reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pojawiły sie pierwsze ZĄBKI????

W ktorym miesiacu moje dziecko rozpoczelo ZĄBKOWANIE???


  • Wszystkich głosujących
    130
szczerze to ja też się boję karmienia piersią i podchodzę do tego z pewną rezerwą. tzn jeśli wszystko będzie ok to będę karmić ale jak będę znów miała problemy to zrezygnuję bez żadnych wyrzutów sumienia. oczywiście jak zwykle mleko już mi leci. z prawej piersi jak nacisnę to aż tryska a z lewej... niestety mam coś tam zwalone z tą lewą brodawką, jest i bylła bolesna przy naciskaniu, ledwo z niej coś leci (jak karmiłam wiktora też tak było), generalnie nie nadaje się do karmienia.
 
reklama
głuszek-u nas kły wyszły pierwsze na dole, ale strasznie długo to trwało-jakiś miesiąc.A Marcelinka miała wtedy 12 miesiecy jak się zaczęło.
baśka-jesli chodzi o czas jaki u nas zajęło wybicie pierwszych trójek, to było to coś około miesiąca.A teraz przebiły nam się trójki na górze i też z miesiąc się męczyla, wydaje mi się, że to najbolesniejsze wychodzenie zebów w wykonaniu mojej córci.Czwórki też długo się przebijały, ale jak już zaczęły to poszło to szybko,a te kły to idą i idą.Po 3 i pół tygodnia przebiły wreszcie skórę i można namacać ostre końce.Zatem po tych praiwe dwóch miesiącach mamy 16 zębów, ale te górne kły to dopiero ledwo wystają z dziąsełek więc jeszcze długa droga...a piatki to nie mam pojęcie kiedy wyjdą.
Co do wit. D, to też wydawało mi się, że jak jest słoneczna pogoda to nie trzeba, ale ostatnio jak byłismy na szczepieniu, to ku mojemy zdziwieniu piediatra nadal kazała podawać do 2 roku zycia po 1 kropli, a też pijemy modyfikowane-a ściślej Nutramigen.( ciemiaczko ma ładnie zarośnięte, więc już sama nie wiem co robic?):confused:
 
Nam pediatra kazała odstawić Vigantol jak skończy roczek. Też pije modyfikowane i oprócz tego daję witaminy - Sanostol.
Co do zębów to jak kiedyś pisałam najpierw wychodziły parami - dolne 1, górne 1, górne 2, a potem tylko jedna dolna 2. Potem wyszły górne 4 i dopiero wreszcie w tym tygodniu zauważyłam, że ta druga dolna 2 rośnie. I przebiła się już też dolna 4, więc idzie 11 ząb. Ja wszystkie zęby tylko sprawdzam dotykowo (a strasznie gryzie), bo pokazać nie chce za nic.
 
manarynka u nas tez w natarciu trzy zeby dolna dwojka i dolne czworki;-),woczoar wyczulam wlasnie ostre koncowki i bylam w szoku
WIEC JAK WYJLADA BEDZIEMY MIEC 12 zebow

jeszcze 6 ufff............
 
U nas pierwsze wyszły dolne jedynki, potem górne: jedynki, dwójki, czwórki, potem dolne czwórki- teraz idą górne trójki- już jakieś dwa/trzy tygodnie i wyjść nie mogą.
Tak więc u góry mamy sporo ząbków, a na dole tylko jedynki i czwórki:tak:
 
:-D:-Dhehe to niezły macie ten dół

No to my mamy:

na górze całe jedynki i dwie dwójki przebite
na dole całe jedynki i jedna dwójak przebita

najpierw wyszły dolne jedynki potem górne jedynki, potem górna dwójka, a zaraz po niej druga dwójka górna i dolna dwójka. Czyli 7 (jak juz pisałam) - strszanie jestem zjarana tymi ząbkami
 
a Weronika jest mega marudna i rycząca - górna lewa czwórka przebita... ale dolnej lewej dwójki nadal nie ma :baffled: :eek:
 
reklama
mojemu Wiktorowi idzie jakiś ząb. tylko nie wiem czy to nadal ta druga dwójka dolna czy jakiś inny. łatwo poznać po nim bo ma nagle taki atak strasznego płaczu, nic go nie uspokaja, zresztą pokazuje na buzię więc wiemy że to zęby. ale mam też na ten najgorszy ból dobry i szybki sposób. jak wpada w taką histerię z bólu to smaruję mu w buzi żelem znieczulającym (chyba Calgel, ciemno jest i Wiktor śpi więc nie sprawdzę) i zaraz potem podaję mu łyżeczkę Ibufenu. Potem przytulam go i bujam, po jakiś 5 minutach jest już spokój i go nie boli.
 
Do góry