reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

My mieliśmy jechać na mazury,ale wszystko nam się pomieszalo no maksa. Wczoraj mąż pojechał ze spuchnietym łokciem na ip myślałam że zrobią rtg i wygonia do domu a tu zapalenie kaletki stawu nacieli wstawili saczek opatrunek taki ze ręka nie może ruszyć codziennie musi do szpitala na jego zmianę podjechać. I tak zdecydowaliśmy ze dopuszczamy mazury bo i pogoda się tan popsula i jedziemy do mojej mamy z niespodzianką do Radomia. A tutaj piękne słońce się wyłania zza chmur. I trasa krótsza bo tylko 100km i ja spokojniejzza bo bałam się takiej długiej drogi.

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja mam pracowity weekend, duzo dziewczyn na paznokcie mam umówione,panieński mam x2.
Dziewczyny jak jest z pasami w ciąży ?
emalka współczuję ale dobrze że to kaletka a nie zapalenie kości.
Linka szkoda synka :(
U nas piękna pogoda.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Milagros uwierz ze mam pretensje sama do siebie teraz , chociaż nic na to nie wskazywało ze było do szycia troszkę krwi , oczyscilam i plaster pomógł .. eh dopiero dziś się rozlazlo no i mi powiedzieli ze teraz dłużej będzie się goic bez założenia szwów .. ale wytłumaczyli mi jak następnym razem sprawdzić czy plaster wystarczy
 
Pasy w samochodzie zapinajcie dzieczyny !!! kiedyś byłam na konferencji w pracy i była mowa właśnie dot. wypadków z udziałem ciężarnych. Jak nie zapniecie pasów to wylecicie przez szybę i jest wtedy niestety większe zagrożenie dla dziecka jak i matki. Często kończy się śmiercią. Natomiast gdy pasy zapniemy to nas szarpnie, itp. i na pewno nie będzie tak drastycznego sceniariusza. Ważne by dolny pas przechodził pod brzuchem, a nie przez jego środek, a górny pas pozostaje , tak jak zawsze.
 
Hej, słuchajcie a wy śpicie na lewym boku??? Bo ja chociaz sie staram nie umiem :-( a dlaczego to właściwie musi być lewy bok?


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Witam się dziś i ja
Emalka szkoda męża ale rodzice się ucieszą :)

Linka oj biedny maluszek, ale nie każda rana wygląda na taką jaką jest zwłaszcza jak jest mała a głęboka

U mnie się teraz słoneczko pokazało o byłam psiakiem na polu a teraz już sobie śpi :) przyszły mi te leginsy co zamawialam i jestem zadowolona pas jest fajny wysoki bałam się żeby nie był za krótki żeby nie zjezdzal materiał też spoko i kolory :) zdjęcie dodam już na brzuszkowym ;)
Miałam coś jeszcze napisać ale zapomniałam co :/
 
Ja w dzień staram się lezec na lewym ale nie lubię ciągle przerzuca mnie na plecy bo tak najwygodniej i nie czuję żeby mi coś uciskalo..nic się nie dzieje ..bo to chyba o krążenie krwi chodzi.w nocy zasypiam tylko na prawym jak się obudzę to przerzucam się na lewy ale pewnie i tak nie na długo :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam.
Wszystkim mamusiom -obecnym i przyszłym najlepsze życzenia:happy2:
Pogoda jakaś taka męcząca dziś w Krk. Niby nie pada i chłodniej niż ostatnio ale za to pochmurno i strasznie senny dzień dziś mam.

Keejti- oczywiście na dalszym etapie będę musiała kogoś zatrudnić bo przecież nie zostawię maluszka. Znamy dobrze takiego faceta , który od lat nam księgowość pomaga prowadzić, mamy do niego ogromne zaufanie i prawdopodobnie jego weźmiemy. Już były wstępne rozmowy.Jest tylko kłopot bo amputowali mu nogę 3 lata temu i on nie może się przyzwyczaić do protezy. Porusza się na wózku więc trzeba by wszystko dostosować do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Zobaczymy jeszcze jak to będzie.

Linka- Zrośnie się na pewno tak , czy inaczej. Potrwa dłużej, ale się zrośnie.U mojego syna jest problem z szyciem bo on straszny panikarz pod tym względem jest. Byle ranka i wrzeszczy w niebogłosy. Przy szyciu koszmar- i tak naprawdę ja zdecydowałabym się na szycie tylko w widocznym miejscu, w którym blizny mogłyby go szpecić lub przy ogromnej ranie. Ostatnio stanął na plastikowych grabkach i rozciął paskudnie skórę w miejscu pomiędzy palcami u stopy. Rana niestety była dość głęboka. 2 razy dziennie mu zmieniałam opatrunki -najpierw przemywałam Rivanolem, później Octeniseptem , na to wyjałowiony gazik przylepiony Prestoplastem plus mycie nogi tylko w szarym mydle. Po 1,5 tyg rana się pięknie zagoiła:yes:

Co do pasów - ja zawsze zapinam. Nigdy nie pozwalam nikomu w moim samochodzie jechać bez pasów, bo pomijając , że on sobie może krzywdę zrobić i np. wypaść przez przednią szybę w razie wypadku to dodatkowo może pokiereszować i połamać inne osoby w samochodzie. Jeżeli dorosły, siedzący z samochodu w przodu nie ma pasów, a dojdzie do wypadku z dachowaniem i koziołkowaniem samochodu to taka osoba często przelatuje do tyłu samochodu i może pokiereszować lub zabić np. siedzące z tyłu dzieci.
W poprzednich ciążach miałam adapter do pasów dla kobiet w ciąży, ale wydałam razem z detektorem i ciuszkami i od kilku tygodni zbieram się żeby kupić i jakoś zebrać się nie mogę:sorry2:

Emalkadream- Mam nadzieję, że wypoczynek u mamy jest udany

Miłego popołudnia i wieczorku mamusie;-) ;)
 
Dziewcxyny ja też gorąca polecam ten adapter on chroni maluszka bo pas przechodzi pod brzuchem
pobrane.jpg
 

Załączniki

  • pobrane.jpg
    pobrane.jpg
    11,8 KB · Wyświetleń: 253
reklama
Sa tez pasy specjalnie dla kobiet w ciazy na all dostępne , miałam w poprzedniej ciazy teraz chyna tez zamówię . W zeszłej ciazy akurat jechałam autem meza bez tych pasów jak mieliśmy stłuczkę w dodatku podwójna bo gość wjechał nam w tyłek i za chwile uderzyliśmy w tego z przodu , pierwsze co jak pojechałam do szpitala bo nie chciałam by Karetka wywoziła mnie gdziekolwiek pojechałam do swojego i pierwsze pytanie czy miałam zapięte pasy. Wiec zapinać .
Ewa ja głownie na prawym choc jak pamietam to sie obracam .

Mama4dxieki :) i wzajemnie :) a powiedz to księgowość tez prowadzicie tak?:)

Zamiast szwów sa tez te plasterki wlasnie ściągające . Ja w LO rozwaliłem głowę w busie o kasownik - tak delikatnie kierowca zahamował ... No w każdym badz razie na pogotowiu nie chcieli zszyć by nie było blizny i polecili te plasterki.


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Do góry