reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 w ciąży a koniec umowy

Dołączył(a)
9 Sierpień 2023
Postów
4
Witam Was, może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. Jestem na L4 z powodu ciąży (początek II trymestru,)umowę o pracę mam do końca 31.08 Co w takiej sytuacji,? czy powinnam pracodawcy donieść zaświadczenie o ciąży, aby umowa była przedłużona do dnia porodu?
 
reklama
Ja w takiej sytuacji tylko poinformowalam o ciazy, umowa zostala przedluzona automatycznie do wyznaczonej daty porodu, potem tylko mialam korekte do umowy (termin mialam 14.02, urodzilam 17.02). Nalezy sie potem zasilek macierzynski wyplacany przez ZUS, tylko dopilnuj, zeby wszystko bylo okej, bo ja jechalam do pracodawcy skladac wniosek 4 dni po porodzie, a okazalo sie, ze gdzies tam nie dali pieczatki i zasilek przyznano mi dopiero w lipcu 🙈
 
Ja w takiej sytuacji tylko poinformowalam o ciazy, umowa zostala przedluzona automatycznie do wyznaczonej daty porodu, potem tylko mialam korekte do umowy (termin mialam 14.02, urodzilam 17.02). Nalezy sie potem zasilek macierzynski wyplacany przez ZUS, tylko dopilnuj, zeby wszystko bylo okej, bo ja jechalam do pracodawcy skladac wniosek 4 dni po porodzie, a okazalo sie, ze gdzies tam nie dali pieczatki i zasilek przyznano mi dopiero w lipcu 🙈
Dziękuje za odpowiedź :)
 
Do góry