reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne, a brak krwawienia z odstawienia. Czy beta bedzie juz wiarygodna?

Dołączył(a)
16 Styczeń 2021
Postów
2
Cześć. Biorę tabletki antykoncepcyjne 24+4 placebo. Krwawienie występowało zawsze przy 3 tabletce. Dzisiaj się nie pojawiło.
Od około tygodnia mam podwyższoną temperaturę ciała, lekkie mdłości, przez jeden dzień ból podbrzusza. Wiem, że być może to ze stresu, bo stresuję się tym, że tabletki mogły się nie wchłonąć, gdyż od około 3 tygodni mam bóle jajnika takie jak kiedyś przy owulacji, zanim zaczęłam brać tabletki. Ból raz był, raz ustępował. Byłam u lekarza na usg, powiedział że nie widzi nic niepokojącego, stwierdził że ból może mieć związek z lekkim zapaleniem pęcherza.
Do wczoraj miałam ten ból w lewej stronie podbrzusza, dzisiaj już nic nie boli.
Jednak krwawienie nie wystąpiło. Ostatni stosunek był 14.10.
Dzisiaj robiłam domowy test z krwi, wyszedł negatywny, jednak później przeczytałam że te testy nie są zbyt wiarygodne.
Nowe opakowanie tabletek powinnam rozpocząć w sobotę, więc nie chcę czekać z betą do poniedziałku. Myślicie, że beta 13 dni po stosunku da już wiarygodny wynik?
Wiem, że krwawienie czasami może się nie pojawić, jednak tabletki biorę już od 3 lat i zawsze było jak w zegarku.
Teraz bardzo się stresuję, doszukuję objawów i już nie wiem co o tym myśleć.
 
reklama
Cześć. Biorę tabletki antykoncepcyjne 24+4 placebo. Krwawienie występowało zawsze przy 3 tabletce. Dzisiaj się nie pojawiło.
Od około tygodnia mam podwyższoną temperaturę ciała, lekkie mdłości, przez jeden dzień ból podbrzusza. Wiem, że być może to ze stresu, bo stresuję się tym, że tabletki mogły się nie wchłonąć, gdyż od około 3 tygodni mam bóle jajnika takie jak kiedyś przy owulacji, zanim zaczęłam brać tabletki. Ból raz był, raz ustępował. Byłam u lekarza na usg, powiedział że nie widzi nic niepokojącego, stwierdził że ból może mieć związek z lekkim zapaleniem pęcherza.
Do wczoraj miałam ten ból w lewej stronie podbrzusza, dzisiaj już nic nie boli.
Jednak krwawienie nie wystąpiło. Ostatni stosunek był 14.10.
Dzisiaj robiłam domowy test z krwi, wyszedł negatywny, jednak później przeczytałam że te testy nie są zbyt wiarygodne.
Nowe opakowanie tabletek powinnam rozpocząć w sobotę, więc nie chcę czekać z betą do poniedziałku. Myślicie, że beta 13 dni po stosunku da już wiarygodny wynik?
Wiem, że krwawienie czasami może się nie pojawić, jednak tabletki biorę już od 3 lat i zawsze było jak w zegarku.
Teraz bardzo się stresuję, doszukuję objawów i już nie wiem co o tym myśleć.
Skoro bierzesz tabletki antykoncepcyjne regularnie od 3 lat, to szanse na ciążę są znikome. Skuteczność regularnej antykoncepcji hormonalnej to ponad 99%. Po prostu nie dostałaś krwawienia. Skonsultuj z ginekologiem czy masz zaczynać kolejne opakowanie, a zakładam, że tak. Sprawdź też ulotkę swoich tabletek, bo zdarza się tam instrukcja co robić, gdy nie pojawi się krwawienie w trakcie brania placebo.
 
Mi ostatnio dość często się zdarza, że albo krwawienie nie przychodzi wcale lub np. pojawia się delikatne plamienie przy 2-3 tabletce kolejnego opakowania. W ciąży nie zaszłam. Jak się stresujesz, to zrób test - będzie wiarygodny.
 
Do góry