reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞🌹 Kwietniowe kreski🐣🌹, pełne nadziei migają, dwie kreski radość nam długą zapowiadają.

145zł za pakiet Hashimoto w Alabie +10zł tej nieszczęsnej usługi pielęgniarskiej.

Chciałam w ogóle zrobić na NFZ, mimo że przeciwciała i tak są płatne, to w przychodni dostałam info, że jedne za 119zł, a drugie za 129zł 🤯 i stwierdziłam, że walę to i robię całość prywatnie. Zwłaszcza, że zależało mi na czasie.
W sensie ATPO i ATG? Mi to ostatnio rodzinna zapisała na NFZ. :oops: Chłop dostał za to TSH, ft3 i ft4, więc może info dla innych, rodzinny teoretycznie może wypisać skierowanie na całą 5 tych badań.
No ale za to okłamała mnie, że nie może mi zlecić zrobienia krzywej insulino glukozowej pod obciążeniem, którą zrobiłam prywatnie (za 240zł 😢), a potem babeczki w labo mnie uświadomiły, że rodzinny jak najbardziej może wypisać na to skierowanie. 😑😡
 
reklama
Tak, ale straciłam już nadzieję 😢 niby dopiero 11dpo i niby jeszcze czas, ale już się zaczynam czuć jak przed 🐒
Stawiam na jutro, maks piątek, tylko znając moje szczęście zacznie się jak będę w podróży do Lublina 😒
to jestem razem z Toba bo dzisiejsze poranne testy nie roznia sie od wczorajszych . Wiec cos jest nie halo.. czekam na bete ale przestałam się łudzicć ehhh
 
W sensie ATPO i ATG? Mi to ostatnio rodzinna zapisała na NFZ. :oops: Chłop dostał za to TSH, ft3 i ft4, więc może info dla innych, rodzinny teoretycznie może wypisać skierowanie na całą 5 tych badań.
No ale za to okłamała mnie, że nie może mi zlecić zrobienia krzywej insulino glukozowej pod obciążeniem, którą zrobiłam prywatnie (za 240zł 😢), a potem babeczki w labo mnie uświadomiły, że rodzinny jak najbardziej może wypisać na to skierowanie. 😑😡
Rodzinny wypisze tylko gdy poziom glukozy go zaniepokoi.
TSH wypisują bez problemu, Ft3 jeszcze tak, gorzej z ft4. A niestety żeby mieć pełen obraz tarczycy trzeba zrobić całą 5 tarczycową. Warto raz na jakiś czas zrobić ten komplet badań żeby mieć pogląd sytuacji. Bo jak ATG czy ATP jest ponad stan to jest to sygnał aby ją częściej badać. A tarczyca lubi się posypać z miesiąca na miesiąc czasami.
Moje zdanie jest takie: zrobić raz 5 tarczycową dla spokoju ducha. Co rok/pół roku TSH I FT3 i FT4. I co jakiś czas, w zależności od stanu i samopoczucia powtarzać 5tarczycowa.
 
to jestem razem z Toba bo dzisiejsze poranne testy nie roznia sie od wczorajszych . Wiec cos jest nie halo.. czekam na bete ale przestałam się łudzicć ehhh
nie ma się co odrazu rozczarowywać, ja miałam od środy do piątku przez trzy dni nie ciemniejące duszki, dopiero na czwarty dzień zciemniala. Beta rośnie skokowo:) spokojnie;)
 
Pojebany sen miałam, śniło mi się że zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny🙈 i tak się bałam że to fejkowa kreska że zaczęłam z tego samego moczu z kubeczka trzaskać inne 😂 i jeden zalałam na jednym nie wyszło na innym wyszło 😂 w 9DPO główka pracuje…😬🤯🥵
O Bobie mi też się dzisiaj śniło że wysikałam kreski 🤡 a potem byłam w jakimś przedszkolu i bawiłam się z dziećmi diamentami 🤣
 
W sensie ATPO i ATG? Mi to ostatnio rodzinna zapisała na NFZ. :oops: Chłop dostał za to TSH, ft3 i ft4, więc może info dla innych, rodzinny teoretycznie może wypisać skierowanie na całą 5 tych badań.
No ale za to okłamała mnie, że nie może mi zlecić zrobienia krzywej insulino glukozowej pod obciążeniem, którą zrobiłam prywatnie (za 240zł 😢), a potem babeczki w labo mnie uświadomiły, że rodzinny jak najbardziej może wypisać na to skierowanie. 😑😡
Tak, te co piszesz. Owszem, rodzinny może wypisać na całą 5 (ja tak poprosiłam), ale NFZ nie refunduje przeciwciał. Gdybym dostała tylko na TSH, fT3 i fT4 to bym zrobiła na fundusz i przeciwciała prywatnie, ale mojemu lekarzowi zapomniało się wpisać fT3 🙃
A co do krzywej - zdecydowanie Cię okłamała, bo rodzinny jak najbardziej może takie skierowanie wystawić 😤 Chociaż to może mocne słowo. Może, tak jak pisała @Mademoiselle_Nika, po prostu nie wystawiają jeśli glukoza i/lub insulina na czczo nie dają wskazań 🤷🏻‍♀️
 
Ostatnia edycja:
Pojebany sen miałam, śniło mi się że zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny🙈 i tak się bałam że to fejkowa kreska że zaczęłam z tego samego moczu z kubeczka trzaskać inne 😂 i jeden zalałam na jednym nie wyszło na innym wyszło 😂 w 9DPO główka pracuje…😬🤯🥵
Mi też się dziś śniło testowanie, z tymże ja zrobiłam jeden i go zalałam. Także finał snu nie pokazał ani jednej kreski ani dwóch 🤡
Ale nawet mi się nie chce sikać dzisiaj, po prostu czuję że idzie okres 😓
 
reklama
Do góry