być też problem z napięciem mięśniowym w okolicach buzi. To też ocenia neurologopeda. U nas była podobna sytuacja i właśnie przez to, że spłacał chwyt, ssanie było nieefektywne i ani on się nie najadał ani mi mleka nie przybywało. Potrzebny był czas, masaże i dokarmianie (wędzidełkopodciete było już wcześniej), ale to musi pokazać ktoś kto się na tym zna i ocenić czy u Was jest podobnie. U nas dużym problemem była też mocno cofnięta dolna szczęka, przez co mały nie mógł domknąć ust i prawidłowy chwyt był dla niego mega wysiłkiem. Na to też mieliśmy masaże i zalecenie jak najczęstszego układania na brzuchu, bo do lepszej pracy buzi potrzebne są mocne mięśnie brzucha. A że te mięśnie były słabe, to on nie chciał leżeć na brzuchu, więc byliśmy też u fizjoterapeuty. Generalnie te pierwsze 2 miesiące, to było jeżdżenie po lekarzach i masaże/ćwiczenia, ale udało się. Teraz mały ma normalną buźkę, ładnie się rozwija, a ja mam przekonanie, że zrobiłam co mogłam. Bo prawda jest taka, że tu nie chodzi tylko o kp. Karmić można tak samo dobrze mm. Natomiast pewne trudności, które powodują problemy z karmieniem, będą miały wpływ na dalszy rozwój dziecka. Zarówno problemy z wędzidełkiem, jak i napięciem mięśniowym mogą odezwać się przy RD, czy nauce mówienia. I naprawdę łatwiej wyprostować te rzeczy na początku. Wiem co mówię, bo najstarszemu synowi podcinałam wędzidełko dopiero w wieku 7 lat, bo wcześniej trafiłam na kiepskich specjalistów. I wiem, że to mega ciężkie, naprawdę nie chciałabym wracać do tego czasu. Przytulam i życzę powodzenia 🍀
Tak miałam właśnie iść do neurologopedy która jest zarazem cdl ale terminy były na koniec lutego. Nie wiem czy u nas to wina mojego złego przystawiania czy może coś więcej. Spróbuję się dostać do tego podwójnego specjalisty albo innej doradczyni. Szkoda żeby zrezygnować z kp jak jest szansa. Dziękuję za twoja historie i słowa wsparcia 😘
Rano odciągnelam 30 ml. Wczoraj 2x power pumping. Dzisiaj powtarzamy. Musze zwiekszyc jeszcze ilosc tych odciagniec. Wczoraj ok. 6 raxNajtrudniej w nocy. Rozumiem że muszę się zmotywować i ze 2 razy w nocy odciągać?
Co z supli na laktacje poza femaltikerem używałyście? Ja dodatkowo jem slod jęczmienny w syropie. Moringe akurat mam wiec dodałam. Lecytyna? Kozieradka?
Power pumping powinno się robic max raz dziennie.
Musisz zwiększyć ilosć sesji przynajmniej do 10, bez tego to zadne suple nie pomogą.
Czytałam 2 pierwsze z rzędu artykuły i piszą że można 1-2-3 razy dziennie.
"Metodę stosuje się optymalnie przez 3 dni z rzędu (czasami dłużej), najlepiej po ciepłej relaksującej kąpieli. Można ją stosować raz dziennie, można częściej (1-2-3 razy w ciągu doby) – oczywiście im częściej tym szybciej zadziała." Link do: Jak pobudzić laktację? Power Pumping - Mlekiem Mamy
 
Tak cały czas z laktatorem to się nie da.
Czy moglabyś wreszcie przestać pisac takie bzdurne potworki? Oczywiście, ze sie da. Sa mamy, ktore karmią po 2-3 lata uzywając tylko i wyłącznie laktatora. Ja sama już karmie prawie rok.
Gdzie niby się nie da?
Nocą jest pierś. Mimo to pracowac tez nocą?
Tak.
Czytałam 2 pierwsze z rzędu artykuły i piszą że można 1-2-3 razy dziennie.
"Metodę stosuje się optymalnie przez 3 dni z rzędu (czasami dłużej), najlepiej po ciepłej relaksującej kąpieli. Można ją stosować raz dziennie, można częściej (1-2-3 razy w ciągu doby) – oczywiście im częściej tym szybciej zadziała." Link do: Jak pobudzić laktację? Power Pumping - Mlekiem Mamy
Możesz robić i 5xpp, ale jezeli nie masz łącznie minimum 10 sesji, to i tak mija sie z celem. Podstawa to 10 sesji. Suple i pp to dodatki. Najpierw 10 sesji przez miesiąc i wtedy zobaczysz, co jeszcze Ci potrzeba.
 
Tak cały czas z laktatorem to się nie da.
Oczywiście, że się da, jest mnóstwo mam KPI. I wielki szacun dla nich, bo to bardzo trudne, ale nie niemożliwe.
Tak miałam właśnie iść do neurologopedy która jest zarazem cdl ale terminy były na koniec lutego. Nie wiem czy u nas to wina mojego złego przystawiania czy może coś więcej. Spróbuję się dostać do tego podwójnego specjalisty albo innej doradczyni. Szkoda żeby zrezygnować z kp jak jest szansa. Dziękuję za twoja historie i słowa wsparcia 😘
Polecam jednak wybrać się do tej specjalistki, nawet jeśli to będzie pod koniec lutego. W międzyczasie możesz poszukać porady u kogoś innego, kto ma termin wcześniej, może akurat pomoże i wtedy tamten termin odwołasz. Zawsze możesz też zadzwonić, powiedzieć jak jest i poprosić o info jak ktoś zrezygnuje, może wtedy uda się wcześniej.
 
Czy moglabyś wreszcie przestać pisac takie bzdurne potworki? Oczywiście, ze sie da. Sa mamy, ktore karmią po 2-3 lata uzywając tylko i wyłącznie laktatora. Ja sama już karmie prawie rok.
Gdzie niby się nie da?

Tak.

Możesz robić i 5xpp, ale jezeli nie masz łącznie minimum 10 sesji, to i tak mija sie z celem. Podstawa to 10 sesji. Suple i pp to dodatki. Najpierw 10 sesji przez miesiąc i wtedy zobaczysz, co jeszcze Ci potrzeba.
Czyli powinna wzrastac ilosc odciaganego mleka z poszczegolnych sesji co 2h? Bo u mnie jest 40-50 ml co te 2 h, wiec szalu nie ma..:/
 
reklama
Czyli powinna wzrastac ilosc odciaganego mleka z poszczegolnych sesji co 2h? Bo u mnie jest 40-50 ml co te 2 h, wiec szalu nie ma..:/
Powinna, ale to nie będzie z dnia na dzień, minie pewnie kilka tygodni zanim zobaczysz realną różnice.
Trochę zrobilas sobie sama kuku i małą iloscią sesji zaczęłaś sama wygaszać laktację, wiec teraz trochę czasu zajmie odbudowanie tego.
 
Do góry