reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Dziewczyny Zosia też nie ma wcale apetytu w te upały więc troszkę mi lżej że nie jestem sama.
U nas tez ulubiona liczba to 3 i zabawki też 'Moje'. Mała cwaniara. Na placu zabaw lubi obserwować co robią inne dzieci. W sklepie jak ktoś do niej zagada to kamienna twarz, nieśmiała jest strasznie ale zawsze cześć robi z każdym.
Czy Wy szczepilyscie dzieci w te upały? U nas w czerwcu był zakaz szczepień a teraz w sumie nie wiem, bo nie dzwonią do mnie. Mamy zaległy Pentaxim i Prevenar, chciałabym przed urodzinami zdązyc ja zaszczepić ale ciągle te gorączki
My szczepilismy przed Bożym ciałem, nie mówili nic żeby nie szczepic, 6w1 robiliśmy.
Ale podobnie jak u nas z zachowaniem:))
 
reklama
Dziewczyny Zosia też nie ma wcale apetytu w te upały więc troszkę mi lżej że nie jestem sama.
U nas tez ulubiona liczba to 3 i zabawki też 'Moje'. Mała cwaniara. Na placu zabaw lubi obserwować co robią inne dzieci. W sklepie jak ktoś do niej zagada to kamienna twarz, nieśmiała jest strasznie ale zawsze cześć robi z każdym.
Czy Wy szczepilyscie dzieci w te upały? U nas w czerwcu był zakaz szczepień a teraz w sumie nie wiem, bo nie dzwonią do mnie. Mamy zaległy Pentaxim i Prevenar, chciałabym przed urodzinami zdązyc ja zaszczepić ale ciągle te gorączki
My w poniedziałek byliśmy z Kubą na bilansie i z Szymko na szczepieniu, to nam dr odwołała, tylko zbadała, zważyła. Kuba z wagą i wzrostem jest w 3 centylu, ciekawe co nam powie endokrynolog. Szymek z wagą nadal nie jest na siatkach, ale zaczyna mi ze wzrostem spadać, eh ciągle coś...
 
Mam takie podejście jak poranna burza, nie porównuje bo Agatka nie mówi dużo patrząc na inne dzieci. Jakieś zdania z 2, 3 wyrazów powie ale raczej proste.


Ma któraś fotelik bez isofixa? Jeden dziadek nie ma isofixa i chcemy kupić fotelik na pasy taki dla naszych 2 latkow i nie widzę nic sensownego. 2 foteliki do wyboru, peg perero jakiś za 900zl i za 650 jakiś inny. Ktoś coś?
Pumelova my mamy dla Oliwki maxi cosi Tobi bez isofixa (jeszcze po Karolince), wtedy jak kupowalismy mialy dobre opinie i dobrze wypadaly w testach.


Szczepilam teraz Oliwke w te upaly - mielismy bardzo duzo zaleglych szczepien. W zeszlym tyg np szczepilam na ospe, ok miesiac temu doszczepialam 6w1. Pediatra nie zwracala uwagi ze w upaly nie powinno sie szczepic, wszystko bylo ok. A zalezalo nam zeby doszczepic wszystko, bo od tdgo poniedzialku Oliwka zaczela chodzic do zlobka.

Jezeli chodzi o mowe, dzieci ktore koncza dwa latka powinny laczyc dwa slowa, z tym ze slowa, to moze byc ich slowotworstwo np. "Mama am" - ze chce jesc itp. Jak sa jakiekolwiek watpliwosci zawsze lepiej isc do logopedy, mozna tez isc na nfz. pediatra przy bilansie dwulatka powinien wystawic takie skierowanie jak rodzic ma watpliwosci lub dziecko np nie laczy dwoch wyrazow.

Ps. Dawno nie odzywalam sie na forum, mam nadzieje ze nikt nie ma mi za zle, ze tak "wcinam sie" w srodek rozmowy:)
 
Pumelova my mamy dla Oliwki maxi cosi Tobi bez isofixa (jeszcze po Karolince), wtedy jak kupowalismy mialy dobre opinie i dobrze wypadaly w testach.


Szczepilam teraz Oliwke w te upaly - mielismy bardzo duzo zaleglych szczepien. W zeszlym tyg np szczepilam na ospe, ok miesiac temu doszczepialam 6w1. Pediatra nie zwracala uwagi ze w upaly nie powinno sie szczepic, wszystko bylo ok. A zalezalo nam zeby doszczepic wszystko, bo od tdgo poniedzialku Oliwka zaczela chodzic do zlobka.

Jezeli chodzi o mowe, dzieci ktore koncza dwa latka powinny laczyc dwa slowa, z tym ze slowa, to moze byc ich slowotworstwo np. "Mama am" - ze chce jesc itp. Jak sa jakiekolwiek watpliwosci zawsze lepiej isc do logopedy, mozna tez isc na nfz. pediatra przy bilansie dwulatka powinien wystawic takie skierowanie jak rodzic ma watpliwosci lub dziecko np nie laczy dwoch wyrazow.

Ps. Dawno nie odzywalam sie na forum, mam nadzieje ze nikt nie ma mi za zle, ze tak "wcinam sie" w srodek rozmowy:)
Dzięki za polecenie, ewella też mi poleciła maxi cosi tobi.

Jak jej się podoba w żłobku?
 
L niektóre rzeczy od razu wypluwa, od tak, ale wkładam Mu do skutku aż zje:p

Kurde zapomniałam o szczepieniach! Jasne, że L ma zaległe i nawet K ma,ale nie mam za pierona jak ich załatwić, bo ciągle kaszlą:/

Foteliki dla obu mamy te same czyli Recaro Young na pasy i są jak dla mnie super .

Ja też tak z doskoku piszę:p Byliśmy w Pieninach tydzień, było cudownie i jutro idę na spotkanie klasowe z technikum, a za tydzień na tattoo sabat. Zrobiłam sobie 2 dodatkowe dziurki w uszach, a na tyg muszę iść do fryzjerki. I tak to się kręci. Jak będę miała czas to wrzucę jakieś zdjęcia:)
 
Poranna burza dzięki za info. Spróbujemy we wtorek zrobić szczepienie. U mnie tylko we wtorki szczepia a w środy robią bilanse.
 
reklama
My po szczepieniu. Pierwszy raz jest placzliwa. Boli ją ta nóżka, nie chce za bardzo nawet chodzić. Syrop przeciwbólowy nie chce brać więc zostaje masowanie, tulenie i odwracanie uwagi. U Was też występowały takie objawy? Gorączki nie ma.

U nas jest teraz nowa pani od szczepień. Powiedziała żeby przed szczepionka podawać dziecku dużo wody do picia i chodzić z nim żeby płyn wypelnil wszystkie naczynia. Powiedziała oczywiście po szczepieniu...

Za dwa tygodnie bilans 2 latka i później za 6 tyg ostatnie pneumokoki bo nie chciałam dzisiaj dublowac szczepionek.
 
Do góry