reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy siadamy????

reklama
ja też radziłabym zaczekać, aż maluch sam zacznie siadać, tzn że jest na to już gotowy. czekaj cierpliwie na jego indywidualne tempo rozwoju :)
 
Drogie Mamy, przeczytałam powyzsze wpisy i troszke sie uspokoilam, ale czy to na prawde normalne ze moj 7-miesieczny synek jeszcze sam nie siedzi? przy małej pomocy robi to doskonale ale sam sie kołysze. martwie sie poniewaz moj synek urodzil sie w 39tc. z waga 2210g. Byl koszmarnie niedozywiony i teraz kazda rzecz mnie przeraza. Dzis moj synek zaczal po malutku raczkowac, nieudolnie ale jednak... mamy jednak problem z siedzeniem. Czy powinnam sie martwic?
 
martaik- nie ma sie o martwic nazapas. WIem cos o tym bo tez jestem przewrazliwiona o zrrowie mojego starszego synka bo taz mielismy z jego zdrowiem problemy.
Kazde dziecko jest inne to ze jeszcze sam nie siada nie swiadczy o tym ze cos jest nie tak, znam dzieci ktore majac 18 czy 20 mies jeszcze nie chodzily. U nas to akurat wszystko przedwczesnie sie zaczynalo ale tez z kolei sie martwilam czemu tak szybko. Barnim sam siedzial jak skonczyl 5 mies, sam stal opierajac sie plecami o kanape jak skonczyl 7,5 mies a chodzil sam majac 9 mies- martilismy sie o stawy - a poprostu ten typ tak mial.Wiec nie martw sie bo naprawde rozwoj inaczej przebiega u kazdych dzieci.
 
martaik nie martw się nie ktore dzieci siedzą samodzielnie dopiero w 8-9 msc spokojnie;-)mój synek sam siedział majac 7 msc i to w sumie było takie nagłe więc zobaczysz że u was też tak będzuie nic na siłe poprostu pewnego pięknego dnia on sam sobie usiądzie a tobie kamień z serca spadnie;-)a co niskiej wagi urodzeniowej to mój synek 38tc i waga 2600kg 10pkt Apgar i zaraz przybierał bardzo dużo aż przegonił niektóre dzieci które urodziły sie znacznie większe.a jak teraz twój maluszek rośnie?
 
aguska, Stas szybciutko dorownal wagą, po około 2 miesiacach wazyl tyle samo co rowiesnicy, ale początki były bardzo stresujące. Dziękuje za odpowiedzi:)
 
Dzieci na siadanie i raczkowanie maja czas pomiedzy 6 a 10 miesiącem życia. Moja córa (duża, długa 75cm dziewczynka :)) zachowuje sie dokladnie jak córka Calineczki i wiem, ze nie ma w tym nic nieprawidlowego. Ma jeszcze czas na samodzielnosc. Jednak istotne jest, aby nie pozwalac dziecku siedziec za dlugo, jesli samo jeszcze nie siada, poniewaz obciaza to kregoslup i tak jak u nas, robia sie "okragle plecki", co moze niestety spowodowac wady postawy w przyszlosci.
 
reklama
Ja podawałam synkowi palce i sam się podciągał- lakarz nam powiedział że jak da radę to znaczy że jest gotowy na siadanie. A przy okazji mogę polecić super poduszkę do nauki siadania- Lillop- kraina poduszek: PODUSZKA SIEDZISKO WIKTOR , nie trzeba malucha obkładać z każdej strony jaśkami, a i ja byłam spokojna że jak się zachwieje na którąś stronę to sobie krzywdy nie zrobi:-) A teraz poducha służy nam do odbywania kar:-)
 
Do góry