reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞🌹 Kwietniowe kreski🐣🌹, pełne nadziei migają, dwie kreski radość nam długą zapowiadają.

reklama
Zalecenia dietetyczne:
  • Spożywanie 4-5 zbilansowanych posiłków dziennie,
  • Ostatni posiłek nie później jak 3H przed snem,
  • Rezygnacja ze:
  • - słodyczy,
  • - słonych przekąsek,
  • - gotowych wysoko przetworzonych posiłków,
  • - czerwonego mięsa (mięso świń (wieprzowina), krów (wołowina) i kaczek, jak również jagnięcina, baranina, konina, kozina oraz dziczyzna)
  • - napojów gazowanych,
  • - produktów z mąki oczyszczonej (białe pieczywo, makaron itp.)
  • Unikanie podjadania między posiłkami,
  • Spożywanie 2-3L wody dziennie,
  • Spożywanie 1 łyżki oleju lnianego oraz z czarnuszki,
  • Spożywanie 2 łyżek siemienia lnianego (świeżo zmielonego) w posiłku, który nie jest gorący (np. smoothie, sałatka),
  • Spożywanie produktów bogatych w likopen: głównie pomidory i ich przetwory (sok pomidorowy, passata). Inne bogate źródło likopenu: arbuz, różowy grejpfrut, papaja, gujawa, owoce dzikiej róży, morele oraz ich przetwory,
  • Zalecane:
  • - pieczywo pełnoziarniste, żytnie, na zakwasie,
  • - ciemny ryż,
  • - kasza gryczana palona i niepalona,
  • - kasza bulgur,
  • - kasza pęczak,
  • - kasza jaglana,
  • Spożywanie ryb 3-4x w tygodniu. Najlepszym wyborem są ryby tłuste morskie np. maklera, śledź, tuńczyk, łosoś, sardynki, halibut,
  • Wprowadzenie białka roślinnego: soja, soczewica, groch, fasola, pestki dyni, ciecierzyca, migdały, komosa ryżowa,
  • Zioła: mięta, kolendra, oregano, bazylia, koper, majeranek, rozmaryn, szałwia, tymianek, estragon
  • Przyprawy: goździki, cynamon, kurkuma, anyż, kminek, liść laurowy, curry, pieprz, czarnuszka
  • Warzywa: papryka, dynia, marchew, sałata rzymska, roszponka, natka pietruszki, jarmuż, rukola, brokuły, szpinak, pomidory, kalafior, czosnek, buraki, szparagi,
  • Owoce: owoce jagodowe: borówki, jagody, truskawki, malina, aronia, jeżyna, żurawina, owoce kaki, owoce cytrusowe (mandarynki, klementynki, grejpfruty, limonki, pomelo, pomarańcze, cytryna) śliwki, wiśnie
  • Produkty fermentowane: jogurt naturalny, kefir,
  • Inne: zielona herbata, kakao, sok z granatu, sok z buraka, orzechy włoskie, migdały pestki słonecznika, nerkowce, pistacje, migdały, pestki dyni, orzechy brazylijskie, pekan, imbir
Bierzcie i jedźcie z tego wszyscy, niech Wam płodność sprzyja, rzekłam ja, Nika.
Źródło: ściąga od lekarza, uzupełniona o informacje z newslettera Akademia Płodności oraz internet.

Gdyby ktoś był zainteresowany przepisami z wykorzystaniem powyższych składników, kurczakami na milion sposobów to również się podzielę :)
Zioła i kasza to zdecydowanie nie dla mnie 😔
Za to świnkę lubię.

Muszę się jakoś ogarnąć, bo praca mi rozwaliła mój utarty posiłkowy rytm. Tylko średnio jest okazja jadać o stałych porach.
 
Ratuje mnie tylko Thermomix 🙈
Złoty ryż z indykiem i warzywami, przepis z platformy cookidoo na thermomixa. Idealny wręcz pod płodność i wysokobiałkowe. Ryż dać brązowy, z warzyw użyć cukinii i papryki. Nawet w przyprawach masz kurkumę, cynamon, goździki, imbir, czosnek... ej napakowane to jest pod brzegi tym co trzeba :)

Pasztet z inydka: wyrzucić z przepisu boczek, kupić wątróbkę drobiową, dorzucić do pasztetu siemienia lnianego, czarnuszki, może pestek słonecznika czy żurawiny? I kolejny fajny produkt ;)
 
Zioła i kasza to zdecydowanie nie dla mnie 😔
Za to świnkę lubię.

Muszę się jakoś ogarnąć, bo praca mi rozwaliła mój utarty posiłkowy rytm. Tylko średnio jest okazja jadać o stałych porach.
świnki to akurat nie jemy, bo to czerwone mięso. Wędliny, kiełbasy itp są często na wieprzowinie właśnie, a ona jest prozapalna. My chcemy działania przeciwzapalnego.
 
Złoty ryż z indykiem i warzywami, przepis z platformy cookidoo na thermomixa. Idealny wręcz pod płodność i wysokobiałkowe. Ryż dać brązowy, z warzyw użyć cukinii i papryki. Nawet w przyprawach masz kurkumę, cynamon, goździki, imbir, czosnek... ej napakowane to jest pod brzegi tym co trzeba :)

Pasztet z inydka: wyrzucić z przepisu boczek, kupić wątróbkę drobiową, dorzucić do pasztetu siemienia lnianego, czarnuszki, może pestek słonecznika czy żurawiny? I kolejny fajny produkt ;)
Jesteś nieoceniona 😍
 
Zakładałabym więc błąd w labie, w którymś z badań (a że jeden i drugi wynik są super, to nie masz żadnych powodów do zmartwień), bo jeśli nie PCOS i jeśli nie błąd, to musisz nam zdradzić co magicznego brałaś i gdzie to dają, że tak się podniosło Twoje amh ;)
Obstawiam jednak błąd lub różnicę między laboratoriami, no ale w każdym razie średnia mnie w zupełności satysfakcjonuje, więc jest okej. :D Szczerze mówiąc to ostatnio brałam jedynie puerię, nic poza tym, więc może podrzucili mi trochę jajeczek w trakcie laparo. 😂
 
Kojarzycie, czy jest jakaś górna norma dla progesteronu 7dpo? Diagnostyka podaje 15 ng/ml, ale w necie widziałam różne, od 15, przez 20 i nawet 25.
 
Kojarzycie, czy jest jakaś górna norma dla progesteronu 7dpo? Diagnostyka podaje 15 ng/ml, ale w necie widziałam różne, od 15, przez 20 i nawet 25.
Ja niecałe 4 lata temu miałam najwyższy ze wszystkich, jakie złapałam i to było 30,10 przy normie do 23,9 dla fazy lutealnej. To było w 23dc, więc jakieś 6/7dpo u mnie i wtedy lekarz nic nie powiedział, że to za dużo czy coś 🤷🏻‍♀️
 
reklama
Do góry