reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

przecież Karla jest w 5 tyg ciąży od ! dnia ostatniej @, więć zapłodnienie było później czyli wiek ciąży to 3 tygodnie, ja podtrzymuję że jest ok, nie dawno to robiłam, a przy poronieniu analizowałam to dokładnie
jak na 3 tydzien od zaplodnienia to mialaby za wysokie bhcg ??? nie??? wiec wniskuje ze ma byka raczej nie??? duzo kalkulatorow ma bledy...
 
reklama
słuchaj od zapłodnienia jest cztery tygodnie i ze dwa dni, ale nigdy nie mam pewności kiedy "to" się stało. Zatem uważam, że wszystko ok jest (gdyby było coś nie tak aż tyle by nie wzrosło). A co masz na myśli pisząc "byczka"... ?

ja sie nie wtrancam, ja wiem ze oni jakies glupoty z tymi kalkulatorami wymyslili! i niby moment zaplodniena jest 14 (mniej wiecej) dni od 1 dnia cyklu czyli od @, więc skoro piszesz ze 4ti2dni to bylby 6tc :) na suwaku (chyba)
 
jeśli w 2,5 tygodniu robiła bhcg to był idealne i jeśli w 3,5 tygodniu to w dobrych proporcjach przyrosło, poza tym wyższe bhcg jest dopuszczalne i nie wskazuje na nic złego chyba że naprawdę jest stanowczo za wysokie to może wskazywać na ciążę bliźniaczą oczywiście że najlepiej jeśli Karlu pójdziesz do lekarza ale ja uważam że jest dobrze
 
Z tego co ja zauważyłam to i w bhcg i w tych kalkulatorach liczy tak np:
31.01. - pierwszy dzień okresu +7 dni, i od tego dnia do dzisiejszego liczyć tygodnie. Po prostu od pierwszego dnia c"ciotki" dodać tydzień ... i do przodu....
Nie wiem tak to sobie rozpracowałam:)
 
jeśli w 2,5 tygodniu robiła bhcg to był idealne i jeśli w 3,5 tygodniu to w dobrych proporcjach przyrosło, poza tym wyższe bhcg jest dopuszczalne i nie wskazuje na nic złego chyba że naprawdę jest stanowczo za wysokie to może wskazywać na ciążę bliźniaczą oczywiście że najlepiej jeśli Karlu pójdziesz do lekarza ale ja uważam że jest dobrze

Mój boże - nic zlego nie mam na mysli, ale skoro nie mozna wyrazic swoich watpliwosci to ja sie chyba stad zwine, bo po co mi forum dyskusyjne na ktorym trudno dyskutowac?
Napisalam jedynie ze na pierwszy rzut oka wydaje mi sie ze na suwaku powinno byc 6tc, co zreszta potwierdzila wlascicielka suwaka piszacz ze jest 4 tygodznie po zaplodnieniu, ktore zwyczajowo jest 2 tygodznie po 1 dniu cyklu czyli lacznie daje nam to: 6 tygodni
 
dobra dziewczyny... ten suwak to najmniej ważna rzecz....:)
Najistotniejsze, ze moje bhcg przyrosło we właściwych proporcjach:)
 
A ja mam pyatnie czyto cale badanie bhcg o ktorym tyle piszecie wszytskie robicie?? Bo ja nic o nim nie wiem, i przyznam ze nie slyszalam wczesniej :zawstydzona/y:
 
Przepraszam, bo moze to ja powiedzialam cos nie tak o tym L4, nie o to mi chodzilo, oczywiscie jesli ktos ma jakies komplikacjie i w ogole jesli czuje ze lepiej mu bedzie jak bedzie siedzial w domu to jasne ze tak ma robic!! Naprawde nie chcialam nikogo urazic. Mi raczej chodzilo o to , ze niektore panie jak sa juz w 2 dniu ciazy to twierdza ze im sie nalezy i juz, i niewazne czy faktycznie tego potrzebuja czy nie. Ale to i tak ich prywatna sprawa i nic mi do tego :-)

Kilolek ja tez bede musiala potem ciagnac pewnei an lewym L4, bo mnie dyro nie przyjmnie do szkoly na troche roku szkolnego. Poza tym w pazdzierniku mi sie konczy staz na mianowanego, wiec planuje jeszcze i to skonczyc przed porodem, no ale nie wiem czy mi sie uda.
ja zaczęłam we wrześniu dyplomowanego. Trochę mi szkoda, bo rok przepadnie.

kikolek ja w środę idę do dyry, ale w ciąży to cię nikt nie wyroluje nie ma takiej opcji pierwsza możliwość zwolnienia dopiero po wychowawczym jak już wrócisz i to też ppowód muszą mieć, np brak etatów

ja dziś zrobiłam zalecone przez mojego gina badania toksoplazmoza, cytomegalia itp. po zabiegu z lipca utrzymuje mi się niska hemoglobina czyli bliska anemia, a jem jak opętana wszystko,

już nie mogę się doczekać usg
no widzisz kingab ja pracuję na zastępstwo (już 7 rok za kobiete, która jakies 10 lat temu została oddelegowana do kuratorium więc ustawowo ma urlop bezpłatny w szkole) do tego mam podpisywaną umowę co roku. Ja na prawde nie wiem jak to jest ale wszyscy włącznie z urzędem miasta naskoczyli na mnie, że nic mi się nie należy, żaden macierzyński (chyba, że z pośredniaka), bo taka umowa wygasa w dniu porodu, a ponadto dyrektor nie ma obowiązku mi jej przedłużyć kiedy jestem w ciąży, bo nie można zatrudnić za mnie zastępstwa, bo ja jestem na zastępstwo. A umowa kończy mi się 31 sierpnia.
 
reklama
tomola ja robiłam beta hcg, bo miałam daleko do terinu do gina i saam dla spokoju chciałam sprawdzić czy przyrasta. Ale, że dzisiaj udąło mi się dostać to już nie powtórzyłam.
 
Do góry