reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

U nas byly dwie kupki na meisiac i po wielu badaniach okazalo ,sie ze to przez niedobor hormonow tarczycy (innych objawow niedoczynnosic nie miala, przesiewowe wyszly ok)... od kiedy bierze hormony nie ma problemow z kupkami... tylko,ze ona nie maila tak,ze plakala, ze ja boli brzuszek,ze ma zaparcia.. Po prostu mijały 2tyg i robila duza kupe... Ja polecam przebadac dokladnie dziecko... bo nie koniecznie to problem gastrologiczny (a mi mala gastrolodzy wymeczyli badaniami)
 
reklama
Moja córcia 2 dni kupki nie robiła.Zmartwilam sie bo ostatnio ma straszne kolki.Podaje jej espumisan bo Infacol przestał pomagac,Spróbuje jutro jej nie dawac tylko tak jak radzi Danielle podawac jej wode.Dodam ze karmię piersią a czasem wieczorem daje butelke jak sie nie moze najesc a ja juz nie mam sily wstawac co 1.5 godziny.Danielle jesli to przeczytasz prosze o potwierdzenie porady nasze dzieci sa w tym samym wieku.
 
Najwazniejsze w takim momentach to to aby nie faszerowac dziecka niepotrzebnymi lekami itp. Jesli po 4 dniach kupka sie nie pojawia albo pojawia sie co 5 dni ale regularnie najlepiej skonsultowac sie z pediatra i omowic zmiane mleka ;)
 
Witam, mój mały (2 miesiące i 5 dni) od dłuższego czasu - od 3 tygodni - ciągle ma zielone kupki. Nie wiem czy to przypadek, ale zielone kupki zaczęły się po szczepionce ;/ (aha, karmie piersią, na noc dokarmiam i po nocy kupka jest piękną jajeczniczką)
Byłam z nim u lekarza mówi, że to wina jakiegoś produktu w mojej diecie. I tu pytanie. Co konkretniej.
Mój dzień wygląda mniej więcej tak:
-2/3 bułki+ masło+ wędlina (jakaś chuda)
-zupka (na nóżce z kurczaka, 2 marchewki, ziemniak, makaron, ryż, pietruszka, pół kostki knorr,vegeta)
-ziemniaki+2 marchewki na parze+ filet/mielone na parze
-2/3 bułki+masło+wędlina.
Aha i 3 herbaty słabe dziennie. I 1,5 litra mineralnej.
Ograniczyłam wszystko inne, zrezygnowałam z mleka, jabłek, sera białego i żółtego, ciastek - bo "może akurat ten składnik mu przeszkadza"
HELP!! ja już nie wiem co mam robić :(
 
mam pytanie -czy Mały przy wypróżnianiu jest niespokojny..krzyczy...pręży się ???

bo jeśli załatwia się normalnie to zielone kupki są efektem mieszanego karmienia-na piersi zawsze są jak średnio ścięta jajecznica,na samym mleku modyfikowanym są zółte ale bardziej zbite..
jeśli karmienie jest mieszane-pierś i mm-to kupki mogą być zielonkawe..


natomiast jeśli niunia się pręży przy wypróżnianiu,jest niespokojny no to wskazuje na nietolerancje jakiegoś składnika...
mi położna nie zalecała masła....smarowałam pieczywo serkiem almette naturalnym.


życzę wyjaśnienia sytuacji.
 
o kurcze - masło, nie spodziewałabym się?? no przyznam, że smaruję grubo (co by pokarm był bardziej pożywny) . Od teraz spróbuję bez masła - dziękuję za podpowiedź...
a czy się pręży - cały dzień praktycznie spokojnie, ale jakieś pół godz temu zaczął się prężyc, wyginać, prostować nogi i napinać je. A było to jakieś 2 godz po tym jak zjadłam kolację.
Dziękuję jeszcze raz :) dam znać jutro czy pomogło...

a i jeszcze mam pytanie - czy jeśli to jest nietolerancja masła oznacza to skazę białkową??
 
Ostatnia edycja:
Nusiack a po jakiej szczepionce zauwazylas te zielone kupy??? U nas tez są zielone i zaczely sie po szczepieniach. Szczepilam 6w1 i rotawirus, nawet poszlam do lekarza bo mnie to martwilo i powiedzial ze po szczepieniu na rota moze tak byc bo organizm wydala szczepionke ktora byla do wypicia. Tyle ze to juz dwa tygodnie i nadal bez zmian.
 
Zielona kupka może też oznaczać że powinnaś spróbować innego mleka mm, może to akurat mu nie podchodzi. Co do masła oznaczałoby to że mały nie toleruje nabiału, więc wtedy mm też by uczulało i powinnaś spróbować mm sojowego. Sojowe mm dostępne jest w aptekach na recepte. Moja mała była na sojowym mm (nie miała skazy ale taki był mój wybór mieszkam w UK i tu takie mleko jest dostępne normalnie w sklepach) i zauważyłam że problemy z kolkami skończyły się gdy zaczełam jej dawać sojowe.
 
reklama
Do góry