reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książki dla 3-latków czyli co czytacie dzieciom?

yoshe

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Styczeń 2010
Postów
276
Miasto
okolice Warszawy
Hej,
jak w temacie: poszukuję nowych tytułów dla mojego synka i pomyślałam, że może macie sprawdzone książki, które szczególnie lubią Wasze dzieci?
Najlepiej z jakimiś dowcipnie napisanymi historyjkami, żebyśmy mogli pośmiać się razem :tak:
U nas "365 jednominutowych opowieści na dobranoc" (o Kajtku), "Przedszkolaki z ulicy Morelowej" i Kubuś Puchatek są na topie.
A u Was?
 
reklama
moje synkowi jest w zasadzie bez różnicy, co mu czytam ... ostatnio czytam np. "Opowieści z Narnii", potem chciałabym wrócić do bajek ze swojego dzieciństwa - "Pinokio", "Dzieci z Bulerbyn" itd. ale tylko te w oryginalnej wersji, "Kubusia Puchatka" też mu czytałam ale też oryginał :-) z pewnością dużo zależy od dziecka, bo mój dopiero uczy się mówić i nie jest w stanie zrozumieć sensu takiej bajki, ale może są dzieci które potrafią ;-) myślę że dobrym sposobem jest zapisanie się do Miejskiej Biblioteki gdzie zawsze doradzą, my jesteśmy zapisani i często chodzę tam razem z synkiem - on ma swoją ulubioną półkę gdzie sam wybiera sobie książeczki z samochodami, a ja wybieram jedną lub dwie bajki do czytania na dobranoc ;-)

a jeżeli chodzi o śmieszne bajki to szczerze polecam wszystkie z serii "Mikołajek" ... sama się uśmiałam nieraz do łez :-)
 
my czytamy bardzo dużo i praktycznie wszystko co wpadnie nam w ręce... Wiktor lubi bardzo klasykę w wydaniu braci Grimm i polskich poetów (ukochał sobie Tuwima ale innych też chętnie słucha). Ja bardzo chętnie sięgam do bajek z mojego dzieciństwa bo po prostu napisane są lepiej niż te wydawane współcześnie (np. złota księga bajek z biedronki nie urzekła nas ani tekstem ani rysunkami) Ulubione książki Wiktora (i moje) to:
*Bajki mojego dzieciństwa (wydawnictwo SBM Sp. z o.o., Warszawa 2012 koszt 29,95)- rysunki nie rewelacyjne za to super napisane bajki i legendy i oczywiście super kompendium wierszy polskich autorów-przy ich czytaniu można się świetnie bawić
*Bajki na dobranoc - niestety nie wiem jakie wydawnictwo bo książka jest stara i nie ma pierwszej strony- cudownie napisane bajki i baśnie z różnych stron świata, cudowne rysunki i dodatkowy plus że nie ma ich za wiele i nie rozpraszają młodziana
*książki z serii "Złota encyklopedia bajek" (Polska Oficyna Wydawnicza"BGW" rok 1991) - najukochańsze bajki mojego dzieciństwa- Wiki uwielbia ich słuchać i ładnie przy nich zasypia, niestety mamy tylko 2 książki z serii i nie mamy gdzie dokupić następnych :-(
*Baśnie braci Grimm- (wydawnictwo Olesiejuk 2012- zakupione chyba w Biedronce) super baśnie z małą ilością rysunków- fajnie się czyta
U nas jest tak że czytamy wieczorem (ewentualnie przed drzemką południową) i u nas bajka ma wyciszyć Wiktora i przygotować do snu a książki o których napisałam znakomicie spełniają te zadanie.
Pozatym czytamy też Kubusia Puchatka, Pingwiny z Madagaskaru, Bajki o Zygzaku McQuinie i takie tam podobne
 
"Bajki mojego dzieciństwa" też czytamy i podzielam twoje zdanie, że stare sprawdzone są lepsze, niż te obecne.
My oprócz klasyki czytamy Franklina, Kajtusia i bajki z serii Mądra Mysz.
 
ostatnio czytam synkowi na dobranoc bajki Astrid Lindgren, są piękne i uczą dzieci empatii ... natomiast jeśli chodzi o czytanie w ciągu dnia to mój synek preferuje książeczki w tematyce która go interesuje, czyli samochody, pociągi itd. ;-) sam wybiera je sobie w bibliotece :-)
 
Serdecznie polecam książkę "Czekoladki dla sąsiadki" Doroty Gellner. Jest to zbiór fantastycznych rymowanych bajeczek, które potrafią rozbawić również dorosłych czytelników, a przy tym mają przepiękne ilustracje :) Recenzję i "próbkę" książki znalazłam na stronie Myśli skrzętnie ukryte...: "Wiersze i wierszyki dla najmłodszych" oraz "Czekaladki u sąsiadki"

Poza tym mój synek uwielbia książeczkę z serii "Poczytaj mi mamo" Księgę Drugą. Szczególnie mocno upodobał sobie bajkę "Co w rurach piszczy?". Posiadamy też pierwszą księgę tej serii, jednak to druga robi w domu prawdziwą furorę:) Przy okazji nieco starsi czytelnicy mogą sobie powspominać bajki swego dzieciństwa. Recenzja: Czytanki-przytulanki: "Poczytaj mi, mamo. Księga druga"
 
U nas na okrągło w ruchu są wiersze polskich autorów - Brzechwa, Tuwim, ponadto Nowe Przygody Bolka i Lolka, Przygody Martynki. Mała lubi też encyklopedie dla dzieci, np. moje ciało albo kosmos.
 
Piotruś Pan
Alicja w Krainie czarów
O czym szumią wierzby
Księga dżungli

Czyli tak zwana klasyka :) Polecam zerknąć sobie zresztą do Lovebooks. Jest to księgarnia, w której od dłuższego czasu zamawiam ksiązki dla swoich dzieci. Mają tam chyba największy wybór bajek w sieci. Poza tym jest na nie zwylke dość sporo promocji.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry