reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

lolitka - super wieści - gratuluję
Asiiek - podwójne szczęście - super !!!
witam babeczki - zuzanka - marsz po dzieciaczki !!!! tym razem myślę że będzie wszystko ok :)
Meg - na razie pod górkę ale spokojnie - dasz radę i wszystko się ułoży !!!!

powodzenia testującym i podchodzącym niebawem no i w ogóle wszystkim !!!!
kciuki zaciśnięte !!!
 
reklama
Melduję mój mały kroczek do przodu, jestem po wizycie i przyniosłam wreszcie do domu Gonapeptyl i cieszę się jak głupia,że już coraz bliżej :-)
Poza tym już wiem, że będą mnie stymulować Fostimonem i Merionalem, mi to co prawda nic nie mówi, ale może wy podpowiecie czy to dobrze czy źle?
Strasznie mnie dzisiaj zdenerwowali w klinice, bo poszłam odebrać 12 ampułek Gonapeptylu i pani mi powiedziała, że mam zapłacić 4000 :szok:
Okazało się, że u nich się wpłaca z góry 4000 i potem się bierze od nich leki, a jak się tego nie wykorzysta to zwrócą część pieniędzy. Musiałam się strasznie wykłócać, że się na to nie godzę no i jakoś się udało. Coza głupia polityka!!!! Wrrrrr!!!
 
Dziewczyny, czy któraś z Was przygotwywuje się do transferu mrozaków - napiszcie mi jak to u Was wygląda.

Bo ja jestem zaniepokojona, ten mój lekarz to działa w myśl zasady chybił trafił (mam nadzieje że w końcu trafi:)

Ja już mam za sobą jeden teraz czekam na następny. I np u mnie jest on robiony na cyklu bezowulacyjnym ponieważ mam nieregularne cykle. U mnie wygląda to tak że w 23 dniu cyklu zaczynam brać zastrzyki na wyciszenie(burselin), mniej więcej po 2 tygodniach mam usg, jeśli okres nie wystąpił to czekam na okres i następne usg. Jeśli na usg wszystko jest czysto zaczynam barć następne leki dokładniew (progynowe) w 15 dniu progynowy zaczynam prać cyclogest (czopki) a w 17 dniu progynowy robie ostatni zastrzyk z burselinu. I tym dniu dzwoni do mnie embriolog i informuję mnie o moich mrozaczkach i na kiedy przewidują transfer. Tak to przynajmniej wygadało u mnie, ale ja miałam robione wszystko w Liverpoolu. Teraz będę miała 2 transfer, na razie czekam na okres. Ale zapytam się dlaczego nie zrobili mi usg przed samym transferem( czy mam odpowiedniej wielkości endo) i czy jest możliwość AH (nacięcie kom).
WSZYSTKIM ZAPYLONYM GRATULUJE, I NIE STRESOWAĆ SIĘ !!!!
a TYM NIE ZAPYLONYM - BĘDZIE DOBRZE I MY ZOSTANIEMY MAMAMI :)
 
Magdalena Markiewicz - Dzięki kochana za odpowiedz! Strasznie dużo tych zabiegów miałaś przed. mój lekarz z tego co widze jest totalnym ignorantem. Ja do transferu przygotowywyje sie w Kielcach (to jest jedyny lekarz który ma podpisaną umowę z invimedem w warszawie i tak jest mi łatwiej), ale postanowiłam ze jak sie tym razem nie uda (tfu tfu odpukać) to następny raz będę jeździła do W-wy.
Dani - Nizezłe jaja z tym płaceniem z góry - mozna wiedziedzieć w jakiej klinice przygotowywujesz sie do in Vitrio?
 
reklama
Danii na tych lekach miałam moje drugie ICSI, to są naturalne gonadotropiny, w odróżnieniu od np. Gonalu F. Będziesz musiała oprócz porannego gonanpeptylu, zobić sobie wieczorem 2 zastrzyki (fostimonu i merionalu nie wolno mieszać i podawać w 1 strzykawce). Będziesz musiała również sama wszystko przygotowywac, dostaniesz 2 ampulki, igły, strzykawki. Mi te leki nie odpowiadały, bolesne i bardzo słabo się na nich stymulowałam. Po nich uzyskano tylko 3 oocyty!!! Stymulowana byłam dużymi dawkami. Po Gonalu F za pierwszym razem 5lub 6 za kolejnym 9. Ne wiem czy to wina leku, ale u koleżanki było podobnie. Invikta chyba stosuje już tylko syntetyczne gonadotropiny, te są droższe, ale penie i bezbolesne. W każdym razie na każdego może zadziałać inaczej, zaleźy to pewnie też od cyklu, oczytaj w internecie i w razie czego pogadaj z lekarzem.
 
Do góry