reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej dziewczyny ja po malych urlopejszyn w gorach takze mozg do dzialania juz nastawiony:-)w piatek jade do Bociana zobaczymy co dr powie
najki trzymamm mocno kciuki za piekny przyrost:)
jessie gratulacje i dziewczy dobrze radza:)
annomario szlona jak mi dobrze na psyche robisz takimi pozytywnymi info;)
a tak na pozytywne nastawienie slysząlyscie o polskiej aktorce z domu seniora , ktora po kuracji lekami (zapewne na inne schorzenie) przypadkiem w wieku 60 lat zaszla naturalnie:szok:
 
reklama
inga po dobre:-) tak właśnie odkrywają magiczne działanie leków:-p oby odkryli dla nas jakies fajne leki, zamiast ivf tableteczka:-)
 
kate_p7 - mam mutacje C677T. Genetyk mówiła, że to nic poważnego, ale trzeba mieć na uwadze. Dziś idę do Pałki to mu pokażę. Ale jak wiesz coś na ten temat to chętnie przeczytam :)
 
Jessie, najki, trzymamy wielgaśne kciuki ;*

Co do tej babki to widziałam i to jeszcze z bliźniakami :) oby tylko długo żyła :)
Co do takich przypadków mi doktor ostatnio opowiadał, że babka nie odstawiła anty do ivf i cały czas brała :p jakoś przed punkcją zapytała się czy ma odstawić już te tabletki.. ;p a oni w szoku haha ;p ale udało się ją szybko wyprowadzić i urodziła dziecko :) i też jakoś tłumaczył, że to pokazuje, że tabletki anty nie uniemożliwiają zajścia w ciążę tylko negatywnie działają na śluzówkę ;)


Kurde boli brzuch jak na @;/

Wariuję. Całe miasto przemierzam za naturalnymi soczkami, do pracy się spóźniam przez to :p Mimo, że mam w pracy baniak z wodą to ona jest źródlana i dźwigam swoją z domu mineralną :p Niech te bąble spróbują się nie wgryźć ;pppp


Wczoraj znów szanowny episkopat wyraził swoje zdanie.. kur*** mnie bierze jak takie coś czytam.. zgadzam się z kościołem w wielu kwestiach i chciałabym dalej być katoliczką, ale nie wiem jak to będzie ;/ czy ochrzcimy dziecko, nie wiem;/
 
Ostatnia edycja:
Hess to lajcik jest:-) ja tez ją mam :-p niby nie przetwarzasz kwasu foliowego i innych witamin niemetylowanych z grupy B. Nie wpływa (ta mutacja) na poziom homocysteiny, jednak w przypadku mocnego niedożywienia jest większa szansa na wzrost homocysteiny. Nie jest ona tez powiązana z krzepliwością krwi. Ale za problemy z krzepliowścią odpowiada białko C i bialko S, które jest chyba uruchamiane przez mutacje typu Leiden itp..Ale to po poronieniach temat warty zbadania a nie teraz:-p Ogólnie ja mam tę mutacje i jak na razie nie dzieje się nic złego.
 
Hess już kiedyś się rozpisywałam o tych mutacjach, Sa dwie mutacje MTHFR - 677 i druga 1289. Przy 677 mamy mutacje heterozygotyczną c677t, i w drugim genie 1289 heterozygotyczna to a1289c. Posiadanie jednej z tych dwóch mówi o problemach wiencowyych itp.(podatności większej). Posiadanie dwóch heterozygot zwiększa w/w ryzyko natomiast nie wpływa na homocysteine i krzepliwość. Natomiast mutacje homozygotyczne c677c, t677t, a1289a, c1289c już wpływają na homocysteine i krzepliwość wystarczy mieć jedną z nich.
 
kate_p7 = wiem, że te mutacje były już opisywane , ale ciężko odszukać. Dzięki Kochana za objaśnienie. Homocysteine mam w normie, kwas foliowy mam ponad normę, więc raczej dobrze przyswajam. Niedożywienia nie jestem, raczej przezarta, haha. A witamin z grupy B nigdy nie badałam, więc nie wiem jaki mam ich stan na koncie ;).
 
reklama
Tosia,kochana ja dopiero niecałe 2 tyg przed :) teraz po anty mi przylazła @ właśnie :) od piątku menopur dojdzie tak przez tydzień i 4 dni i punkcja :) i jak przeżyłaś punkcję? Kiedy będziesz coś wiedziała co i jak?
 
Do góry