reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Chciałabym zwolnienie ale ja mieszkam w irlandii i to nie takie proste :/ przez pierwsze 3 miesiące miałam chorobowe bo wymiotowałam to mnie straszyli zwolnieniem ze za długo ... na szczescie to moje ostatnie 2 tyg pracy i zaczynam macierzynski wczesniejszy i zjezdzam do Polski. O ile samolotów nie odwołają
 
reklama
Hej Dziewczyny,
wpadam tutaj nieśmiało po raz pierwszy:) Mam termin na 29.07.

Czy któraś z Was spotkała się z pojęciem poszerzenia miedniczek nerkowych? Jestem po usg połówkowym i jedyne co wyszło to to, że w nerkach są obustronne pielektazje 4,6mm i 3,5mm. Lekarz robiący usg połówkowe niby powiedział, że po urodzeniu to się normuje, ale ja nie byłabym sobą gdybym tego nie googlowała i nie nakręcała się a wizytę u swojej dr mam za 2 tygodnie :(
 
Hej Dziewczyny,
wpadam tutaj nieśmiało po raz pierwszy:) Mam termin na 29.07.

Czy któraś z Was spotkała się z pojęciem poszerzenia miedniczek nerkowych? Jestem po usg połówkowym i jedyne co wyszło to to, że w nerkach są obustronne pielektazje 4,6mm i 3,5mm. Lekarz robiący usg połówkowe niby powiedział, że po urodzeniu to się normuje, ale ja nie byłabym sobą gdybym tego nie googlowała i nie nakręcała się a wizytę u swojej dr mam za 2 tygodnie :(
Ja miałam poszerzoną (badanie miałam wykonane po 30tc),ale po porodzie było wszystko ok.
 
Hej dziewczyny, w związku z obecną sytuacja z koronawirusem, chciałam Wam życzyć zdrowia i powiedzieć uważajcie na siebie i swoich bliskich. Wczoraj ryczałam jak widziałam co się dzieje we Włoszech, że też naszym dzidziom przyjdzie urodzić się w tym trudnym czasie.... Pamiętajcie, że nie musicie ulegać presji pracodawcy do pobytu w firmie i możecie iść na l4. Nie musicie ulegać żadnej presji, wybierajcie mądrze potrzeby wyjścia z domu. Ściskam Was 😘
 
Ja właściwie z miesiąc dwa przed ciąża zaczęłam brać mama dha premium + i kontynuuje cały czas. Moj gin od początku tylko się upewnia ze biorę. Nie kazał zmieniać ani przestać...
Co do takich suplementów to brałam długi czas przed ciąża.. Nie pamiętam już nazwy ale właśnie witaminy dla kobiet w ciąży i starających się, nawet endokrynolog mi zalecał mówił że dobrze uzupełniają niedobory nawet jeżeli nir ma ciąży czy się nie planuje warto brać bo są dobrze skomponowane i poprawiają prace organizmu.. Więc sobie łykałam.
ja od początku ciaży też biorę mam dha premium i będę brała do końca
 
Hej dziewczyny, w związku z obecną sytuacja z koronawirusem, chciałam Wam życzyć zdrowia i powiedzieć uważajcie na siebie i swoich bliskich. Wczoraj ryczałam jak widziałam co się dzieje we Włoszech, że też naszym dzidziom przyjdzie urodzić się w tym trudnym czasie.... Pamiętajcie, że nie musicie ulegać presji pracodawcy do pobytu w firmie i możecie iść na l4. Nie musicie ulegać żadnej presji, wybierajcie mądrze potrzeby wyjścia z domu. Ściskam Was 😘
optymistycznie mam nadzieję, że do lipca ta sytuacja się ustabilizuje...
 
@emeczka79
Dzięki za odpowiedź:) A jaki miałaś wymiar mniej więcej, pamiętasz?
Zastanawiam się czy 4,6 i 3,5 na 20tc to dużo i jak bardzo może to rosnąć :/
W 37 tygodniu prawa miedniczka miała 4cm. Kontrolne badanie miałam mieć w kolejnym tygodniu, ale wywołano poród w 38.3 i nie zdążyłam. Po ciąży wszystko wróciło do normy.
 
@Hania- Ja myśle, ze nie ma co złowróżyć i już nasze dzieci będą rodzic się jak sytuacja się unormuje, nie nakręcajmy się jeszcze w ten sposób i tutaj, sytuacja już wystarczająco jest na ten moment przerażająca, nie ma co na zapas się stresować- stres źle działa na dzidzie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
@Hania- Ja myśle, ze nie ma co złowróżyć i już nasze dzieci będą rodzic się jak sytuacja się unormuje, nie nakręcajmy się jeszcze w ten sposób i tutaj, sytuacja już wystarczająco jest na ten moment przerażająca, nie ma co na zapas się stresować- stres źle działa na dzidzie :)
Nie złoeróże kochana, po prostu smutno mi, bo ja oprócz wyjazdu do pracy przez ostatnie miesiące jestem uziemiona w domu bo jestem przewlekłe przeziębiona i cieszyłam się na wiosnę, wolne i spacery na słoneczku. Bardzo świadomie podchodzę do tematu dlatego chciałam po prostu życzyć Wam zdrowia i abyście uważały na siebie tylko tyle.
 
Do góry