reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zacząć kupować ?

Kajakoo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Październik 2023
Postów
39
Jestem na początku 5 miesiąca ciąży i zaczynam się zastanawiać kiedy zacząć kupować ubranka i ogółem wszystkie rzeczy dla dziecka i z tym związane , łóżeczko mamy w sumie tylko
 
reklama
Ubranka to pół biedy, bo zamawiasz przez internet i tyle, na tyle wcześniej, żeby tylko mieć czas na wypranie i wyprasowanie wszystkiego.

Najważniejsze żeby po rzeczy za którymi trzeba trochę połazić, obejrzeć trzeba się wybrać wcześniej, bo może się okazać, że nie ma czasu, albo czujesz się źle. Chodzi mi o wózek, łóżeczko, materac, fotelik itp. Zwłaszcza te większe gabarytowo rzeczy. Kupowanie ich wymaga i czasu, i siły.

Nie wierzę w "zapeszanie", ale z drugiej strony nie dziwię się, że ktoś czeka i nie chce się nakręcać za wcześnie. Ja sama wiem, że u mnie kompletowanie wyprawki zaczęło się ok. 6-7 miesiąca.
 
Przy pierwszym dziecku dwa miesiące przed terminem, przy drugim większość miałam po pierwszym a to co brakowało kupowałam stopniowo jakoś od połowy ciąży. Duże gabaryty jak wózek czy łóżeczko dogadalam się ze sklepem i mimo zakupu przetrzymali mi to w magazynie i odebraliśmy po porodzie bo nie bardzo mieliśmy gdzie to trzymać.
 
Jestem na początku 5 miesiąca ciąży i zaczynam się zastanawiać kiedy zacząć kupować ubranka i ogółem wszystkie rzeczy dla dziecka i z tym związane , łóżeczko mamy w sumie tylko
Ja kupowałam że trzy miesiące przed porodem albo nawet i później potem kompletowałam,prałam,prasowalam i torbę spakowałam do szpitala.
 
A i jeszcze mam jedną bardzo ważną radę dla wszystkich przyszłych mam. Polecam też poza torbą do szpitala mieć naszykowane więcej rzeczy dla dziecka i dla siebie w domu, żebyście Wy wiedziały gdzie to jest i mąż. Nawet większe ubranka. W razie jakby pobyt się przedłużył.

U nas nieoczekiwanie okazało się, że dziecko musi trafić do innego szpitala. Dałam mężowi rzeczy ze szpitala, ale okazało się, że nie wszystko jest pptrzebne, muszą być body kopertowe itp. ja z kolei bez dziecka, w innym szpitalu leżałam nie na położniczym tylko na patologii ciąży (żeby nie leżeć z matkami, które mają dzieci). Było tam zimno jak dla mnie i rodzina mi dowoziła ciepłe ubrania.
 
reklama
Kiedy chcesz ;) wszyscy piszą, że najlepiej w drugim trymestrze i zgodzę się z tym. Moja końcówka ciąży przypadała na lipiec/sierpień na najwieksze upały, a ja ledwo funkcjonowałam wtedy, nie mówiąc o prasowaniu ubranek. Dla mnie 5 miesiąc jak najbardziej jest ok, bo w drugim trymestrze to ja mogłam góry przenosic, w 3 byl spadek formy, więc warto ten czas jakoś produktywnie wykorzystać skoro nie będzie trwał wiecznie :)
 
Do góry