reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karta ciąży

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2023
Postów
7
Hej, jestem w 23tc do tej pory nie otrzymałam od lekarza karty ciąży... wszędzie pisze, że jest to obowiązkowe, ale mój lekarz twierdzi, że skoro mam teczkę ze wszystkimi badaniami, wynikami, kartami przebiegu wizyt to nie potrzebuje karty ciąży w formie papierowej książeczki. Czy z tego tytułu nie będzie problemów w szpitalu przy porodzie, że nie posiadam takowej?
 
reklama
Rozwiązanie
Hmm, ale kartę ciąży lekarz zakłada jakoś od razu przy 1 wizycie jak potwierdzi ciążę, poza tym wpisuje tam wszystkie wyniki morfologii, moczu, zalecone leki, ciśnienie, wagę, tydzień ciąży, czy są infekcje jakieś, tętno dziecka, długość szyjki, więc dziwne, że Pani nie ma.
Hmm, ale kartę ciąży lekarz zakłada jakoś od razu przy 1 wizycie jak potwierdzi ciążę, poza tym wpisuje tam wszystkie wyniki morfologii, moczu, zalecone leki, ciśnienie, wagę, tydzień ciąży, czy są infekcje jakieś, tętno dziecka, długość szyjki, więc dziwne, że Pani nie ma.
 
Rozwiązanie
Hej, jestem w 23tc do tej pory nie otrzymałam od lekarza karty ciąży... wszędzie pisze, że jest to obowiązkowe, ale mój lekarz twierdzi, że skoro mam teczkę ze wszystkimi badaniami, wynikami, kartami przebiegu wizyt to nie potrzebuje karty ciąży w formie papierowej książeczki. Czy z tego tytułu nie będzie problemów w szpitalu przy porodzie, że nie posiadam takowej?

Raczej będzie bo większość szpitali oczekuje jej przy przyjęciu. Tzn wiesz przyjąć i tak Cie muszą ale jednak lepiej jak wszystko jest w jednym miejscu a nie w teczce
 
Też właśnie się dziwię, od początku chodzę do luxmedu prywatnie, ten lekarz ma bardzo dobre opinie w moim mieście. Kilkakrotnie pytałam o tą kartę, twierdzi, że nie ma potrzeby. Co mogę zrobić w tej sytuacji?
 
Też właśnie się dziwię, od początku chodzę do luxmedu prywatnie, ten lekarz ma bardzo dobre opinie w moim mieście. Kilkakrotnie pytałam o tą kartę, twierdzi, że nie ma potrzeby. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

W lux med kartę dostałam od położnej.
Przed każdą wizyta u ginekologa miałam najpierw wizytę u położnej
 
reklama
reklama
Do góry