reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

Czesc dziewczyny, tez biore heparyne, ciaza po IVF. Termin na 21 lipca. Dzis 22+1, a ja dalej nie czuje ruchow dziecka. Albo moze cos tam moze czuje, ale poki nie bede pewna, ze to nie jelita, to nie licze tych odczuc - bo nie wiem, czy sobie tego nie wyobrazam. Mam lozysko na przedniej scianie, ale mimo wszystko juz sie troche martwie brakiem odczuwanych ruchow). Czuje sie w ciazy glownie jak widze dziecko na usg, poza tym to sobie siedzi we mnie bardzo cichutko...
Hej u mnie też tak jest :) Mam termin na 22.07. Też czuję bulgotanie w brzuchu/przelewanie, wydaje mi się że to właśnie są ruchy dziecka, pewności nie mam bo to moja pierwsza ciąża.
Chyba jelita nie wariowałyby aż tak :)
 
reklama
Hej u mnie też tak jest :) Mam termin na 22.07. Też czuję bulgotanie w brzuchu/przelewanie, wydaje mi się że to właśnie są ruchy dziecka, pewności nie mam bo to moja pierwsza ciąża.
Chyba jelita nie wariowałyby aż tak :)
moja tez oczywiscie pierwsza :), odezwij sie, jak poczujesz cos, co uznasz za "na pewno ruchy dziecka", jesli bedziesz miec ochote, oczywiscie. Cieplutko pozdrawiam.
 
moja tez oczywiscie pierwsza :), odezwij sie, jak poczujesz cos, co uznasz za "na pewno ruchy dziecka", jesli bedziesz miec ochote, oczywiscie. Cieplutko pozdrawiam.

Hej, tak od dwóch tygodni czuję ruchy i wiem, że to na pewno ona :) Jest bardzo ruchliwa, kopie i kręci się non stop a to dopiero 23+4, aż boję się co będzie później 😱... Ale cieszę się, bo malutka uspokaja mnie, że wszystko jest w porządku, że sobie tam odpoczywa i bawi :)
 
Hej, lipcowe mamy, a jak z waszymi zakupami dla maluszków? Macie juz wszystko czy jest jeszcze ktoś taki jak ja i nic nie ma? Szybko ten czas leci i właśnie ogarnęłam, że muszę zacząć sie konkretnie rozglądać zwlaszcza, że to nasze 1 bejbi i jesteśmy zieloni 🙉 termin mam według om 18.07.
 
Hej, lipcowe mamy, a jak z waszymi zakupami dla maluszków? Macie juz wszystko czy jest jeszcze ktoś taki jak ja i nic nie ma? Szybko ten czas leci i właśnie ogarnęłam, że muszę zacząć sie konkretnie rozglądać zwlaszcza, że to nasze 1 bejbi i jesteśmy zieloni 🙉 termin mam według om 18.07.
może nie tyle, że nic, ale dopiero mam kilka ciuszków, pieluszki, ręczniki. Mam też komodę ale od miesiąca nabiera mocy urzędowej w kartonach 😂 z aptecznych/kosmetycznych nie mam jeszcze prawie nic, torba do szpitala niespakowana, wybrany wózek i fotelik to będę zamawiać gdzieś w drugiej połowie maja no i potem jeszcze łóżeczko wanienka i jakieś inne rzeczy. Mam zrobioną listę co potrzebuję także przynajmniej tyle 😁
 
Hej, lipcowe mamy, a jak z waszymi zakupami dla maluszków? Macie juz wszystko czy jest jeszcze ktoś taki jak ja i nic nie ma? Szybko ten czas leci i właśnie ogarnęłam, że muszę zacząć sie konkretnie rozglądać zwlaszcza, że to nasze 1 bejbi i jesteśmy zieloni 🙉 termin mam według om 18.07.
Mi został do kupienia tylko materacyk do łóżeczka. Wolałam sobie rozłożyć wydatki i cieszę się, że jestem już po zakupach 😁
 
Ja mam ciuszki (dostałam większość od kuzynki i trochę dokupiłam), pieluszki, dostawkę łóżeczko + prześcieradła i ochraniacz, śpiworek, butelkę, smoczki, stojak z wanienką :) Mamy też już wybrany wózek. Systematycznie szukam kolejnych rzeczy, sprawdzam też na OLX używane rzeczy.
Zastanawiam się nad zakupem ręczników- czy faktycznie będzie mi taki ręcznik potrzebny dla noworodka, czy może wystarczy pieluszka tetrowa do wytarcia po kąpieli.
I pytanie- czy kupujecie/ macie wybrane laktatory? Szukam i zastanawiam się nad modelem.
 
Hej, lipcowe mamy, a jak z waszymi zakupami dla maluszków? Macie juz wszystko czy jest jeszcze ktoś taki jak ja i nic nie ma? Szybko ten czas leci i właśnie ogarnęłam, że muszę zacząć sie konkretnie rozglądać zwlaszcza, że to nasze 1 bejbi i jesteśmy zieloni 🙉 termin mam według om 18.07.
Myślałam że już mam większość ale jednak dużo mi brakuje. Z dużych rzeczy materac, wózek, wanienke muszę zakupić. Ciuszkow mam po kilka szt, z aptecznych jeszcze też muszę zakupić kilkanaście pozycji a już dwa razy robiłam zakupy 🤷‍♀️ nie mam też ręczników dla małego ani torby do szpitala. Ale jakoś do tego lipca się ogarnie 😁
 
Ja mam ciuszki (dostałam większość od kuzynki i trochę dokupiłam), pieluszki, dostawkę łóżeczko + prześcieradła i ochraniacz, śpiworek, butelkę, smoczki, stojak z wanienką :) Mamy też już wybrany wózek. Systematycznie szukam kolejnych rzeczy, sprawdzam też na OLX używane rzeczy.
Zastanawiam się nad zakupem ręczników- czy faktycznie będzie mi taki ręcznik potrzebny dla noworodka, czy może wystarczy pieluszka tetrowa do wytarcia po kąpieli.
I pytanie- czy kupujecie/ macie wybrane laktatory? Szukam i zastanawiam się nad modelem.
Ja kupiłam neno uno ale potrzebuje tylko żeby ulżyć sobie przy nawale pokarmu.
Co do ręcznika też się zastanawiam czy jest sens kupowania tych z kapturkiem. Czy może duży zwykły? Albo pieluszka na początek tak jak piszesz!
 
reklama
Ja mam ciuszki (dostałam większość od kuzynki i trochę dokupiłam), pieluszki, dostawkę łóżeczko + prześcieradła i ochraniacz, śpiworek, butelkę, smoczki, stojak z wanienką :) Mamy też już wybrany wózek. Systematycznie szukam kolejnych rzeczy, sprawdzam też na OLX używane rzeczy.
Zastanawiam się nad zakupem ręczników- czy faktycznie będzie mi taki ręcznik potrzebny dla noworodka, czy może wystarczy pieluszka tetrowa do wytarcia po kąpieli.
I pytanie- czy kupujecie/ macie wybrane laktatory? Szukam i zastanawiam się nad modelem.
Ja kupiłam ręcznik, ale powiedzmy „na potem”. Jak dzieciaki były takie ledwo co urodzone to lubiłam używać do wycierania po kąpieli pieluszek flanelowych, dużo bardziej mięciutkie są niż ręcznik frote. Wczoraj widziałam w kiku dwupaki takich pieluszek za 15zl.
 
Do góry