reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

U nas zielone kupy trwają do dzisiaj, czyli ponad 2 lata i do tej pory nie wiadomo dlaczego...Lekarze stwierdzili,że taka już po prostu dziecko ma...
 
reklama
o masz ci los!!! 2 lata? my tez walczymy z zielonymi kupkami mala ma 7,5 miesiaca od 4 jest na mm... czytalam gdzies ze na piersi zielona kupka to nic takiego...ale wyglada na to ze to bzdura... teraz natomiast wyczytalam ze zielona zbita kupka to zle dobrane mleko... bylismy ciagle na bebilonie jestesmy wlasnie po probie gerbera ale jest jeszcze gorzej bo az plakala dzisiaj robiac kupke...:(.. niestety nic tu nei wnioslam i nie pomoglam przykro mi :(... ale przepisze wam sciagawke kupkowa z ksiazku MUrkoff pierwszy rok zycia dziecka:
kupki ziarenkowate grudkowate podobne do musztardy jasnozolte musztardowe lub intensywnie zielone- prawidlowa kupka dziecka karmionego piersia
kupki zielone, ciemnobrazowe, czarne - od preparatow zawierajacych zelazo
śluzowate, zielone, jasnozolte- infekcja wirusowa np przeziebienie lub zaburzenia zoladkowe
 
od paru dni mały ma straszne problemy z robieniem kupki. napina się, pręży a nawet płacze przy robieniu. konsystencja natomiast jest rzadka a nie zbita jak przy typowym zatwardzeniu (tak czytałam). po za tym wypróżnia się cztery razy dziennie, apetyt ma. jest karmiony piersią i dokarmiany mieszanką wieczorem (od dłuższego czasu więc nie widzę związku). co mnie jednak przeraziło to dzisiaj rano przy przewijaniu zauważyłam czarne niteczki w kupce i obawiam się, że to krew:szok: "w postaci kłaczków, strzępków, nitek bądź ciemnych punkcików. Może się pojawiać, gdy dziecko ma zaparcia – wtedy pochodzi z pękniętego naczynka". jak temu zaradzić? na konsultacje z lekarzem idę dopiero w poniedziałek.:-( zaradźcie coś bo maluch się męczy!
 
Moze to nie zaparcie, tylko wlasnie wrecz przeciwnie i go "pali"? Krew w kupce i u doroslych i u dzieci jest czarna, jak fusy po kawie. Od dawna ma problemy?
 
Mama05 - idąc za Twoją radą (i położnej) odstawiłam masło. Lekarz przepisał probiotyki dziś już 7 tabletkę Mały dostał. Kupka piękna, żółta jajeczniczka! Młody spokojniejszy, lepiej i więcej śpi, bardziej pogodny - kupki już nie co 3 godziny tylko rzadziej :)))))
 
Moja Julcia ma 3,5 miesiąca. Od 2,5 msc karmiona jest mleczkiem Enfamil (podobno jedno z najlepszych na rynku). Od ponad miesiąca zaczeła robić zielone kupki. Czasem pół na pół zielono musztardowe, raz w tygodniu piękna musztardowa kupka. Po zbadaniu jej z każdej strony lekarz powiedział żeby nie panikować nie wymyślać bo rozwija się książkowo poprosto taka jej natura i nadejdzie taki momentże wszystko samo jej się ustabilizuje i wróci do normy.
 
Nasza ma 6,5 m-ca i tez odkad jest na mm to robi zielone, zielono-zółte kupy. Nigdy sie zbytnio tym nie przejmowalam, bo ne ma objawow bólu brzucha czy problemow z wuproznianiem. Nasza ma skaze białkowa i jest ma Aptamilu Pepti, etraz gdy wprowadzam jej posilki bardziej stałe zwracam uwage tylko czy w kupce nie ma sluzu i krwi. Dodam ze i moja GP i w szpitalu powiedzieli mi ze to normalne kupy.
 
Odswiezam watek.
Corka juz 4 dzien robi mi brzydkie kupy, co druga ze sluzem. Podejrzewam ze winowajca moga byc parowki, bo nic nowego ostatnio nie jadla. Jak dlugo jej organizm moze sie " oczyszczac" po odstawieniu tego jedzenia?
Do lekarza moge zadzwonic dopiero w poniedzialek niestety...
 
reklama
Nie wiem jak długo, ale w parówkach można znaleźć na pewno białka mleka krowiego, ma skazę?
Ja Ci w ogóle odradzam parówki dla takiego małego dziecka :-( ale będziesz robić jak zechcesz :tak: Pozdrawiam
 
Do góry