reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

leki,Choroby- lecczenie podczas karmienia

Karmiąc, można stosować wszystko to, co było dopuszczalne w czasie ciąży. Najbezpieczniejszy apap, paracetamol i homeopatyczne leki.
 
reklama
Mozesz lykac apap, rutinoscorbin i bardzo pomocny i dozwolony jest syrop pyrosal. Poza tym radze do lozka lezec i odpoczywac:-D
 
Witajcie,
Od kilku dni pobolewa mnie gardło, a dziś obudziłam się z katarem i bólem stawów.
Jakie leki mogę wziąć, żeby całkowicie się nie rozłożyć i nie dać grypie, a przede wszystkim nie zarazić małej? Oczywiście karmię moją córeczkę piersią... Poradźcie. Dzięki!
 
No cóż, z własnego doświadczenia Ci powiem że na gardło możesz zastosować tantum-verde albo homeopatyki do ssania. Na katar polecam nasivi. A tak przy bolach to chyba apap, albo coś podobnego.Zasada jest taka że co Ci wolno w ciąży to i przy karmieniu piersią też-czyli niewiele:) Najlepiej wybierz sie do lekarza, albo do apteki tam zapytaj. Ja swego czasu kurowałam sie czosnkiem i syropami z cebuli:( Uważaj zeby nie zarazić malstwa- bo oto nie trudno. Jeśli naprawde źle sie czujesz poproś lekarza o duomox.
 
Mnie niedawno złapało przeziębienie, a karmię Młodą piersią. Leczyłam się domowymi sposobami: herbata z cytryną i sokiem malinowym; mleko z miodem, masłem i czosnkiem; kanapki z czosnkiem (co do czosnku, to nie za dużo go zjadłam, bo nie wiedziałam, czy Młodej nie będzie przeszkadzał, ale wygląda na to, że nie :-)) Brałam jeszcze homeopatyczne.
Tak się złożyło, że byłyśmy w tym czasie na szczepieniu, więc zapytałam pediatrę, co mogę wziąć. Wg niej można jeszce wit. c i rutinoscorbin.
I na szczęście po paru dniach mi przeszło :tak:

Zdrówka życzę, Joasiek!!
 
hmm, a cy w ciąży i w czasei karmienia można brać leki na alergię? ja mam dosć ciężk ą i nie wyobrażam sobie roku bez leków..............na opakowaniu jest napisane,że "jeśli korzyści z brania leku przewyższają ryzyko" to można.......................skąd mam wiedzieć, czy przewyższają
 
Na ewentualny ból czy gorączkę towarzyszące grypie to jedynie Apap - z tego co słyszałam (odradzany jest paracetamol czy ibuprofen). Zastanawiam czy się to jakieś placebo, bo można zawsze i wszędzie stosować. :-D
 
reklama
Radziłabym zrobić domowy syrop z cebuli, jeść czosnek (sam albo z mlekiem i miodem, dodany do sałatki lub gotowy w tabletkach). W czasie przeziębienia można zupełnie spokojnie stosować Pyrosal,

witaminę C, wapno, herbatki z lipy, malin, bzu czarnego plus miód lub sok malinowy oraz leki homeopatyczne (Occillococinum, Engystol, Gripp-Heel, Angin-Heel SD), a przeciwgorączkowo preparaty z paracetamolem. Przy bólu gardła i kaszlu - Tymsal aerozol, syrop prawoślazowy, Homeovox, Homeogene, syrop Stodal lub Drosetux, do ssania np. tymianek z podbiałem lub Propolki, Tantum Verde - pastylki do ssania lub aerozol. Przy katarze - Euphorbium compositum S do nosa, Sterimar.
 
Do góry