reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Witaj
Mój synek ma 2,5 miesiąca i kupki zielone też mu się zdarzają, położna mi powiedziała, że to nic złego. Pediatra powiedziała natomiast by dawać mu herbatkę Acidolac jak zielona kupka się pojawia i tyle. Czytałam gdzieś już na forum o tych kupkach i lekarz komuś odpowiedział, że chyba musi wywiesić kartkę na drzwiach gabinetu, że zielone kupki to nic złego hi hi :)

pozdrawiam

Sylwia
 
reklama
Witam
Mój synek właściwie od początku ulewa - ma teraz 5 tygodni. Zaczęły się też kolki, strasznie się wije i krzyczy. zaczęliśmy z żoną podawać mu Espumisan. Ulewanie zaczęło się jakieś dziwne - maź mleko wymieszane ze śliną. Ulewa często, nawet do 2h po posiłku.
Czy spotkaliście się z taką formą ulewania, a właściwie wylewania się jedzenia?
Zaraz po ulewaniu Michał jest głodny i chce jeść na nowo. I tak ta karuzela kręci się od początku.
 
Moim zdaniem powinienes isc jak najszybciej do lekarza,bo to moze byc refluks,alergia,dodatkowo to okropne uczucie dla dziecka a pokarm ktory ulewa sie po 2 godzinach jest szkodliwy dla przelyku,bo zawiera kwasy zolodkowe.;-)
 
A ja mam pytanie z innej beczki.Słyszałam,że po mlekach hypoalergicznych zielone kupki są normalne.Moja córcia pije Bebiko HA i właśnie ma zielone kupki.Czy któraś z was może daje też swojemu maleństwu Bebiko HA??
Z góry dziękuje ślicznie za odpowiedź;-)
 
Poza lozeczko?Moze to smieszne,ale nie rozumiem co to znaczy,przepraszam.Moze idzcie prywatnie na przeswietlenie,bo czasami lekarze sa nadgorliwi a czasami bagatelizuja a maluch cierpi.Jest tez taki preparat w aptekach do zageszczania mleka.U wielu dzieci jest po nim poprawa ale u nas nie bylo.Jest tez bebiko omneo dla dzieci ulewajacych.Tak polecam,ale nie napisalas czy synus jest na piersi czy na mieszance?
 
MOja mlodsza corka miala taki sam problem. Przede wszystkim ulozcie lozeczko pod katem.....najlepiej pod materac polozyc poduszke lub jakies kasiazki pod nogi lozeczka miedzy szczebelkami trzeba przewiazac pieluche tetrowa by powstalo cos w rodzaja hamaka i jedna nozke dziecka przelozyc tak by nie zjezdzalo w dol tylko na tym " wisialo" kolejna sprawa moze wasze dziecko sie objada je lapczywie nalyka sie zbyt duzo powietrza i jest problem z brzuszkiem. karmcie go czesciej a mniej jelsi oczywiscie zona karmi piersia.....jelsi butelka ta sa preparaty zageszczajace ale z nimi moze byc problem bo moga powodowac okropne zatwardzenia ( u mnie tak bylo.nie zycze tego nikomu) po karmieniu niech dziecko jak najdluzej przebywa w pionowej pozycji to utrudni cofniecie sie pokarmu. A niesety w Polsce jest na ogol tak ze do 6 miesiaca zycia nic sie z tym nie robi dopiero pozniej kieruje sie dziecko na badania. a i jeszcze jedno jesli zona akrmi piersia niech odciagnie pokarm i poda butelka i sprawdzcie czy dziecko tez uleje tak duza ilosc no i obserwujcie czy je spokojnie czy lapczywie.
 
Moja siostrzenica piła NUTRAMIGEN i robiła zielone, to chyba normalne. Nutramigen tez hypoalergiczny. A u mnie z zielonymito raczej zmiana mojej diety ponieważ zaczynam jeść wszystko,ale mamy nastepne zmartwienie mainowicie odprzony tyłeczek, chyba od tych zielonych :(
 
Saratonie na odparzony tyłeczek polecam starodawny sposób stosowania jako puder mąki ziemniaczanej;-)w przypadku mojej niuni poskutkował :-)
 
reklama
Do góry