reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krótka szyjka macicy

Alicia
O tak by bylo najlepiej moze w tedy zwruci wiecej uwagi na nia.
Wiesz szyjka zadko kiedy wraca do swojej pierwotnej dlugosci czyli tej pierszej ale moze stanac w miejscu i nic sie juz z nia nie dziac do konca ciazy lub nawet mozesz urodzic po terminie trudno powiedziec bo kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje, duzo w kazdym badz razie zalezy od tego jaki tryb zycia prowadzisz tz czy pracujesz masz duzo stresow dzwigasz itp to wiem na 100 %
Co do zaszywania szyjki to gin pewnie wyslal by cie na taki zabieg do szpitala trwa on okolo 20 m i mozna isc do domu no chyba ze lekarz zaleci bys zostala dobe na opserwacji.
Najlepiej zapisz sobie wszystko co chcesz wiedziec i powiedziec ginowi i powiesz mu na wizycie napewno ci wszystko wyjasni a ty pozbedziesz sie watpliwosci :)
 
reklama
dziewczyny czy ten fenoterol może być szkodliwy dla dziecka??? tego się najbardziej obawiam! moze pytałyscie lekarzy albo macie jakies doswiadczenia w tej kwestii?? moja lekarka twierdzi,ze nie ,ale jakos niedowierzam.... Pomóżta
 
Hej, kobitki. Byłam dzisiaj u gina. Niestety, mimo bezwzględnego leżenia szyjka skróciła się znowu i ma 15 mm ( a dwa tyg. temu miała 25mm). Jutro idę do szpitala, dostanę leki przyspieszające rozwój płuc. Trzymajcie kciuki, żeby mały wytrzymał w brzuchu chociaż jeszcze kilka dni, żeby te lekarstwa zdążyły zadziałać. KTG było w porządku, serduszko równo bije. Boję się bardzo. Smutno mi, że muszę się z wami rozstać, bo bardzo was polubiłam przez te kilka miesięcy. Będę więc za wami tęsknić i myśleć co tam u was słychać. Ale mimo smutku, mam nadzieję, że mały jeszcze poczeka i tak zaraz nie wrócę.
Pewnie się nieprędko „spotkamy” dlatego chcę wam już dzisiaj życzyć zdrowia, wytrzymałości, łatwych i terminowych porodów, no i zdrowych, ślicznych, grzecznych dzieciaczków. I mało problemów z facetami. Mam nadzieję, że o mnie nie zapomnicie i spotkamy się na forum jako szczęśliwe mamusie.
Pozdrawiam, chociaż jeszcze pewnie wieczorem tu zajrzę.
Trzymajcie swoje szyjki i jak trzeba to leżcie.Pa.
 
Gabi to ja trzymam kciuki za was!

Szameta,w Anglii ciaze prowadzi polozna a nie ginekolog, njikt mnie nie bada dopochwowo cala ciaze...... tylko mam usg ale tez niedopochwowe, chociaz mam zamiar poprosic zeby mi zrobili dopochwowe...ide jutro, zobaczymy
 
Cześć dziewczyny,
Ja leżę, nie tak grzecznie jak tego wymaga sytuacja i odczówam tego skutki ale staram sie jak najwięcej. Byliśmy w sobotę na działce i przywieźliśmy ubranka, dwie pralki prania i prasowania, ale rozkładam sobie pracę na raty.
Ostatni strasznie często robi mi się słabo jak stoję czy siedzę, a dzis na dodatek boli mnie strasznie pod żebrami po prawej stronie, mam nadzieję że to Olek wsadził mi tam rękę albo nogę i dlatego tak boli, ale nie mogę się nijak ułozyć.

Gabi
trzymam kciuki,choć pewnie juz sobie leżysz w pieknej szpitalnej pościeli. Ale może nie bedzie tak źle, ta moja koleżanka co ze mną leżała też miała szyjkę 15mm a jak wyszła ze szpitala w 35 tyg to juz jej się 37 zaczyna jest tydzień bez lekarstw a dziecko wyjść nie che, moze się rozmyśliła. Ale bedzie dobrze , zobaczysz. Ja jak leżałam to mi strasznie kompa brakowało. Może troche poleżysz i wyjdziesz jeszcze do nas.

Niedowiarku ja biorę fenoterol od tygodnia, podobno jest dobry i nieszkodliwy nie licząc tego że przy nim trzeba brać isoptin na serce żeby nie stanęło z tego rozkurczenia. Fakt brzuch nie boli i jest miekki ale w moim przypadku podnosi cukier i przez pierwsze kilka dni brania troche mnie telepało w środku tak 1 1,5h po wzięciu. ewentualnie dają cordafen też dobry a podobno lepszy i bez nasercowych ale tu w ulotce jest napisane żeby nie stosować podczas ciąży. Ale lekarz jak przepisuje to chyba wie co robi.

Alicja nie zazdroszczę Ci mnie kontrolują USG co trzy tygodnie dopochwowo i w między czasie jeszcze badanie gin. Niestety szyjka często skraca się bez objawowo i ciężko jest stwierdzić jej stan bez badania. Szyjka się nie podniesie, ale można ją troche zatrzymać ale to raczej tylko w połączeniu z leżeniem i proszkami. Moja zaczęłła się skracać ok 19 tyg tyle że ja tego nie wiedziałam.
 
Hej, dzieki za miłe słowa. Zaraz się pakuję i rano do szpitala. Będę o was myślała. Pozdrawiam. Trzymajcie się.
 
Gabi
tak mi smutno ale pociesza mnie mysl ze bedziesz w dobrych rekach ty i dziecina nie chciala bym zebys lezala i martwila sie wiec jesli jeszcze przeczytasz moj post zostawie ci mojego majla i miala bym ogromna prozbe zebys na nim zostawila soj numer komorki zawsze bedzie razniej i zawsze bedziemy  wiedzialy co sie u  ciebie d zieje i u kruszynki to moj majl duda9@vp.pl jak dostane tylko numer odrazu wysle ci sms mam nadzieje ze zdazysz jeszcze przeczytac moj post mimo wszystko trzymam kciuki zacisniete.

gosiaborkowska
To napewno dzidzia bawi sie zebrami od 3 dni mam to samo lokiec w zebrach i ni tak ni tak glaskanie mowienie proszenie i naklanianie na zmiane pozycji nie skutkuja :-[ czasem jeszcze kapiel dziala ale juz coraz zadziej jeszcze tylko 3 tyg

Alicia
Dziwnie to troche bo wiesz u mnie w Austri masz zawsze usg dopochwowe robione nawet jak nie jestes w ciazy gin sprawdza w ten sposob macice jajniki itp od tego zaczyna sie katrola obojetnie czy u publicznego czy prywatnego gina daj znac czy cie zbadal prawidlowo i nie dawaj za wygrana jesli bedzie jeczal ze nie ma potrzeby

Niedowiarku
Ojjj ja nic nie wiem na temat tego leku bralam tylko na poczatku ciazy duphlaston do 14 tc a potem to witaminki tylko i lezenie mam nadzieje ze jest tak jak mowi lekarz choc tak jak ty przeslalam juz dawno naciagacza wierzyc ::)

U mnie ok dzis wybralam sie w koncu do miasta kupilam wozek i lozeczko co prawda zostalo wszystko na magazynie sklepu bo moj maz sie nasluchal starych dewotej ze nieszczescie to przynosi ja osobiscie nie iwrze w takie brednie ale juz ze wzgledu na spokuj przystalam na jego.
Milek okopuje mi podbrzusze do tego lokiec laduje w zebrych wrrrr maly uparciuch po tacie rosnie ale jeszcze troszenke moze wytrzymam ;D
 

Alicia
Dziwnie to troche bo wiesz u mnie w Austri masz zawsze usg dopochwowe robione nawet jak nie jestes w ciazy gin sprawdza w ten sposob macice jajniki itp od tego zaczyna sie katrola obojetnie czy u publicznego czy prywatnego gina daj znac czy cie zbadal prawidlowo i nie dawaj za wygrana jesli bedzie jeczal ze nie ma potrzeby


U mnie ok dzis wybralam sie w koncu do miasta kupilam wozek i lozeczko co prawda zostalo wszystko na magazynie sklepu bo moj maz sie nasluchal starych dewotej ze nieszczescie to przynosi ja osobiscie nie iwrze w takie brednie ale juz ze wzgledu na spokuj przystalam na jego.
Milek okopuje mi podbrzusze do tego lokiec laduje w zebrych wrrrr maly uparciuch po tacie rosnie ale jeszcze troszenke moze wytrzymam ;D

Szameta tu poprostu nie ma sie do czynienia z ginekologiem, Anglia to troche porabany kraj, czytalam gdzies jakie to wspaniale dla kobiet w ciazy ze im sie zaoszczedza jakze nieprzyjemnego badania dopochwowego! nawet nie wiem czy ta osoba ktora robi usg dzisiaj to gin czy jakis technik , wkurza mnie to , ale luby ze mna idzie wiec bedzie mi latwiej domagac sie konkretnego badania ,

Moj tato marudzi tez zeby nic nie kupowac przed narodzinami ,biedna mamusia nie moze nic w sumie kupic mi chyba ze po kryjomu .
Ja jestem w o wiele mniej zaawansowanej ciazy od Ciebie ale niekiedy maly jak kopnie - a strrasznie ruchliwy sie cos zrobil , to tez za boli, nie jakos bardzo , raczej wywoluje to u mnie zdziwienie niz jakis wielki bol
 
no i nie napisalam nic do Gabi wkoncu a juz jej dzis nie bedzie na forum :(

miejmy nadzieje ze wszystko sie dobrze skonczy
 
reklama
Alicja
Z tego co wiem od mojego gina to jak maluszek sie duzo rusza w brzusiu to fakt o tym jest ze jeszcze nie przyjdzie na swiat i wlasnie to kazal mi obserwowac i jak dam rade nawet zapisywac ile razy dzienie go czuje.
U mnie problem jest ten ze ja jestem szczuplutka i drobna a brzuszek mam nie az ogromniasty a raczej maly kruszyna rosnie a miejsca nie ma za duzo i do tego nie jest wlasciwie ulozona wiec raczki i nozki ma pod zebrami co nie jest za bardzo przyjemne bo uczucie dokladnie takie same jakgby ktos ci palca w zebra wkrecal :-[ Zreszta dojdziesz sama do tego etapu ;D
Co do taty to wiesz on ma swoje przesady moj polowek tez i wiele musialam sie nagadac zanim zaczelam cokolwiek kupwac lub zamawiac przez net dopiero jak spojrzal na kaledarz i wie ze juz wszystko moze sie zdazyc a do planowanej cc juz niewiele mi coraz ciezej przestal nazekac i marudzic tak wiec od 32 tc mozesz spokojnie juz zaczac sie przygotowywac obojetnie co tata bedzie mowil:p
 
Do góry