reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞🌹 Kwietniowe kreski🐣🌹, pełne nadziei migają, dwie kreski radość nam długą zapowiadają.

reklama
To jednak jest trochę niepokojące, że teraz, w związku z refundacją, ivf będzie zalecane niemal od razu :/

Przypomnisz jakie badania macie zrobione?

Szczerze też takie zbicie mam po wizycie, entuzjazm od razu opadł. Fakt, że minęły już właśnie dwa lata odkąd się staramy.

Możliwe że coś pominę, bo już tyle tego było, wszystkie hormonalne (rowniez homocysteina, amh, witaminy),ogólnie prawie wszystko z listy co gdzieś tu krążyła , nasienie, monitoringi owulacji, HSG.
 
A ja dzisiaj byłam u mojego lekarza i jakoś te HSG tak narobiło nadziei, a on obejrzał wszystkie wyniki i stwierdził, że jego możliwości juz się skończyły, bo co by nie zlecił wychodzi dobrze. A przez refundację od czerwca sugeruje invitro. Ewentualnie spróbować jeszcze inseminacje.
Ja tam szanuję lekarza który jest w stanie powiedzieć że jego pomysły się skończyły i skieruje do kliniki zamiast mydlić oczy :) klinika niepłodności na pewno poszerzy diagnostykę i dobierze odpowiednie leczenie na podstawie wyników i waszego wieku. :)
 
Ja tam szanuję lekarza który jest w stanie powiedzieć że jego pomysły się skończyły i skieruje do kliniki zamiast mydlić oczy :) klinika niepłodności na pewno poszerzy diagnostykę i dobierze odpowiednie leczenie na podstawie wyników i waszego wieku. :)

To też racja, lepiej odesłać niż udawać i przeciągać w czasie coś co nie przynosi efektów 😊 ale to wiadomo chwilowy skok emocjonalny, bo to zawsze jakoś entuzjazm opada.
 
No i przy HSG jakoś tak podbudowali entuzjazm, że kluczowe do 6 miesięcy po badaniu. A tutaj od razu stwierdził prowadzący, że to bardziej diagnostyczne i nie ma znaczenia dla płodności. I jak tu być mądrym 🤷🏼‍♀️
 
Ja tam szanuję lekarza który jest w stanie powiedzieć że jego pomysły się skończyły i skieruje do kliniki zamiast mydlić oczy :) klinika niepłodności na pewno poszerzy diagnostykę i dobierze odpowiednie leczenie na podstawie wyników i waszego wieku. :)
To też prawda! W klinikach mają szersze możliwości i ukierunkowaną wiedzę :) Jednak skierowanie od razu na ivf (tylko dlatego, że samemu nie ma się kompetencji/wiedzy/pomysłu), to jednak, moim zdaniem, gruba przesada - bo jest masa różnych elementów/zaleceń/metod, które jeszcze mogą zostać wykonane i zadziałać, nim zdecydujemy się na obciążające psychicznie i fizycznie ivf.
 
Szczerze też takie zbicie mam po wizycie, entuzjazm od razu opadł. Fakt, że minęły już właśnie dwa lata odkąd się staramy.

Możliwe że coś pominę, bo już tyle tego było, wszystkie hormonalne (rowniez homocysteina, amh, witaminy),ogólnie prawie wszystko z listy co gdzieś tu krążyła , nasienie, monitoringi owulacji, HSG.
Badania w kierunku trombofilii i zespół antyfosfolipidowy też robiłaś?

Tak, jak napisała @Motylkowa! - klinika poszerzy diagnostykę i wybierze odpowiednie leczenie. Ważne, żeby trafić na lekarza, którego obdarzy się zaufaniem :)
 
Dziewczyny okolice Wrocławia - jest szansa na darmowe badanie drożności jajowodów. Może któraś z Was będzie chciała skorzystać :)
 

Załączniki

  • IMG_6937.jpeg
    IMG_6937.jpeg
    357 KB · Wyświetleń: 51
reklama
Do góry