reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Ale wy dużo piszecie ! :)

Ból jak na miesiączkę miałam sporo przed porodem codziennie. Skurczy porodowych nie idzie pomylić, nie wiem jak to wyjaśnić,ale nie da się. Miałam bolesne przepowiadające,regularne! Ale wiedziałam,że to jeszcze nie to.
W końcu jednej nocy się obudziłam i myślę TO JEST TO, zaczyna się. Rano pojechalam na wizytę i dr mi powiedziała,że fałszywy alarm bo tam sie nic nie dzieje. Wyszłam i się popłakałam do mojego M. i mówię mu,że wyszłam na idiotkę,ale JA WIEM,ŻE TO JUŻ TO. Czułam to i koniec, chociaż na wizycie wszystko się wyciszyło, na ktg nawet skurczów nie było, a wnocy regularne i mooocne. Tego samego wieczoru 3cm. rozwarcia , a następnego dnia o 11:30 urodziłam. I mogła mi mówić,że to fałszywy alarm,ale ja wiedziałam,że dobijamy do końca ! Nawet asystentka pytała czy ostatnie dni, a ja do niej,że moim zdaniem ostatnie godziny ;)


My po wizycie. No i co... Wymioty od czasu do czasu i częste ulewania są NORMALNE. Moja w tym wina,że dziecko karmię dalej na żądanie, bo powinnam już mu rytm wprowadzić i karmić co 3 godziny, a nie co godzinę,bo on przez to jest zbyt pełny i ulewa/wymiotuje i przez to też je tak niespokojnie.
Waga dziś 4,4kg. (urodzeniowa 3.7kg. a najniższa jakoś 3.4kg) , długość 53cm. (krótki brzdąc :p ) i główka 33cm. bioderka ok, oczka ok, wysypka, którą ma NIE WYGLĄDA pani doktor na alergię, po prostu ma wysypkę i tyle, samo przyszło-samo pójdzie.
 
reklama
Dziewczyny i ja jeszcze nie rozpakowana...Czop nadal odchodzi,choc myślę,że już reszta została wydalona rano.Skurcze przepowiadające się pojawiają. Jeśli nie urodzę do czwartku to czeka mnie wizyta u gin i zadecyduje co dalej.
Chybra powodzenia:*
Mamusiom maluszków spokojnego dnia życzę:*
Dwupaki rychłego rozwiązania:*
 
Ewella bardzo mi przykro że doświadczasz tego samego :/ :(
Położna środowiskowa twierdzi że mam 2 tygodnie jednak na powrót funkcji- w środę lub czwartek zamierzam dzwonić do gin i zapytać o to. Jakby co dam znać choćby dla informacji (oby dla was nieprzydatnej nigdy) jak się sprawy będą toczyć.
 
cześć:)
Hej! ja jeszcze w dwupaku :) Stwierdziliśmy, że nie ma szans, żeby sama wyszła..no niestety, to w takim razie zostanie w czwartek zmuszona, a byłam święcie przekonana, że tego unikniemy...często już łapię nerwa :/ w pt nawrzeszczałąm na mojego, w sobotę ryczałam ot tak a wczoraj miałam kryzys ubraniowy... jechaliśmy na obiadek a ja nie miałam nawet co na siebie włożyć - dwie kiecki pasowały ale wyglądałam jak baleron - mało co się nie poryczałam bo non stop legginsy i koszulki a chciałam ładnie wyglądać ehh
 
Olisiaa my myjemy co drugi dzień. Też to działa odprezajaco bo zawsze kończy się kupa w ręczniku:D mam wrażenie że to kapanie to taka syzyfowa praca:D
U nas kąpiel to tak też 20-21

Aga.km to już niedługo jak do połowy sierpnia:-) dobry plan :-) życzę Ci żeby wszystko było w terminie;-)

Madwoman to w czwartek tylko ktg czy masz się stawić z torbą na oddzial?:-) jak się czujesz w te upaly?

Aha83 ciekawe co to za alergia była - na co?! Masz jakieś podejrzenia? Super że Miki dał Ci pospac. Oby tak było dalej:*

Ewella szacun że wychodzisz na spacery, mnie tak stresuje to jak ona placze w wózku że nie wychodzę sama narazie:/ bo wierzę że będzie płakać cała droge. Na mózg mi już padło.
Ciepło jest teraz, myślę że jej nie zaziebisz- tam w gondoli ani jej nie wieje ani nic na jej wysokosci.

Paalinaa ciekawa wizyta:D ja też karmię w.ciagu dnia co godzinę bo sobie dziecko życzy to przecież nie będę glodzic :D moja też często ulewa - jak jej się dobrze nie odbije.
Gratuluję dobrej wagi :-)) bezproblemowy lekarz to najważniejsze haha wszystko minie. Coś jak moja położna - to nie kolka tylko ona potrzebuje tulenia[emoji173] a dziecko się wije jakby miało szatana w jelitach

Zuza oby się coś rozkręcilo do czwartku:-)

Chybra dobrze idzie:D powodzenia !!

Kasia831 oj pamiętam te kryzysy ubraniowe :* już niedługo! W czwartek wywołanie czy co?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ewella czytam że już ćwiczysz czy nie za wcześnie?
Właśnie jak to jest i kiedy można bo siostra ma 16 września wesele i chciałabym choć trochę do formy wrócić.
Zuza87 ja jeśli nie urodzę do środy to w czwartek mam się skontaktować z gin i zobaczymy co dalej
Chybra jeszcze raz powodzenia po oxy powinno szybko pojsc

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aim mi moja położna powiedziała, że mam żurawinę jeszcze jeść bo może to infekcja. Niestety wiem, że to raczej nie infekcja..jak będziesz coś wiedziała to daj znać.

Pumelova no w domu bym już jej nie uspokoila bo się nie dało na dworze godzinę spała w domu jeszcze jak przyjechałam druga godzinę i teraz zjadła, zasypia zobaczymy na jak długo ;)
Wiem wiem niedługo już nasze maluchy mniej spać będą a więcej się bawić chciało ale niech mi powie po prostu czego chce :p

My jutro mamy wizytę pierwszą u pediatry ciekawe jaką szopkę tam mała odstawi :D idzie z tatą tez to może damy radę, chociaż jak Iga zaczyna płakać to mój robi się zaraz zestresowany ;)

Wasze maluszki już interesują się jakimiś grzechotkami albo karuzela nad łóżeczko ? Nie wiem czy już jej to wieszać? Widzę że już dłużej się rozgląda, nawet obrazek czarno biały jej stawiam to chwilę patrzy :)

Olisia ćwiczę mięśnie kegla ;)
Ale na aerobik już bym ż chęcią poszła! Podobno jak lekarz po pierwszej wizycie tej po 6tyg powie że już wszystko ok to można ćwiczyć:)
 
reklama
Pumelova - najwygodniejsza pozycja do karmienia to oczywiście na leżąco, ale mały szybko przysypia i co jakiś czas pomemla i karmienie się bardzo wydłuża. Znacznie szybciej idzie karmienie spod pachy i zauważyłam, że po tej pozycji dłużej śpi. Chyba szybciej się naje i w większej ilości w krótszym czasie, stąd później dłuższy sen :) Dzisiaj ćwiczymy ten zwykły chwyt od przodu przy użyciu poduszki do karmienia. Wiem, że już minęło 14 dni a ja nie potrafię jeszcze podstaw w karmieniu, ale z kapturkiem też muszę go odpowiednio ustawiać itd. stąd zajmuje mi to więcej czasu. Jak skończy miesiąc i będzie miał większa buzię to będę kombinować nad odkładaniem kapturków.
A na kolkę próbowałaś może te metody dr Harveya jak metoda 5 s ?? spowijanie, skokołysanie, szum itd.??
Psychicznie niestety musimy to przejść ważne, żeby pilnować, aby nie poszło to za daleko i przede wszystkim nie wstydzić się problemów.

Bab - jak dziecko miałam już nisko to mi uciskało na nerw kulszowy i zamierałam wtedy w miejscu. Niestety występowało to na miesiąc przed porodem, więc nie powiem o tym jako zwiastun porodu :(

Ola W. - ze sprawdzaniem temperatury się z Tobą zgodzę, karczek lub brzuch. Ręce i stopy niemiarodajne i tylko można dziecku sprawić potówki. Tak mnie mama załatwiła jak byłam mała :p bo ciągle zimne rączki i nóżki a potem zdziwienie co to za krosty....

Aim - współczuję z tymi zwieraczami. Koleżanka miała też z tym problem po porodzie SN i przeszło po miesiącu i ćwiczyła właśnie mięśnie Kegla.

Aga_k_m - Fajnie, że Jagoda udziela się w opiece nad siostrą :) nie wszystkie dzieciaki początkowo potrafią zaakceptować nowego domownika. Podziwiam, że potrafisz ogarnąć dwójkę dzieci i być nadal aktywna - ja przy jednym wysiadam :) Odnośnie wyjcy - mój też woli leżeć z nami w łóżku niż w swoim i być noszony na rękach. Coś mi się widzi, że go trochę rozpuścimy :p

Ja też chcę nadgonić remont, ale przy takim malcu ciężko się nad tym skupić, dobrze, że mąż tam coś działa na budowie :D

Olisiaa - w szkole rodzenia radzili, żeby codziennie kąpać - by wyrobić rytuał i najlepiej w godzinach wieczornych, żeby dziecko było w stanie rozróżnić noc i dzień. Ja kąpie małego co 2-3 dni w zależności od tego o której nam się obudzi po drzemce :D Moim zdaniem zbyt częste zmywanie flory bakteryjnej ze skóry tak na początku powoduje szybsze wysuszanie skóry i łatwiejsze łapanie chorób skórnych. Jak to mówią : "częste mycie skraca życie" :D Ale to każdy ma inne podejście do tego.

Chybra, Zuza87 - trzymam kciuki za rozwinięcie akcji!!
 
Do góry