reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

reklama
kupka utlenia sie jak zalega w jelitach-nie w pieluszce.
Zielone kupki moga wystepowac po herbatkach.
Generalnie to nie jest nic zlego, a napewno normalnego jak dziecko jest karmione sztucznie. Moje dziecko robilo takie kupki jak byla na bebilonie pepti, wiec o alergii nie bylo mowy (w koncu bebilon pepti to mleko dla alergikow).
Objawami alergii sa:
-wysypka
-sluz w kupce
-krew w kupce (moze rowniez oznaczac zakazenie bakteryjne badz wirusowe)
U nas Bebilon Pepti też uczulał,poprawa dopiero po Bebilonie Amino.Poza tym karmię jeszcze troszkę piersią i zielone kupy pojawiają się jak zjem coś z białkiem jaja kurzego(sprawdzone i pewne),więc MOŻE być(zielona kupa) objawem alergii.Zależy to od dziecka,nie można generalizować.
 
ja dawalam bebiko ha i zuzia nie mogla w ogole zrobic kupki musialm pomagac jej czopkiem gliceryowym. przeszlam na bebilon 1 i zatwardzenia zniknly ilone kpki i kolki
 
Mój 2,5 miesięczny synek tez czasem robi zielone kupki i lekarz mi powiedział że nie jest to raczej powód do niepokoju,kolor kupki zależy też od tego co zjada mama;-)
 
Mój 2,5 miesięczny synek tez czasem robił zielone kupki i nie jest to raczej powód do niepokoju,tak mi powiedziała pediatra:-)
 
Mój synek 2,5 miesięczny od 2 dni nie robi kupki.Karmię go piersią,ogólnie cały czas był wesoły ale teraz zrobił się marudny,dałam mu espumisan ale nie pomogło,widac ze coś mu przeszkadza.Czy ktoś miał podobny przypadek??
 
Witaj Elunia 1984, mój synek w tym wieku mial podobny kłopot, ale ja już wtedy karmiłam butelką. Nam pomagały ciągłe masaże, turlanie, (esputicon też stosowałam, ale jakoś efektu nie widziałam).U nas kupki nie było najdłużej 1 dzień(ale misio sie tak prężył i napinał, że bałam się, aby nie dostał przepukliny)Wiem, że w ekstremalnych sytuacjach pomaga termometr, albo czopki, ale nie można tego za często stosować bo podobno dzidzia się przyzwyczaja i sama nie umie sobie radzić z kupką, a po drugie zbyt częste stosowanie termometru drażni sluzówkę(tak gdzieś wyczytałam:confused:)Powodzenia na linii (kupkowego) frontu!!!!!
 
Elu, ja też miałam z kupkami córci problem jak była w podobnym wieku. Lekarz przepisał Emilce na lepszą perystaltykę jelitek syrop DEBRIDAT. Pomogło. Myślę że czopki to ostateczność ale jak nie ma wyjścia... Podobno dziecko może od nierobienia kupki przez kilka dni dostać nawet temperatury. Lekarz, który przepisał jej ten syrop poradził mi że jak kupy nie będzie 3 dni to należy podać czopek. Myślę że bajki iż kupę może dziecko robić raz na tydzień są trochę przesadzone - kto z nas wytrzymałby tydzień bez wypróżniania?
Zanim podasz jakiś preparat polecam masaże brzuszka i takie tam...może pomoże
Powodzenia.
 
hej Kobietki.Mój mały Dominiś zrobił kupkę ale teraz zaniepokoiło mnie to,ze ona troche inaczej pachnie.czy to normalne ze zmienia się zapach,jesli maluszek nie robił kupki przez 2 dni?
 
reklama
Do góry