reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

kikolek ja w środę idę do dyry, ale w ciąży to cię nikt nie wyroluje nie ma takiej opcji pierwsza możliwość zwolnienia dopiero po wychowawczym jak już wrócisz i to też ppowód muszą mieć, np brak etatów

ja dziś zrobiłam zalecone przez mojego gina badania toksoplazmoza, cytomegalia itp. po zabiegu z lipca utrzymuje mi się niska hemoglobina czyli bliska anemia, a jem jak opętana wszystko,

już nie mogę się doczekać usg
 
reklama
A u mnie zaczela sie nudnosci. Sa rano, popołudniu, wieczorem - poki co nie wymiotuje ale te nudnosci mecza mnie juz potwornie. A to dopiero 5 tydzien...Jak sobie pomysle, ze przede mna jeszcze 2 miesiace takiego samopoczucia to mi sie ryczec chce...

o cholerka to widze ze to juz niedlugo mnie sie zacznie!:szok: ja jak narazie mam tylko wilczy apetyt ale cos czuje ze juz niedlugo sie skonczy:-p
 
Dziewczyny dla spokojnej głowy zrobiłam dziś powtórne hcg. I tak równo tydzień temu miałam 680 mlU/mL, a dziś 6700 mlU/mL. Czy któraś może umie obliczyć czy jest prawidłowy przyrost?.??:confused:
 
8 dni mi się spóźnia:-(Z moich obliczeń zapłodnienie nastąpiło jakieś 3 tyg temu:tak:
A objawy są...
A ten test beta hcg to trzeba na czczo robić??


witaj iiwka , ja tak po sąsiedzku z wrzesniowych mamuś- chciałam sie podzielic moimi dożwiadczeniami - też wybrałam się do lekarza w 5t czyli 3 tygodnie po zapłodnieniu nie było zupełnie nic widać a teraz jestem w 4 miesiącu , więc nie martw sie na zapas tylko czekaj cierpliwie. powodzenia
 
Dziewczyny dla spokojnej głowy zrobiłam dziś powtórne hcg. I tak równo tydzień temu miałam 680 mlU/mL, a dziś 6700 mlU/mL. Czy któraś może umie obliczyć czy jest prawidłowy przyrost?.??:confused:
normy bHCG kobiety ciężarne
1 tydzień 10-30 U/l
2 tydzień do 100 U/l
3 tydzień do 1000 U/l
4 tydzień do 10000 U/l
5-12 tydzień do 290000 U/l
12-16 tydzień do 53000 U/l
29-40 tydzień do 60000 U/
tyle że to są tygodnie od momentu zapłodnienia
 
dzięki Kingab... czyli jest oki:)
A tak na marginesie.... sporo tu kadrowych:)... JA też specjalista d/s kadr i płac... i też samodzielne stanowisko, ale mimo wszystko wybieram się na L4 nawet po świętach wielkanocnych jak się uda.... za dużo stresu jak dla mnie. A pracodawca niech się martwi , bo od dawna mu zgłaszam, ze potrzebuję zastępstwa i pomocy (ledwo się wyrabiam), a urlop to najdłuższy tygodniowy zawsze miałam i z telefonem w ręku. Stwierdziłam, że muszę odpocząć i nie stresować się, a L4 to jest to, czego potrzebuję:)
 
Dziewczyny dla spokojnej głowy zrobiłam dziś powtórne hcg. I tak równo tydzień temu miałam 680 mlU/mL, a dziś 6700 mlU/mL. Czy któraś może umie obliczyć czy jest prawidłowy przyrost?.??:confused:
jesli podajesz tygodnie nie od zaplodnienia a od @ to raczej masz tam byczka :) wydaje mi sie ze w takim wypadku powinnas miec 6 lub nawet 7 tydzien.

680 - po 3 dniach plus min 114% to mniej wiecej: 1500 (wartości minimalnej)
1500 - po 3 dniach plus min 114% to mniej wiecej: 3450
itd... itd... ale to tylko moje domniemania.. lepiej idz do lekarza zeby wiedziec na 100%, masz tam widelki swoje na wydruku i jak sie miescisz to jest na pewno wszystko dobrze
 
Ostatnia edycja:
wszystko ok z twoim bhcg, a z moją pracą zobaczę co czas pokaże, może też się wcześniej zdecyduję, ale napewno od lipca idę na zwolnienie, jak będę źle się czuć to może też po świętach.....
 
przecież Karla jest w 5 tyg ciąży od ! dnia ostatniej @, więć zapłodnienie było później czyli wiek ciąży to 3 tygodnie, ja podtrzymuję że jest ok, nie dawno to robiłam, a przy poronieniu analizowałam to dokładnie
 
reklama
jesli podajesz tygodnie nie od zaplodnienia a od @ to raczej masz tam byczka :) wydaje mi sie ze w takim wypadku powinnas miec 6 lub nawet 7 tydzien.

680 - po 3 dniach plus min 114% to mniej wiecej: 1500 (wartości minimalnej)
1500 - po 3 dniach plus min 114% to mniej wiecej: 3450
itd... itd... ale to tylko moje domniemania.. lepiej idz do lekarza zeby wiedziec na 100%, masz tam widelki swoje na wydruku i jak sie miescisz to jest na pewno wszystko dobrze
słuchaj od zapłodnienia jest cztery tygodnie i ze dwa dni, ale nigdy nie mam pewności kiedy "to" się stało. Zatem uważam, że wszystko ok jest (gdyby było coś nie tak aż tyle by nie wzrosło). A co masz na myśli pisząc "byczka"... ?
 
Do góry