reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki z babcinej apteki...

moze nie ten watek ale nie wiem gdzie sie udac z tym problemem... jak wyjac 19 miesiecznemu dziecku drzazge z palca w rece? dodam, ze jest dosc duza ale nie siedzi gleboko.
 
reklama
Iza pomaluj mu palec jakąś farbą lub obojętnie czym aby tylko zafarbować paluszek wtedy ta drzazga będzie widoczna i wg mnie najlepiej pensetą,
 
Iza, a może ten sposób zadziała: Ukrój plasterek cebuli o grubości około 0,5 cm, przyłóż go do skóry w miejscu gdzie wbita jest drzazga, obwiąż bandażem i zostaw na noc. W ciągu nocy drzazga sama wyjdzie dzięki związkom chemicznym zawartym w cebuli, które działają ściągająco na skórę.
 
dziekuje wam za odpowiedzi ale drzazga sama wyszla :tak: najpierw namoczylam paluszek rivanolem a potem odmoklo w kapieli i po sprawie :-D
 
bylam na chwile na watku glownym ale tak jakos nie umiem sie wlaczyc ni to z gruchy ni z pietruchy ale piszecie, ze dzieci wam choruja. na kaszel polecam syrop z cebuli i czosnku. kroje caly sloik cebuli, przekladam warstwy cukrem, dodaje wycisniety czosnek i odstawiam na kilka gidzin. pomaga przy kazdym kaszlu. mozna dolac na lyzke soku jesli dziecko nie chce pic.
 
bylam na chwile na watku glownym ale tak jakos nie umiem sie wlaczyc ni to z gruchy ni z pietruchy ale piszecie, ze dzieci wam choruja. na kaszel polecam syrop z cebuli i czosnku. kroje caly sloik cebuli, przekladam warstwy cukrem, dodaje wycisniety czosnek i odstawiam na kilka gidzin. pomaga przy kazdym kaszlu. mozna dolac na lyzke soku jesli dziecko nie chce pic.
znam ten sposób i na mnie działa ale młoda nie weźmie do pyszczka za nic w świecie:wściekła/y::no: za to wszystkie lekarstwa bieże bez zastrzeżen już nawet próbowałam ten naturalny syropek przelać do butelki po eurespalu który się skończył żeby ją oszukać ale się nie udało:no:
 
reklama
to dodaj jej go do picia, do jedzenia- byle nie goracego. piotrus tez zawsze pieknie lykal wszystkie lekarstwa a od tego syropu go odrzucalo. dopiero jak ostatnio byl przeziebiony (jakies 4-5 miesiecy temu) dal sie przekonac jakims przekupstwem. juz nawet nie pamietam jakim.
 
Do góry