reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
annemarie jeśli to dwudniowe zarodki a dzisiaj jest 9dpt to już się wgryzły nawet jeżeli złuszczy się trochę endometrium to jest szansa że przetrwają. Co do @ to moim zdaniem nie histero zrobić, tylko zmienić protokół, niby dlugi jest najlepszy, ale czasem krótki pomaga. Jeżeli była "świeża" stymualcja to moim zdaniem :
jeśli protokół dlugi, to źle Cię wyciszyli, protokół nie jest dla Ciebie.
na krótkim się nie znam: czasem zmiana jednego hormonu pomaga (zastrzyków) bo krwawienia mogą być związane z nie tolerancją leku.
 
U nas w invikcie kunicki po dwóch niepowodzeniach proponuje właśnie histero... Nie wiem może to być jakiś polip albo coś... Coś co utrudnia zagniezdzenie....
 
Fusun myslę ze wszystko będzie piknie:-)
Trzeba Cie tylko szczególna opieka otoczyć bo test może wskazywać na komplikacje, rzadko ze kariotyp jest zły.
"Nieprawidłowe wyniki testu występują również w znacznym odsetku ciąż, które w późniejszym okresie będą powikłane nadciśnieniem, stanem przedrzucawkowym, zaburzeniami odżywienia płodu, cukrzycą ciężarnych, krwawieniami - dlatego nieprawidłowy wynik testu z prawidłowym kariotypem płodu powinien skłonić lekarza do objęcia ciężarnej troskliwą opieką w dalszym przebiegu ciąży"
 
annemarie jeśli to dwudniowe zarodki a dzisiaj jest 9dpt to już się wgryzły nawet jeżeli złuszczy się trochę endometrium to jest szansa że przetrwają. Co do @ to moim zdaniem nie histero zrobić, tylko zmienić protokół, niby dlugi jest najlepszy, ale czasem krótki pomaga. Jeżeli była "świeża" stymualcja to moim zdaniem :
jeśli protokół dlugi, to źle Cię wyciszyli, protokół nie jest dla Ciebie.
na krótkim się nie znam: czasem zmiana jednego hormonu pomaga (zastrzyków) bo krwawienia mogą być związane z nie tolerancją leku.

Wszystko pieknie,ale to lekarz decyduje jaki protokol,co i jak .Leki dotychczas tolerowalam super i dzialaly tez nie najgorzej.Z moich wszystkich wynikow krwi ,wychodzi ze zareagowalam na nie jak powinnam. To jest doskonala klinika do ktorej zjezdza sie pol niemiec.Moge ten temat delikatnie "przedyskutowac" ale nie chce tam wyjsc na idiote.Po prostu jest we mnie cos co te biedne zarodki odrzuca.Dziekuje za pomysl.Zapytam czy oni wogole stosuja inny protokol.
 
annemarie jeśli to dwudniowe zarodki a dzisiaj jest 9dpt to już się wgryzły nawet jeżeli złuszczy się trochę endometrium to jest szansa że przetrwają. Co do @ to moim zdaniem nie histero zrobić, tylko zmienić protokół, niby dlugi jest najlepszy, ale czasem krótki pomaga. Jeżeli była "świeża" stymualcja to moim zdaniem :
jeśli protokół dlugi, to źle Cię wyciszyli, protokół nie jest dla Ciebie.
na krótkim się nie znam: czasem zmiana jednego hormonu pomaga (zastrzyków) bo krwawienia mogą być związane z nie tolerancją leku.

Kate-doszukalam sie wlasnie tego ,ze ja ide krotkim protokolem.Wiec zapytam sie o dlugi. Zobaczymy co mi powiedza.
 
annemarie nie wiem jakim protokolem idziesz, i jakie badania masz wykonane. Lekarz lekarzowi z danej kliniki nie równy, tak samo jest z PL klinikami. To ze masz krwawienia po transferach świadczy o złym przygotowaniu endometrium. Jeśli idziesz protokołem długim to zanim nastąpi właściwa stymulacja jest wyciszanie i po wynikach LH spradza się czy wyciszanie poszlo dobrze. Po prg już podczas stymulacji można stwierdzić czy dobrze przyrastało endo itp..No ale to jest zadanie dla lekarza i moim zdaniem warto z nimi normalnie porozmawiać, w końcu to twoja kasa wiec ty rządzisz:-p
 
annemarie nie wiem jakim protokolem idziesz, i jakie badania masz wykonane. Lekarz lekarzowi z danej kliniki nie równy, tak samo jest z PL klinikami. To ze masz krwawienia po transferach świadczy o złym przygotowaniu endometrium. Jeśli idziesz protokołem długim to zanim nastąpi właściwa stymulacja jest wyciszanie i po wynikach LH spradza się czy wyciszanie poszlo dobrze. Po prg już podczas stymulacji można stwierdzić czy dobrze przyrastało endo itp..No ale to jest zadanie dla lekarza i moim zdaniem warto z nimi normalnie porozmawiać, w końcu to twoja kasa wiec ty rządzisz:-p

Kate- tak jak ci napisalam to byl 2 razy krotki protokol.W miedzyczasie mialam 6 razy sprawdzany PRG. Tez ok.My rozmawiamy zawsze,czasem dluzej niz ustawa przewiduje.Nigdy nie wychodze stamtad ,z pytaniami bez odpowiedzi.Zapytam sie w czwartek co i jak. Endometrium jest tez zawsze sprawdzane ,tez o tym rozmawiamy i nie ma sie czego czepiac. Z innej beczki nie ma 100% gwarancji. Dziekuje Ci za pomysly,poskladam to sobie i o wszystko zapytam:tak::tak::tak:Padam na dziub,zycze Wszystkim spokojnej nocy:tak:
 
reklama
Do góry