reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska dla malucha

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
u nas słoiczki idą jak gdzieś jedziemy,ostatnio dałąm mu z królikiem,to mało słoika nie zjadł:-);-)a tak,to wszytsko wsuwa...choć wczoraj zrobiłam pierwszy raz delikatną pomidorówę z ryżem(nie rozdrabniałam go),to plół i palcem wyciagał ryż,chce uczyć go gryźć pomału,wkońcu ma 6 zębów,b=niech się uczy;-)a i wczoraj gryzł moje jabłko z jednej strony a ja z drugiej i się chichrał i zjał kilka kęsów:-)
a dziś znowu zupka z rybką i natką pietruchy i warzywkami,aż sama reszte zjadłam,mniami:-)
 
reklama
Kaszka manna

szklanka wody
2 łyżki kaszki manny
mleko modyfikowane - taka ilość, jaką rozrabia się 200ml wody
przecier owocowy

Zagotuj 2/3 szklanki wody. Kaszę wsyp do kubeczka, zalej resztą wody i dokładnie rozmieszaj, żeby nie było grudek. Do wrzącej wody wlej kaszę i gotuj 3-5 min, stale mieszając. Zestaw garnek z ognia, odczekaj aż kasza nieco przestygnie (do temp, w której rozrabia się mleko) Wsyp odpowiednią ilość mleka i jeszcze raz starannie wymieszaj. Wylej płyn na talerz. Gdy masa się zetnie , narysuj palcem buzię i oczy i wypełnij otwory przecierem owocowym :-)
 
A ja znalazłam coś takiego i wydaję się szybkie w zrobieniu:

Kurczak z jabłkiem - danie po 8 miesiącu

Składniki:

- jedno jabłko
- kawałek ugotowanego filetu z kurczaka
- łyżeczka masła
- kilka kropli cytryny
- odrobina wody
- majeranek

Sposób przyrządzania:

Mięso drobno posiekaj. Obierz jabłko, pokrój w drobną kostkę i włóż do rondelka z odrobiną wody. Postaw na małym ogniu i rozgotuj.
Dodaj mięso, masło, majeranek i skrop sokiem z cytryny. Wszystko wymieszaj.

Papka mięsno ryżowa

Składniki

- jabłko
- łyżeczka masła
- 3 łyżeczki kleiku ryżowego
- 50 ml wody
- 20 g mięsa z piersi kurczaka
- woda do ugotowania mięsa

Sposób przyrządzenia

W garnuszku zagotuj wodę, na wrzątek wrzuć mięsko i gotuj ok 15 min, wywar wylej a mięsko posiekaj. Jabłko obierz, zetrzyj na tarce. W garnuszku zagotuj wodę dodaj jabłko chwile pogotuj. Do jabłka dodaj masło, kleik i posiekane mięso. Całość wymieszaj.

Podaj po przestudzeniu.

Uwagi:
Jeżeli papka będzie za gęsta, dodaj wodę.
Jeżeli papka będzie za rzadka dodaj kleiku ryżowego.
Od 9 miesiąca możesz dodać szczyptę majeranku.

Zdziwiło mnie troszkę, że w pierwszym przepisie napisano o majeranku i soku z cytryny a w drugim dodano, że majeranek można dać po 9 miesiącu :confused: hmmm oba przepisy są dla dzieci po 8 miesiącu.

A to już z innej strony - mnie się ta bardziej podoba
http://www.przepisydladzieci.webpark.pl/index.htm
 
Ostatnia edycja:
Kaszka manna

szklanka wody
2 łyżki kaszki manny
mleko modyfikowane - taka ilość, jaką rozrabia się 200ml wody
przecier owocowy

Zagotuj 2/3 szklanki wody. Kaszę wsyp do kubeczka, zalej resztą wody i dokładnie rozmieszaj, żeby nie było grudek. Do wrzącej wody wlej kaszę i gotuj 3-5 min, stale mieszając. Zestaw garnek z ognia, odczekaj aż kasza nieco przestygnie (do temp, w której rozrabia się mleko) Wsyp odpowiednią ilość mleka i jeszcze raz starannie wymieszaj. Wylej płyn na talerz. Gdy masa się zetnie , narysuj palcem buzię i oczy i wypełnij otwory przecierem owocowym :-)

Prweszukuje wlasnie forum pod katem jedzonka dla malego- bo nie chce jesc juz kaszek ani przecierowych zupek...
Pamiatam Kasiu takie podwieczorki z kaszy mannej z mojego przedszkola- fuj alez ja tego nienawidzilam, chowalam sie w lazience albo pod stolem byle tylko nie jesc tego paskudzctwa. :-p
Ale jeszcze dzis wyprobuje na Adasiu hihihi Moze jemu przypasuje:confused:
 
Moli - a jak robisz zupkę rybną ?? Szymek nie chciał jeść

heja...ano najpierw gotuję warzywka tzn marchewka,pietrucha,mały ziemniaczek,osobno rybkę(ja akurat solę robię),zcieram na tarce ugotowane warzywka,dodaję rybkę i koperek i trochę masełka albo kleik ryżowy,wszystko mieszam,miksuję i zjadamy;-)
 
Moli o fajny przepisik i prosty - ja szukałam w sklepie słoiczków Gerbera z rybką po grecku i nigdzie nie znalazłam.

Kasiu a ja zjem kaszkę mannę ale nie na mleku - może być z jabłuszkiem albo innym owockiem a tak to bleeee.
 
reklama
Moli o fajny przepisik i prosty - ja szukałam w sklepie słoiczków Gerbera z rybką po grecku i nigdzie nie znalazłam.

Kasiu a ja zjem kaszkę mannę ale nie na mleku - może być z jabłuszkiem albo innym owockiem a tak to bleeee.
hehe a ja kocham manne na mleku.uwielbiam.moglabym jesc ja codziennie:-Dz cukrem albo jaims syropem...mniam....
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry