reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

hej dziewczyny!!

Gawit strasznie duzo placisz za badania..u mnie grupa krwi,toxo i inne badania sa po 35zl..w pierwszej ciazy placilam 30zl za te badania...dobrze ze grupy krwi nie musze robic...

ja mam wizyte 10kwietnia za tydzien..duzo mysle o tej ciazy bo inaczej ja przechodze niz pierwsza i martwie sie czy aby wszystko ok..ale tez nie chce dac sie zwariowac....

ja tez biore duphaston ale mam nadzieje ze jz bede mogla odstawic po najblizszej wizycie...tez slyszalam ze dupka sie bierze tylko do 16tyg!!

Gawit ja karty ciazy tez nie mam mam nadzieje ze w piatek juz dostane!!

Dziewczyny czy pytalyscie sie swoich lekarzy o te zaswiadczenia ze jest sie pod opieka lekarska od 10tyg ciazy potrzebnego do becikowego??
 
reklama
oj...czegoś nie wiem jakie zaświadczeni8e do becikowego?
to jakś nowość i dlaczego od 10 tygodnia, a co jeśli wezmę w 12 tygodniu bo już miałam wizytę i teraz za miesiąc mam przyjść.
 
gawit, Ejmi - mój błąd :baffled: oczywiście chodzi o badania prenatalne nie genetyczne a dokładnie test PAPP-a i muszę go wykonać ze względu na wiek bo młoda ta ja już nie jestem.
Ja też przeszłam jedno poronienie (niedawno bo w listopadzie 2008) i pewnie stąd ta aspiryna a do tego duphaston i luteina .
 
Ja brałam zaświadczenie potwierdxzające ciążę do pracy, czy ewentualnie takie zaświadczenie będzie wystarczające?
Czytałam też, że ten przepis ma dotyczyć mam, które zajdą w ciążę od 1 listopada, ale czy to prawda nie wiem?
Czy ktoś orientuje się w tej sprawie dokładniej?
 
Kinga to sa jakies nowe przepisy ktore mowia ze jesli chcesz becikowe to musisz miec zaswiadczenie od lekarza ze jestes pod opieka od 10tyg ciazy...i to dotyczy kobiet ktore beda rodzic po 1 listopada czyli nas!!
 
Dziewczyny jeśli chodzi o to zaświadczenie do becikowego, to ma ten przepis obowiązywać od 1 listopada 2009! Lekarze jeszcze nawet nie mają odpowiednich druków do tego. Lekarz po prostu musi zaświadczyć, że pacjentka była objęta opieką lekarską od 10 tc, więc może wystawić zaświadczenie z datą wsteczną. To jeszcze nie jest zaklepane przez NFZ wiec spokojnie. Jak lekarze dostaną druki to sami będą je dawać pacjentkom - mam taką nadzieję :-)

Gawit - no strasznie dużo kasy wydajesz na badania. Nie możesz iść do internisty i poprosić o przynajmniej niektóre skierowania (bo internista nie może dawać wszystkich ciążowych skierowań) Skoro Twój mąż pracuje to jest ubezpieczony a tym samym Ty też jesteś ubezpieczona z jego ubezpieczenia, wiec postaraj się iść do jakiegoś rodzinnego. Trzeba kombinować. Ja tak robię bo ile kasy na to idzie, praktycznie co miesiąc wydajesz kasę na badania. Na pewno dałby Ci skierowanie na toxo, a to już odchodzi parę zł!
Co do Twoich bóli....mnie też bolały bardzo plecy na początku, ale od kąt biorę nospę regularnie to nie mam z tym problemu. Nospę możesz brać nawet w dużych ilościach na prawdę nie zaszkodzi!

Co do mojego duphastonu, wiem że laski biorą przez całą ciąże, mój lekarz się przy tym upiera, nie wiem czy będzie taka potrzeba jak już będzie łożysko i samo będzie produkowało progesteron w odpowiedniej ilości. Póki co biorę i brać będę a do kiedy to nie wiem, na pewno on nie zaszkodzi.;-)

A no i ja też jeszcze nie mam karty ciąży założonej, podobno to ma być po następnym USG. No zobaczymy, dla mnie to w sumie nie ma większego znaczenia :)
 
Ostatnia edycja:
Witam nową koleżankę wśród nas!
Ja byłam wczoraj znowu u lekarza, wszystko ok, serduszko bije, a niunka ma .... nie wiem ile cm, ale odpowiada 8t2d ciąży. Czyli ok. Jakaś taka chaotyczna wczoraj lekarka była, mimo iż też chodze prywatnie, to wczorajsza wizyta nie należy do najlepszych. Nic to, zobaczymy jak będzie na następnej wizycie.

A zmiany w becikowym jak najbardziej dotyczą nas, czyli tych kobiet, które mają urodzić po 1 listopada, najlepsze jest to, że nie ma jeszcze wzoru takiego zaświadczenia. Najlepiej więc zakładać kartę ciąży wcześniej, tak myślę.
Pozdrowionka
 
reklama
dzięki za naświetleniue sprawy z tymi zaświadczeniami, kartę ciąży już mam i jakieś tam zaświadczenie też, więc chyba będzie ok. nie ma co gadać ale becikowe drogą nie chodzi i napewno przyda się dla maluszka
 
Do góry