reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

Sensi - ona wyczula wlasnie ta macice powiekszona chyba, usg bede miaal w 12 tygodniu, 19 grudnia dopiero :baffled:
Marika - ja w pierwszej ciazy przytylam 26, 10 mi zostalo, teraz bym chciala tylko z 10, ale przed pierwsza sie odchudzalam, to dlatego szybko nabralam :/ A po tym wszystkim to chce w koncu schudnac. Tyle,ze ja wysoka jestem to u mnie inaczej widac te dodatkowe kg.

Tez wole wszystkie tematy na jednym watku i zdejcia tez :-)
 
reklama
Sensi o ile wiem lekarz potwierdza ciążę badając macicę czyli jej rozmiar. Normalnie macica ma wielkość zaciśniętej pięści. Od początku ciąży macica zaczyna rosnąć i rozpulchniać się, a gdy ciąża ma ok. 6 tygodni(od miesiączki) lekarz jest to w stanie wyczuć palpacyjnie, ale na pewno nie poczuje dzidzi ;-). Określając wysokość dna macicy jest w stanie określić w przybliżeniu nawet wiek ciąży!
Poza tym szyjka macicy zmienia kolor i położenie co lekarz również może zobaczyć poprzez wziernik. Tyle wiem na ten temat.
Ja jeszcze nie mam karty ciąży chociaż badanie ginekologiczne ciążę potwierdziło, a raczej było to potwierdzenie pozytywnych testów ciążowych.

Lila wrzuć na luz. Ja mam USG dopiero 20 grudnia. Wszystko będzie dobrze. :tak:
A jak aż tak bardzo się schizujesz to nie pytaj Arka tylko bierz kasę i idź bo spokój jest najważniejszy dla dziecka i dla Ciebie.

Malvina mam nadzieję, że wszystko jest w porządku.
 
macica pod koniec 1 miesiąca jest nieco powiększona, pod koniec 2 miesiąca ma wielkość gęsiego jaja, pod koniec 3 miesiąca ma wielkość męskiej pięści a pod koniec 4 miesiąca ma wielkość główki noworodka.:happy::happy:
 
i jeszcze to:

Pewne oznaki ciąży
reddot.gif
Wizualizacja embrionu lub pęcherzyka poprzez USG 4-6 tygodni po zapłodnieniu Czynność serca płodu w 10-20 tygodniu w zależności od aparatu
Ruchy płodu wyczuwalne poprzez powłoki brzuszne po 16 tygodniach
 
Sensi podaj źródło tych informacji. Mam inne dane z książki dlatego pytam.

Zapomniałam powitać nową mamusię
Littleblue witaj! :-)
 
Witajcie :-) Coraz lepiej jest mi z mysla,ze w lipcu pojawi sie piekne zieolonookie stworzenie z ladnymi rzesami ( M. ma takowe)...Jeszcze tylko musze przetrwac rozmowe z rodzicami :-( Buu. Cholera, dorosla baba ze mnie, a martwie sie mamusia i organizacja wesela. Uprzejmie prosze o postukanie mnie w glowke.
 
Mam zapytanie niby banalne ale.....co z becikowym? ponoć mają "zabrać"
 
Ostatnia edycja:
Hej Lipcoweczki :-) Ja marzylam o lipcowym malenstwie...hmm ale moze bedzie sierpniowe :-) Gratuluje wszystkim LIPCOWECZKOM :-) :-) :-) Napawa to optymistycznie ze jest was tak duzo :-)
 
reklama
Czesc Kobitki i Fasoleczki :-)
oto i My po kolejnym ciezkim dniu w pracy, bardziej skupiam sie ostatnio na tym jak najszybciej dobiec do toalety w wiadomym celu ;) niz na swoich obowiązkach słuzbowych - imbir nie pomaga :(
Załączyłam pliczek a w nim... moje maleństwo, jego pierwsze zdjątko...
Ma tytuł "mój Filipek" bo marze o synku:-)
oczywiscie nie do konca jestem pewna czy to zdjęcie bedziecie mogły zobaczyć, nie pozostaje mi nic innego jak spróbowac.

pozdrawiamy.
 
Do góry