reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Krostki na twarzy

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez daszka, 9 Styczeń 2008.

1. daszka

daszka mama Jasia

Na buzi mojego synka pojawiają się krostki z białym wierzchołkiem. Zazwyczaj w miejscu gdzie się podrapie na policzku. Goją się bardzo szybko, ale często obok pojawiają się następne i tak w kołóko. Przemywam buzię czystą wodą albo rumiankiem zmieniając waciki przy kazdym zmienionym miejscu, ale to niespecjalnie coś daje... czy można posmarować takie miejsca maścią np Tribiotic? |Czy miałyście podobny problem i jak sobie poradziłyście?

Pozdrawiam

2. kalia76

kalia76 New Member

Witaj daszka!
    To pewnie jest zwykła potówka lub tzw. kaszka u niemowlaków jest to częste , a zwłaszcza zimą. Tribiotiku bym ci nie polecała u tak małego dziecka natomiast na twoim miejscu poszła bym do pediatry i poprosiła o krem ELOCOM jest świetny na wszelkie wysypki , uczulenia a także na odpażenia. Ja mam czwórkę dzieci i od zawsze stosuje ten krem i jak tylko mi się kończy od razu lece do lekaża po receptę i jeszcze nigdy się na nim nie zawiodłam bo jest naprawdę świetny. Powodzenia.

3. reklama
  4. Tigri23

Tigri23 Tigri23

hymm kurcze moj synek ma jakies uczulenie na buzce ale tylko na buzce..wyglada to jak male pryszcze i jest lekko zaczerwnienione..gdy todotykam to takie uczucie tarki..sprubuje ten elocom moze pomoze...boje sie troche by to nie byla skaza bialkowa...:baffled:

5. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Elocom jest maścią sterydowa, która można używać na niewielkie powierzchnie ciała i to w porozumieniu z lekarzem. Tigri23 to co ma Twój synek trochę wygląda na alergię. Spróbuj się przyjrzeć diecie i odstawić podejrzane produkty, może uda Ci sie znaleźć przyczynę za pomocą diety eliminacyjnej. I skontaktuj sie z lekarzem.

6. Jesica

Jesica New Member

witam, moj synek tez ma krostki na buzki, raczej wokol ust, lekarz powiedzial ze to od smoczka i sliny, sobie podraznia, czasami znikaja ale tylko na troszke, rano wogole prawie ich nie ma, a w ciagu dnia raz ma wiecej a raz mniej, moze to od raczek czy innych zabawek ktore bezprzerwy od chyba 3 miesiecy pcha do buzi, zabki napewno mu ida, ale z tymi krostkami wolcze juz 3 miesiace, poradzcie mi jakies masi, uzywalam nivea dla niemowlat i penatol.

7. Jesica

Jesica New Member

a ten puder to taki zwykły do pupki???

Poleć forum