reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

reklama
Wiosna: ja daję na ząbki nurofen dla dzieci. Podaję doustnie. Kupiłam czopki z paracetamolem ale na ulotce jest napisane, że jest dla dzieci starszych.
Anezram: fajny ten domek. Nie wiedziałam, że szczeniaczek uczniaczek ma też domek :-D
 
wiosna ja mam czopki z ibuprofenem 60 mg i drugie z paracetamolem 125 mg. Zasada jest taka, że w przypadku gorączki powyżej 38C podaje się na zmianę co 4-6 godz.
Syropek nie każde dziecko zechce wypić, a czopki też nie obciążają żołądka.

Te czopki z paracetamolem są opisane jako dla starszych dzieci, ale łatwo to można skontrolować porównując z syropkami. Tam są ilości mg podane do wagi dziecka i 125 mg paracetamalu to dla ok. 8kg dziecka.

anka mamy klocki po Gosi

dominiczka mam podobną sytuację z zabawkami po Gosi, stąd teraz brak pomysłów, bo nie chcę kolejnej grajacej
 
Dzięki za pomoc!!! Jesteście niezastąpione. Kupiłam lek, ale dziś mieliśmy spokojny, pogodny dzień. Nie musiałam go używać. Boję się tego ząbkowania. Znajoma mówiła, że jej 2 letniemu synkowi nadal wychodzą zęby, a ja myślałam że to krótsza sprawa. Tak było mi szkoda małej, jak płakała wczoraj. Biedulka kochana.
 
dziewczyny, sadza już któraś swoją pociechę na nocniku?


moja Gosia na tym etapie już robiła kupę do nocnika. Z Bartkiem próbowałam, ale dostawał histerii. Ale chyba już rozpoznałam problem. Dla Gosi, która jest szczypiorkiem mam wąskie nocniki i ten mój grubasek dotykał podbrzuszem zimnego plastiku. U mojej mamy uchował się jeden szeroki nocnik i tu nie ma takiego problemu. Posadzony na chwilę (tak z pół min.) siedzi zadowolony, oczywiście podpieram. Tylko, żeby się jeszcze udało coś złapać, żeby można było pochwalić. Z Gosią o tyle miałam lepiej, że było po niej widać, że ciśnie kupę, a Bartek po cichu...
 
pscółka u nas też przez moment był problem z wypróżnieniem, ale sie unormowało. Chyba żołądek musiał się dostosować do tych wszystkich zupek i gęściejszego jedzenia.
 
Ja kupiłam Emilii coś takiego:
Dumel Discovery, Arka Noego, zabawka interaktywna - Dumel - Zabawki i gry dla dzieci - Smyk.com
Szukałam czegoś co zainteresuje małą na dłużej :-) mam nadzieję, że tak będzie.

Dzisiaj zamówiłam na all krzesełko do karmienia, odwlekałam tylko na później, a kręgosłup powoli wysiada jak się karmi młodą na bujaczku. M wczoraj przejeździł kilka sklepów z akcesoriami dla dzieci, i ku mojemu zdziwieniu tylko w jednym były krzesełka. No, ale w cenach takich jak na necie- tylko, że tu mam większy wybór.


AA i dzisiaj zaliczyłyśmy wizytę u lekarza, mała lekko przeziębiona. Od wczoraj mała zasmarkana, kaszel męczący od rana no i dzisiaj doszła temperatura, ehh :baffled:
 
izik podobno zabawki ze zwierzatkami się sprawdzają, myśle że fajna sprawa ;-) chociaż my takiego nie mamy ;-) zdrówka dla małej!
pscółka no Kuba to tak ciśnie nieraz, że czerwony jak burak, i qrcze robi nieraz co 2 dni :/ nie wiem, czy nie iść z tym do pediatry..
 
reklama
Nef - wprowadziłam kaszkę ryżową, bo doktor kazała nieprzesadzać z glutenem i to ona tak zatwardza. A druga sprawa, że ciągle robięza gęstą, bo ona gęstnieje z czasem i już kilka razy nasypałam za dużo. Ciągleszukam równowagi. Czy można zrobić mm z kleikiem kukurydzianym? Do tej porykleik dodawałam tylko do owoców.
margot - może zanim pójdziesz do lekarza wyreguluj to dietą.Mniej marchewki, ryżu, bananów, więcej świeżego tartego jabłka, dodatekburaczka do obiadu.
 
Do góry