reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy doszło do zapłodnienia?

Ja mam wrażenie, że Ty nie za bardzo się orientujesz jak powinno się w ogóle prowadzić ciążę. Bardziej martwisz się, że masz rozbieżność w dacie porodu niż tym czy dziecko jest dobrze zbadane.
Jest to moja pierwsza ciąża i faktycznie uważam, ze bardzo mało wiem ale i bardzo się stresuje to moja taka pierwsza sytuacja i wiele rzeczy dowiaduje sie właśnie w trakcie ciazy.. jeżeli kogoś czymś uraziłam to przepraszam
 
reklama
Mam jeszcze jedno spostrzeżenie co do mojej ciąży i jej wieku😊 na Usg z 30 czerwca doktor po Usg stwierdził 6tydzien1 dzień. Zdjęcie wysyłam poniżej. Na którym mam pomiar CRL 0.36cm czyli odpowiedni dla tego tygodnia. Z miesiączki wychodziłby 7 tydzień 5 dzien.

Czy mógłby może się ktoś wypowiedzieć na ten temat?

IMG_4660.jpeg
 
Jest to moja pierwsza ciąża i faktycznie uważam, ze bardzo mało wiem ale i bardzo się stresuje to moja taka pierwsza sytuacja i wiele rzeczy dowiaduje sie właśnie w trakcie ciazy.. jeżeli kogoś czymś uraziłam to przepraszam
To nie chodzi o to, że kogoś uraziłas. Tylko zastanawiające jest to, że wiele osób pisze Ci, że wiążący jest termin z USG a Ty z uporem maniaka cały czas wracasz do terminu z om, który jest mało ważny przy nieregularnych cyklach.
 
Ostatnia edycja:
Jak dla mnie to powinnaś rozważyć zmianę ginekologa, bo to właśnie powinien być ktoś, kto poprowadzi Cię w tej pierwszej ciąży właściwie, bo wiadomo, że możesz wielu tematów nie znać. Ale dla mnie dziwny lekarz, mój od razu po USG widział, że dziecko jest za małe jak na datę z OM i przeprowadził że mną dokładny wywiad plus no ja też uważam, że lekarz powinien Cię uświadomić o badaniach prenatalnych, połówkowych 😬.
 
Jak dla mnie to powinnaś rozważyć zmianę ginekologa, bo to właśnie powinien być ktoś, kto poprowadzi Cię w tej pierwszej ciąży właściwie, bo wiadomo, że możesz wielu tematów nie znać. Ale dla mnie dziwny lekarz, mój od razu po USG widział, że dziecko jest za małe jak na datę z OM i przeprowadził że mną dokładny wywiad plus no ja też uważam, że lekarz powinien Cię uświadomić o badaniach prenatalnych, połówkowych 😬.
Aaa Twój lekarz pracuje w którymś z lubelskich szpitali?
 
Dobrze, dziękuję
Tzn dziewczyny dobrze Ci radzą, nie ma co się przejmować terminem OM, moim zdaniem ważniejsze są badania USG wszystkie na których lekarz może sprawdzić czy dziecko jest zdrowe, czy dobrze się rozwija. Pamiętaj o tym badaniu USG co powinnaś mieć niedługo. Z jakiej miejscowości jest Twój lekarz?
 
reklama
Jak dla mnie to powinnaś rozważyć zmianę ginekologa, bo to właśnie powinien być ktoś, kto poprowadzi Cię w tej pierwszej ciąży właściwie, bo wiadomo, że możesz wielu tematów nie znać. Ale dla mnie dziwny lekarz, mój od razu po USG widział, że dziecko jest za małe jak na datę z OM i przeprowadził że mną dokładny wywiad plus no ja też uważam, że lekarz powinien Cię uświadomić o badaniach prenatalnych, połówkowych 😬.

Mnie lekarz na NFZ poinformował jeszcze o opcji testów NIFTY także sory, ale coś tu jest grubo nie tak
 
Do góry