reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Diabliczka, nie, napisałam, że podobnie jak Netta, bo ona też ma roczniaka :D

Priinceseczka, dorosłe kobiety z Zespołem Downa mają średnio ok. 140 cm, więc gigantem raczej nie będzie ;) a co do wagi, to cieszymy się, bo niestety w ZD jest zaburzony metabolizm i tendencja do tycia, endokrynolog kazała nam mocno pilnować wagi, na szczęście na razie nie musimy, czasem sama coś zostawia, jak ma dość. Z drugiej strony, podobno pierwsze problemy z wagą często zaczynają się w wieku ok. 3 lat, wiec jeszcze zobaczymy.

Lilith, mówisz, że zero roboty przy torcie?? Wow, podziwiam! Ja chyba nigdy nie zdecyduję się, żeby zrobić, beztalencie ze mnie i przeraża mnie to. Poza tym, szczerze mówiąc, to nie lubię tortów, a i dzieci nie będę raczej tymi tradycyjnymi karmić, choćby z powodu, który podałam wyżej, będą inne przyjemności :)
 
reklama
Tort robie co roku do szkoly. Zawsze musi być czekoladowy bo taki sobie życzą dzieciaki z klasy ale z różną ozdobą. Lubię robić. Mój jest niezły w ozdabianiu za to jeśli trzeba rękawa czy inne cuda.
Przy tym zero roboty.

Diabliczka podoba mi się to haha.

Jutro jeszcze moja dwójką ma fryzjera zamówionego w tym fajnym salonie.. A ja dentysta aaa. Kupiłam mlodemu fajne sandałki a sobie spodnie a potem się kapnelam, że butów nimam..
 
Milia mojej ciotki cora z ZD teraz ma chyba 16 lat i nie miala nigdy problemu z waga. Wiadomo teraz kiedy dojrzala troche przytyla(szczegolnie biodra) ale nadal jest szczupla i na pewno ma wiecej niz 140 cm :-)Ale faktycznie musicie uwazac. Ostatnio widzialam rodzinke z chlopcem (w zasadzie to dorslym juz mezczyzna bo jak na moje oko 18 lat to co najmniej mniej mial)i ona rzeczywiscie byl otyly. Widac bylo ze babeczka bez meza po prostu nie jest w stanie z mlodym nigdzie sama wyjsc. Ten tatusiek co chwila ustawial go bo ten chcial siadac/kucac na chodniku.
 
Priinceseczka, mam nadzieję, że Małgosia ze wzrostem też będzie powyżej średniej, na razie tak właśnie jest :) A waga to chyba kwestia towarzyszących zaburzeń, nawyków w rodzinie i wychowania też.

Lilith, fajne te plany macie, no i zakupy, to jeszcze jedna wyprawa po buty potrzebna ;)
 
Cześć dziewczyny! Nie jestem w stanie ogarnąć wszystkiego co napisałyście, a tyły mam niesamowite. U mnie ostatnio dużo się działo i dzieje i narzekam na brak czasu,
W lipcu chce obronić magistra, więc musze się zmobilizować do zakończenia pisania pracy, w pracy zaś dostałam podwyżke, więc puki dobrze się czuję, chcę jak najwięcej porobić i zostawić po sobie jakiś ład.

Byłam na badaniach prenatalanych, wszystko wyszło dobrze, ryzyko chorób jest bardzo niskie, ale niestety jest inny problem i tu się do Was zwracam jak to było u Was:(

Pomijam to, że lekarz był beznadziejny jeżeli chodzi o komunikację z pacjentem.
Podczas usg swierdził że dzieciątko ma zbyt szybką akcje serduszka. Było to 178 uderzeń na minutę...
Nastraszył mnie wadami serca, zgonem dziecka, itp. i kazał się zgłosić na echo serca płodu.
Wyszłam zapłakana od niego i zadzwoniłam do swojej gin, Dała mi skierowanie do specjalistycznego ośrodka i za miesiac ( bo to po 16 tyg. mozna dopiero robić) mam wizytę i echo serduszka płodu.
Moja gin mnie uspokaja, że to jest górna granica normy i żebym cierpliwie czekała na badanie i była spokojna, a ten mnie tak nastraszył :(
 
Do 180 uderzen chyba to max. A sprawdzasz czesciej? Moze to jednorazowo tak bylo?

Diabliczka nie mam przepisu. Chyba,ze na ciasto samo w sobie chcesz bo reszta to z glowy jak na necie kiedys tez znalazlam. I Powiem Ci,ze jesli chcesz cos dobrego to to ciasto jest zdecydowanie za slodkie, takie typowe dla ang.przeslodzonych dzieciakow haha. No I jeszcze jak takie ozdoby dam to juz w ogóle. W zeszlym roku bylo ladne, masa cukrowa ozdabialam z kwiatami I confetti czy jak sie to nazywa.

My na koniach, potem zakupy.
Do butow ja mam zboczenie I kupuje glownie rocketdogi. Rzadko inne. Chyba,ze adidaski typowe.
 
reklama
Do 180 uderzen chyba to max. A sprawdzasz czesciej? Moze to jednorazowo tak bylo?

Diabliczka nie mam przepisu. Chyba,ze na ciasto samo w sobie chcesz bo reszta to z glowy jak na necie kiedys tez znalazlam. I Powiem Ci,ze jesli chcesz cos dobrego to to ciasto jest zdecydowanie za slodkie, takie typowe dla ang.przeslodzonych dzieciakow haha. No I jeszcze jak takie ozdoby dam to juz w ogóle. W zeszlym roku bylo ladne, masa cukrowa ozdabialam z kwiatami I confetti czy jak sie to nazywa.

My na koniach, potem zakupy.
Do butow ja mam zboczenie I kupuje glownie rocketdogi. Rzadko inne. Chyba,ze adidaski typowe.

Nie sprawdzam częściej, detektor tętna taki domowy jest mi w stanie pomóc? Lilith Ty chyba owy posiadasz?
 
Do góry