reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

sakatynka - współczuję Ci Kochana, że musisz się tak włóczyć po szpitalach i nic z tego nie wynika.
Ta lekarka z Lux Medu co Ci powiedziała, że nie prowadzą ciąż z in vitro, to może ta, co Ci podawałam namiary na nią?? W ogóle kim by ona nie była, to jak można tak powiedzieć!!??
A w ogóle dziwne, bo Invicta i Lux Med nawiązały współpracę w leczeniu niepłodności. Od kilku dni mają nowy system połączony z Lux Medem.
Program LUX MED - Klinika leczenia niepłodności - nr 1 w Polsce!

mmm... - jasne, tylko odnajdę fotkę :D
 
reklama
kate_p7 - no przestań, będzie dobrze. W necie znalazłaś jedną osobę, a nawet nie wiesz ile jest poza nim, a nie piszą. Przestać wnikać. Zrelaksuj się, uwierz i będzie co ma być. Trzeba wierzyć!
 
Hess, to nie była ta twoja lekarka, do tamtej były strasznie odległe terminy a ja poszłam właściwie tylko po skierowanie na badania żebym nie musiała płacić.... A dostałam skierowanie do szpitala i gadke jakiejś głupiej baby, podejrzewam że przeciwniczki in vitro, wczoraj byłam u Endo to mówił że ma dużo pacjentek po in vitro w Lux medzie
 
kate, dorotav – to dziwne, że jest, aż taka rozbieżność pomiędzy klinikami z tym progesteronem :baffled:

dorotav – zszokowana jestem jak Twój organizm się zachowuje po poronieniu :baffled:

Asia_77 – trzymam kciuki, żeby wyniki na wirusy wyszły ok :tak:

Hess – w końcu masz ustaloną datę punkcji. Mam wrażenie, że Twoja stymulacja trwa wieki :-)

Ewelajna – gratuluję bety, kciukam za dobry przyrost.
 
justys przepięknych widoków i tylko dobrych wieści Kochana :-)

Milkaa wielkiego przyrostu bety :-)

sykatynka wspólczuje Kochana. Ja to bym ubiła takich lekarzy....nie dość,że człowiek tyle przeszedł to dalej pod górkę :wściekła/y:

Hess widzę ,że już do mety " dobiegasz " :-), bo jeszcze trochę i bym Cię dogoniła :-p . No pod warunkiem ,że ja nie bedę miała postoju :laugh2:

Kate a Ty nie panikuj....wyczytać można wszystko ,a przeważnie to co najgorsze. Pamiętam jak zaczytywałam się o ureaplaźmie ....90 % chorych leczyło się ok 6 miesięcy, a ja ? jedna seria antybiotyku i baj baj ...urea:-D

Lilia a Ty Kochana na jakim etapie , bo już się pogubiłam..:zawstydzona/y:

A tak przy okazji zapytam

W środę mam wizytę . To będzie 9 dzień gonapeptylu i 2 dni po antykach. Czy estradiol powinien mi wzrosnąc na tym etapie . Czy lekarka w usg zobaczy już ile mam pęcholi? I czy dostanę @ z odstawienia?
 
Asia_77, tak do 4 dni po odstawieniu antyków, powinnaś dostać okres. Czyli będziesz teraz stymulowana?Po tyg od rozpoczęcia stymulacji jest USG, na którym widać jak rozwija się kwestia z pęcherzykami.
Mam pytanie, czy jeśli zarodki przestały się dzielić po 2 dobie i były klasy C, to jest wina komórek rozumiem?
Jeśli to jest wina komórek, to czy chodzi tu o względy genetyczne, czy też ich jakość jest nienajlepsza i da ją się jakoś poprawić?
 
Ktoś wcześniej pytał o oznaczenia komórek jajowych z protokołu po in vtiro i znalazłam:
MII to oznaczenie dojrzałości komórki- to znaczy że zatrzymała się na metafazie II podziału i jest gotowa do zapłodnienia
są jeszcze oznacznia MI, M0, G0 itd....wszystkie oznaczają że komórka nie dokończyła podziału i nawet nie ma sensu podawać do niej plemnika bo i tak nie ruszy dalej z kariogamią
Odnośnie podziałów:
na zatrzymanie podziałów największy wpływ ma genetyka....niestety...zarodek początkowo dzieli się z 2 na 4..8..16....komórek...każdy z podziałów to podział mitotyczny, czyli powielamy materiał genetyczny znajdujący się w komórce...jeśli jest on nieprawidłowy przy kolejnym z podziałów natura mówi "STOP"....niestety
icon_sad.gif

ale jeśli kariotypy będą prawidłowe warto zastanowić się nad tym jakiej jakości są kom jajowe i plemniki, jaki jest stopień defragmentacji chromatyny plemnikowej, pomyśleć nad zmianą stymulacji
 
Ostatnia edycja:
calineczkaa odpowienm Ci to co wiem po bieganiu po 2 latach a nawet więcej po lekarzach mój maż leczy się 10 lat :-(
Co do zarodków to ze padły część przed 3 dobą to albo poważne problemy genetyczne są czyli musicie zrobić kariotypy. AZF.CFTR ale kariotypy oboje., czy macie rodzeństwo? czy rodzeństwo ma dzieci? ja bym się skłoniła w stronę męża ale kariotypy oboje powinniście zrobić..twoj mąż ma normalnie 3mn/ml plemnikow a jak ruch i morfologia?? jeżeli to wina chromatyny czyli dna plemnika to będą padac po 3 dobie... pocieszające ze u was sa skoki na 10mln/ml czy można wykonać separacje i tylko te plemniki wziąć do badania które maja mało zdefrag,dna...
Co do Ciebie jedyne badanie jakie robilas to AMH, do calosci powinno się zrobić inhibine żeby zobaczyć jakiej jakości sa jajeczka ale jak gadałam z embriologiem z invicty oni klasyfikują jajca jako dojrzałe i tyle nie widzą jakiej są jakości..naturalnie produkowane komórki to zupełnie inne komórki niż te stymulowane pod względem jakościowym i fakt może trzeba zmienić protokół. poza tym czytałam ze masz torbiele w macicy czy cos warto się zastanowić skąd się to wzięło bo za wysoka prolaktyna czy problemy z tarczycą,wppływają na jakość jajeczek. ale obastawialbym genetykę...
 
reklama
lilia no dziwne ze tak jest kiedyś czytałam ze nie ma w ogole dowodow na to ze prg przed punkcja na cos wpływa, wiec jeszcze lepiej:-)

milkaa, justys powdzenia na betach i podgladakach :-)

LISTOPAD:

28: justys8782 - podglądanie maluszka
28: milkaa - trzecia wysoka beta!

29: kate_p7 - I weryfikacja
29: Ewelajna86 - druga wysoka beta!
30: Olusia - usg połówkowe

GRUDZIEŃ

01: inka26 - wizyta u immunologa
01: coleta - wysoka beta!
01: Olusia - usg połówkowe
01: Ewelajna86 - trzecia wysoka beta!
02: Kasik36 - wizyta z juniorem
02: Yplocka1 - wizyta wstępna
02: Luize - badania prenatalne
02: kate_p7 - wysoka beta!
02: GizaS - wizyta kwalifikacyjna
02: Hess - punkcja
03: Aisa79 - wizyta u genetyka
04: Asia_77 - podglądanie pęcherzyków
04: Danii - wysoka beta!
05: kikifish87 - wizyta przed stymulacyjna
06: kate_p7 - druga wysoka beta!
11: Asia_77 - podglądanie pęcherzyków
16: Asia_77 - punkcja
16: GizaS - wizyta kontrolna
17: Agulla84 - genetyk
23: liskka - usg połówkowe
29: liskka - wizyta kontrolna po usg
kikifish87 - udana stymulacja
Andziulek - stymulacja
inka26 - udany criotransfer

STYCZEŃ

Yplocka1 - udany criotransfer
 
Ostatnia edycja:
Do góry