reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawienie z odstawienia

Dołączył(a)
14 Maj 2024
Postów
2
Hej dziewczyny. Zaczęłam brać tabletki w styczniu tego roku. Po pierwszym op nie zrobiłam przerwy ponieważ krwawienie występować miało akurat w czasie kiedy miałam zaplanowany wyjazd więc postanowiłam jej nie robić. Po drugim opakowaniu krwawienie wystąpiło 3dnia przerwy, natomiast miesiąc temu nie wystąpiło w ogóle. Doczytałam że tak się może zdarzyć i brałam kolejne opakowanie tabletek. W istatnim opakowaniu zdarzyło mi się 3x zapomnieć tabletki w ogóle 🫣 był też pełen stosunek raz "do końca" 26.04. Wzięłam ostatnią tabletkę 2.05 i krwawienie się znów nie pojawiło. Poczekałam tydzień i zrobiłam test ciążowy. Wyszedł negatywny więc zaczęłam kolejne opakowanie. Czy może tak być że krwawienie nie występuje dwa miesiące pod rząd? Czy test mógł być zrobiony za szybko?
 
reklama
Moze byc tak, ze rozwalilas sobie gospodarke hormonalna takim braniem w kratke. Bo albo wyciszasz hormony tabletkami, albo ich nie bierzesz i organizm znow chce dzialac pelna para. Powtorzylabym test za kilka dni dla pewnej glowy. Na nast raz pamietaj, tabletki dzialaja wtedy, kiedy bierzesz je zgodnie z ulotka.
 
Moze byc tak, ze rozwalilas sobie gospodarke hormonalna takim braniem w kratke. Bo albo wyciszasz hormony tabletkami, albo ich nie bierzesz i organizm znow chce dzialac pelna para. Powtorzylabym test za kilka dni dla pewnej glowy. Na nast raz pamietaj, tabletki dzialaja wtedy, kiedy bierzesz je zgodnie z ulotka.
Zrobiłam kolejny po tygodniu- w międzyczasie czasie moje piersi zrobiły się strasznie wrażliwe i nabrzmiałe, przy dotyku bolące. Test negatywny, zaczęłam zgodnie z dniem kolejne opakowanie tabletek. Piersi cały czas duże, bolące...Czy mogą być takie od tych neregularnych hormonów?
 
Zrobiłam kolejny po tygodniu- w międzyczasie czasie moje piersi zrobiły się strasznie wrażliwe i nabrzmiałe, przy dotyku bolące. Test negatywny, zaczęłam zgodnie z dniem kolejne opakowanie tabletek. Piersi cały czas duże, bolące...Czy mogą być takie od tych neregularnych hormonów?
Jak najbardziej mogą.
 
U mnie lekarz mówił, że jak się krwawienie nie pojawi w kolejnych dwóch cyklach, to mam się zgłosić na wizytę.

Skoro masz problem z regularnością przyjmowania tabletek - to może porozmawiaj z lekarzem o innej formie antykoncepcji?
 
Do góry