reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

mozna tez masowac brzuszek no i sposb z nozkami tez jest dobry pozatym sama duzo pij i jedz lekkostrawne pokarmy jesli takie problemy juz są, zadnej czekolady!
 
reklama
U mnie pomagało, że ja (karmię piersią) jadłam dużo jabłek i ogólnie pokarmów z błonnikiem. Kupki robiła "palce lizać".

ble.

:-)
 
Moja mała też miała takie problemy,ale to na początku później żołądek jej się rozwinął i jest ok,nie wiem ile twój maluch ma miesięcy,ale mnie wystraszono na początku że to moja wina i jak karmiłam piersią mało co jadłam...i to też był błąd...później słyszałam że nie powinno się podawać herbatki koperkowej,nie wiem czemu bo nie posłuchałam i podaję do dziś i jak mała ma problem od razu działa...a i jak na początku jeszcze nie mogłam jej nic podawać to ze 4 razy jak już aż płakała wsadziłam jej termometr w pupe i pomogło...tylko to już tak skrajnie..
 
dzięki dziewczyny już wczoraj nam pomogło
podawałam do picia herb. koperkową i osobiście piłam dużo wody mineralnej n/gaz.(karmię piersią /i butelką,mały ma niepełne 6 m-cy,podaję również inne przysmaki)
wnioskuję że to zatwardzenie wynikło z włączenia do diety mięska drobiego i banana.

jeszcze raz dzieki za rady :-)
 
nie podawaj zadnych czopkow bo maly sie przyzwyczai i dopiero bedziesz miec problem sprobuj sliweczki z gerbera dac jesli ma na tyle miesiecy a jak nie to herbatka koperkowa
Mój się nie przyzwyczaił, a zaparcia to był u nas problem notoryczny do jakiegoś 5-go miesiąca... I nie skutkowały śliwki, bo on na wszystkie przeciery do 5 miesiaca reagował zaparciem. Potem samo minęło. Czopki pomagają, oczywiście nie notorycznie. Lactulosum też nie uzależnia. U nas żadne masaże itp. nie pomagały niestety...
 
U nas byl ten sam problem. Maly sie meczyl niesamowicie bylo go szkoda strasznie.Nie pomagaly masaze, ani dociskanie nozek. Jak nie zrobil kupki na trzeci dzien to wowczas pomagalam mu troszke termometrem ale bylo to sporadycznie. Z czasem troszke sie poprawilo, nauczyl sie sam mocno przec i jakos to bylo. Ale zawsze bylo po nim widac kiedy kupkuje bo robil sie caly czerwony od napinania. ;-)
 
Odstawaim od piersi moja 10 miesieczna cokre, od tygodnia dostaje sztuczne mleko NAN 2, mniej wiecej od tego czsu pojawily sie u nas zielone kupy, czasami nawet czarne, o roznej konzystencji, bywaja tez zatwardzenia. Czy jest to normalne, kiedy przechodzi sie z karmienia piersia, czy moze to byc objaw skazy bialkowej?
Dodam ,ze na policzkach czasami pojawia sie drobna kaszka, ktorej jednak nie widac, czuc jedynie pod palcami, nie swedzi. Ani pediatra, ani dermatolog nie stwiedzili jednoznacznie, ze moze to byc skaza.
 
moja córcia ma skazę i ma właśnie taką kaszkę na policzkach daję jej NAN HA i jest lepiej.Właśnie po tym mleku dostała zielone kupki zaniepokoiłam się i byłam z tym u lekarza a nasza pani doktor powiedziała że to właśnie to mleko powoduje takie kupki i mam się nie przejmować.

Zaznaczam że wcześniej (zanim wykryto u niej skazę)piła BEBILON i kupki nie były zielone.
 
mleko NAN HA ma wiecej żelaza wiec normalne jest ze kupki sa zielone.moj maly takie wlasnie robi a je to samo mleczko .dodam ze daje mu jeszcze zelazo w syropie wiec u nas kupy sa niemal czarne.
 
reklama
Do góry