reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy powiedzieć o ciąży w pracy?

Elwirka1665

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Sierpień 2022
Postów
41
Witam
Kiedy najlepiej poinformować w pracy o ciąży?Pracuje ponad 36miesiecy od początku grudnia mam umowę na stałe.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
 
reklama
Jeśli nie spodziewasz się jakichś nieprzyjemności to najlepiej od razu, zwłaszcza, jeśli planujesz L4, żeby mogli się przygotować. Ale w sumie moim zdaniem zawsze w pracy powinno się najpierw patrzec na siebie a dopiero potem na innych :)
 
Jeśli nie spodziewasz się jakichś nieprzyjemności to najlepiej od razu, zwłaszcza, jeśli planujesz L4, żeby mogli się przygotować. Ale w sumie moim zdaniem zawsze w pracy powinno się najpierw patrzec na siebie a dopiero potem na innych :)
Myślę że mam w pracy 2 takie osoby które na pewno będą głupio komentować.
Że umowa na stałe to zaraz ciąża itp.
Jestem osobą która się przejmuje.
 
Myślę że mam w pracy 2 takie osoby które na pewno będą głupio komentować.
Że umowa na stałe to zaraz ciąża itp.
Jestem osobą która się przejmuje.
Przede wszystkim - nie przejmuj się. Ludzie gadali, gadają i będą gadać.
Ogólnie jest tak, że nie ma obowiązku informować w pracy o ciąży.
Możesz powiadomić same szefostwo prosząc ( o ile to możliwe ) o zatrzymanie tego w tajemnicy na tyle na ile się da.
Możesz powiedzieć, że nie chcesz głupich komentarzy czy innego traktowania.
 
reklama
Myślę że mam w pracy 2 takie osoby które na pewno będą głupio komentować.
Że umowa na stałe to zaraz ciąża itp.
Jestem osobą która się przejmuje.
no to najwyższy czas się przestać przejmować . Ciąża i macierzyństwo ostatnio jest traktowane jak plaga egipska i ludzie raczej negatywnie do tego podchodzą, będziesz słyszeć mnóstwo głupich uwag jak tylko stare baby będą widzieć brzuch a potem przy małym dziecku jeszcze więcej. Trzeba się nauczyć to olać i nie przejmować, jak ktoś ci w pracy będzie sprawiał przykrość to zgłoś do szefostwa albo HR i krótko z debilami :) to, że jesteś w ciąży to nie jest nic złego i nie jest wymówką dla nieprzyjemnych komentarzy, które w innych okolicznościach byłyby nie na miejscu :)
 
Do góry