reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszka bobovita

Roksanaaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Maj 2021
Postów
21
Witam mój synek ma 4 miesiące i jest na mleku modyfikowanym bebilon AR a chce mu podawać kaszkę mleczne-ryżowa bobovita. Czy zatem z tym mlekiem mam mieszać kaszkę? Czy raczej na wodzie? Bebilon AR jest zagęszczony i nie wiem czy kaszka wyjdzie tak jak powinna
 
reklama
Kaszek mlecznych nie dodaje się do mleka modyfikowanego.
Do mleka modyfikowanego dodaje się kaszki bezmleczne.
 
Witam mój synek ma 4 miesiące i jest na mleku modyfikowanym bebilon AR a chce mu podawać kaszkę mleczne-ryżowa bobovita. Czy zatem z tym mlekiem mam mieszać kaszkę? Czy raczej na wodzie? Bebilon AR jest zagęszczony i nie wiem czy kaszka wyjdzie tak jak powinna
Mleczne robisz na wodzie a bezmleczne na MM
 
Dietę powinno się rozszerzać dopiero po 6 miesiącu. W mieszance już i tak dostaje wysoko przetworzoną żywność. Układ pokarmowy jest jeszcze niedojrzały. Kaszka mleczno-ryżowa zawiera również formułę. Warto poczytać o rozszerzaniu diety i żywieniu niemowląt (i nie z informatorów Nestle ani Bobovity czy innego Hippa tylko poważnych publikacji), bo można zaszkodzić dziecku.
 
Kaszki mleczne mają już w składzie mm,więc mieszasz je z wodą. Jeżeli chcesz mieszać z mlekiem to kupuj bezmleczne.
 
Ja pierwszej córce zaczęłam rozszerzać dieta od razu po 17 tygodniu i wszystko super było, teraz drugiej córce dopiero coś ok 19 tyg bo zbiegło się to z wyjazdem i też fajnie reagowała na nowe smaki. Ja nie uważam że trzeba po pół roku dopiero uczyć dziecko nowych , wkoncu uczeni a nie debile stworzyli "pierwsze łyżeczki" po ukończeniu 17 tyg. Jak wyżej bezmleczna kaszkę dodajesz rozmieszaną w mleku tym co karmisz, a mleczna z wodą mieszasz. Polecam kaszki BoboVity. Z resztą każdy rozszerza dietę dziecka kiedy uważa , że jego dziecko jest już na to gotowe 😉
 
W gotowych kaszkach jest dużo cukru. Warto nie dawać kaszki na noc.
Poza tym to żadne rozszerzanie diety. Smak kaszki jest po prostu słodki. W takiej kaszce nie ma nic wartościowego.
Dokładnie!

A potem biadolenie, że dziecko nie je warzyw czy owoców!

Można na prawdę kupić dobre gatunkowo kaszki bez syfu, jeśli już i je dawać.
 
reklama
Witam mój synek ma 4 miesiące i jest na mleku modyfikowanym bebilon AR a chce mu podawać kaszkę mleczne-ryżowa bobovita. Czy zatem z tym mlekiem mam mieszać kaszkę? Czy raczej na wodzie? Bebilon AR jest zagęszczony i nie wiem czy kaszka wyjdzie tak jak powinna
Aha i dodam , że moje dziecko nie ulewa po obiadkach/kaszkach i deserach. A też borykamy się z tym problemem z tym że moja musiała być na bebilonie Comfort
 
Do góry