reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszka bobovita

Tylko weź pod uwagę choćby to ze kiedy byliśmy mali to nasi rodzice nie mieli takiego dostępu do mm, i dlatego i dostawaliśmy szybciej jedzenie stałe i tez mleko krowie którego nie zaleca się teraz do 1rz jako posiłek a jedynie jako dodatek. A po za tym żywność wyglądała kiedyś całkiem inaczej niż teraz, nie było pakowane tyle chemi.
W każdym razie nie ma co wie spierać. Jesteś matka swojego dziecka o ty decydujesz a nikt za ciebie tego nie zrobi. Wiec jedni zaczynaja w 4mz a inny po 6. Wg mnie najważniejsze żeby to dziecko wykazywalo gotowość do rozszerzania diety.
Dokladnie, nie ma co się spierać bo każdy ma swoje zdanie i wie co dla jego dziecka jest odpowiednie jak również gotowość malucha do rozszerzania diety 😉
 
reklama
Kiedyś jak się dziecko przeziębiło, to przychodziły kumy i na trzy zdrowaśki do pieca. Jako ludzkość nadal żyjemy.

Nie przyszło Ci do głowy dlaczego zalecenia się zmieniają?
Nie będę z Tobą dyskutować, bo to i tak nie ma sensu, ja wyraziłam swoje zdanie i doświadczenie . A tu akara afera matek półek. Nie pasuje coś, to nie odpisuj. Proste . 😛
 
Moja mama nas trochę wychowała i od zawsze powtarzała , że jej lekarka kazała dawać zupki w pełnym z stawie już od 3 miesiąca i jakoś żyjemy i mamy się dobrze, brak alergii etc. Moje zdanie jest takie, że jak dziecko po tym 4 miesiącu je i nic mu się nie dzieje to po co czekać i to pierwsza sprawa, a druga to odnośnie niemowląt ciągle się zalecenia zmieniają, pierwsze dziecko rodziłam to na dzień dobry jak przywieźli na same małucha to z kremem na odparzenia , po kąpieli przywozili nasmarowane dzieciątko, a teraz z kolei nie dawali już kremow na odparzenia ( robiona maść tranowa), a po kąpieli nie smarowali dziecka no bo po co przyzwyczajać skórę , tylko że przyszłam do domu z dzieckiem z takim stanem skóry , że przez miesiąc walczyliśmy z przesuszoną, spękaną do krwi skórą dziecka, tak że nie zawsze zalecenia są dobre dla dziecka
Zrobisz jak chcesz, nie moje dziecko i nie moja sprawa. Jak ktoś chce 4 miesięcznemu dziecku podawać nawet golonkę, to niech tak robi :)
 
No właśnie,kazda matka sama wie jak wychować swoje dziecko. Bez pouczania co i kiedy można mu podać. Autorka zadała proste pytanie. Po co te zbędne komentarze,że za wcześnie?
 
Bo czasem ktoś nie wie. Ja też chciałam rozszerzać dietę od 17 tygodnia i się potem dowiedziałam, że nie jest to zalecane. Dopóki ktoś mówi normalnie, że coś można zrobić inaczej, to co w tym złego ? Nie jesteśmy algami i omegami.
Algami na pewno nie. Myśle,że większość mam rozszerzając dietę czerpie wiedzę z książek lub internetu a tam roi się od powtarzanych w kółko informacji od kiedy zacząć rozszerzać dietę. Skoro piszesz,że autorka pytania, dla Ciebie, może dawać nawet golonkę 4 miesięcznemu dziecku to komentarz od kiedy powinno się to robić, w Twoim wydaniu, jest zbędny. Bo przecież sama twierdzisz,że każdy robi jak uważa.
 
Ja na początku od 5 msc dawałam kaszkę firmy Holle bezglutenowa, bezsmakowa i bez cukru. Tą Ci polece na sam początek.
Holle polecam również.
Nie np kaszke ryżowa po 4m o smaku banana z tona cukru i innych dodatków . a np mix ze swieżym bananem owocami jogurtem itd.
Czy z czasem warto przejść z kaszek instant na kasze gotowane samemu. Bardziej wartościowe.
Platki owsiane jaglane itd
 
Nie wiem, kim są matki półki. Jeśli znasz się na wszystkim nie pytaj. Proste ;)
1. Ja nie jestem autorką postu.
2. Kiedyś zadając pytanie od czego zacząć rozszerzać dietę dziecka ( bo już zapomniałam jak to było przy pierwszym dziecku) spotkałam się z taką samą aferą
3. To jest forum , każdy może się wypowiedzieć i opisać swoje doświadczenia . A tu się nagle zrobiła afera koperkowa 🤦
 
reklama
Do góry