reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kremy i maście na odparzone pupcie oraz popękane brodawki

Rapunzel zdam sie na Twoje większe doświadczenie i dzis rezygnacja z bambino, pozostanie przegotowana woda z rumiankiem a na noc Oilatum do wanny. Z odparzeniem dziś juz lepiej wiec myśle ze obedzie sie bez tormentiolu:-) Co do Nivea to kiedys uzywałam ale średnio sie sprawdził Hipp duużo lepszy. Niestety dochodze do wniosku ,że to jednak alergia na te papmpersy a dokładnie na ten wkład :wściekła/y:bo u starszego syna tez pupa dzis zaczerwieniona lekko:baffled:Wracam do tescowych i z Lidla które sie najlepiej w naszym przypadku sprawdziły:-) A ja głupia myślałam ze Pampersami dzieciakom polepsze komfort, zwłaszcza teraz kiedy ciepło sie robi:no::no:Pozdrawaim Anka:-)
 
reklama
Ja na szczescie nie mialam zadnych problemow z odparzeniami u synka. Na samym poczatku uzywalismy Sudokremu, jak dla mnie rewelacyjny, choc troche kosztuje. Jak sie sloiczek z Sudokremem skonczyl kupilam krem z apteki na recepte (tesciowa mi poradzila) i tez super, prawie jak Sudokrem. Raz sie nacielam niestety, skorzystalam z promocji i kupilam krem na odparzenia z rosmanna, syn nie mial co prawda odparzen ale wyszly mu czerwone krostki, jak odstawila ten krem - od razu znikly. Kiedy Kuba skonczyl 18 miesiecy zaczelam uzywac pudru i do dzis uzywam. Puder jest przede wszystkim dla mnie wygodniejszy. Mialam puder Alantan, Nivea, teraz mam z Johnsona. Dla mnie puder jest lepszy od kremu, zdecydowanie.
 
Ja Tormentiolu jeszcze nigdy nie używałam, dlatego podchodzę do tego jak "pies do jeża":-D.Jesli widze ze przy odparzeniu przez 3dni nie ma widocznej poprawy wtedy zaczynam o nim myśleć.Jak dobrze,że do tej pory skończyło sie zawsze tylko na myśleniu:-D:-D Trzymajcie sie dziewczyny:-)
Dzieci to najlepsza szkoła przetrwania;-)
 
Dla mam alergików odkrycie sezonu:
na żrące kupy i odparzenia do krwi po alergii pokarmowej lub nietolerancji latozy:
po przerobieniu szerokiego asortymentu od sudocremu po tormentiol najlepsza okazała się maść apteczna z witaminami ( A, E, F), lanoliną i hydrocortizonem ( 1%). W dwa dni leczy krwawą pupę. Wiadomo, że przez hydrocortizon jest to maść do zadań specjalnych- ale naprawdę rewelacyjne działanie
 
Ja sie musze dziewczyny pochwalić ostatnim odkryciem:-D:-D
Byliśmy z chłopakami na działce u znajomych. Dzieci jak to dzieci nawet na chwile nie usiadły tylko buszowały po trawce. Jak sie potem okazało Dawid narobił w pieluche.Efekt odparzona pupa. Znajoma miała jedynie zwykły krem Nivea wiec posmarowałyśmy małego solidną warstwą kremu po czym zasnął. Ja go rano przebieram a po odparzeniu śladu nie ma:szok::szok: skóra gładziutka mięciutka bez uczulenia.Uwierzcie nie pamiętam kiedy w takim szoku byłam ostatnio. :-D:-D Ja polecam ten sposób w razie awarii ten krem można dostać praktycznie wszędzie:tak:
 
Ostatnia edycja:
Mój synek tylko raz miał odparzoną pupkę i pomogło mycie jej gazikami zamoczonymi w przegotowanej wodzie, wietrzenie, przemywanie roztworem nadmanganianu potasu oraz smarowanie naprzemiennie Sudocremem i Tormentiolem :tak:.
Na co dzień smaruję pupkę mojego synka kremem ochronnym z tlenkiem cynku Bambino. A jak tylko pojawi się jakieś zaczerwienienie, przemywam ją roztworem nadmanganianu potasu i smaruję Sudocremem (poprzednie opakowanie Sudocremu 250g starczyło mi na 8 miesięcy, a zapłaciłam za nie w aptece 31,50zł) i zaczerwienienie znika :-).
Stosowałam też Linomag z tlenkiem cynku oraz krem ochronny przeciw odparzeniom Hippa i uważam, że są dobre.
Niedawno Adrianek dostał w prezencie krem pielęgnacyjny z d-Pantenolem Bambino, więc wkrótce również go wypróbuję :-).
 
reklama
Mamo Adrianka ja tez mam kilka sprawdzonych kremów na odparzenia ale nigdy bym sie nie spodziewała ze zwykły krem Nivea potrafi takie cuda czynić:tak::tak:. Dlatego zamieściłam moje spostrzeżenia co do niego:-) może komuś ta informacja sie przyda. Pozdrawiam Anka.
 
Do góry