reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Czy ja wiem to mamy zapewnione od państwa ze poza kolejnością jesteśmy przyjmowani w przychodniach / laboratoriach. Ot taka odgórna decyzja.

Oczywiście w sklepach to dobra wola sprzedawcy czy ludzi przed nami w kolejce.

Słabo się czuje ale chyba dlatego że jednak musiałam wcześniej wstać a teraz oczy mi się kleją.
Byłam ostatnio u nas w diagnostyce i Pani w recepcji kazała ciężarnej czekać w kolejce. Jedynie co to powiedziała, że może usiąść na krześle i poczekać tak na swoją kolej.
 
reklama
Byłam ostatnio u nas w diagnostyce i Pani w recepcji kazała ciężarnej czekać w kolejce. Jedynie co to powiedziała, że może usiąść na krześle i poczekać tak na swoją kolej.
W mojej diagnostyce jest kartka z dużymi literami, że ciężarne bez kolejki.
@Józia89. Jak jadę po 7 i przeważnie jest już z 6 osób. A że mąż musi zająć się w tym czasie młodym, a o 8 do pracy to ja akurat korzystam.
 
Czy ja wiem to mamy zapewnione od państwa ze poza kolejnością jesteśmy przyjmowani w przychodniach / laboratoriach. Ot taka odgórna decyzja.

Oczywiście w sklepach to dobra wola sprzedawcy czy ludzi przed nami w kolejce.

Słabo się czuje ale chyba dlatego że jednak musiałam wcześniej wstać a teraz oczy mi się kleją.
A jestes pewna, ze ustawa obejmuje rowniez laboratoria (w dodatku prywatne) ?
 
Czy ja wiem to mamy zapewnione od państwa ze poza kolejnością jesteśmy przyjmowani w przychodniach / laboratoriach. Ot taka odgórna decyzja.

Oczywiście w sklepach to dobra wola sprzedawcy czy ludzi przed nami w kolejce.

Słabo się czuje ale chyba dlatego że jednak musiałam wcześniej wstać a teraz oczy mi się kleją.
Już o tym pisaliśmy, ze wg ustawy mamy pierwszeństwo w dostępie do lekarzy, musimy zostać przyjęte max 7 dni po zgłoszeniu.
Nie mamy pierwszeństwa ani w laboratoriach ani w rejestracji.
To są wewnętrze przepisy danej placówki. Podobnie w pozostałych miejscach.
Nadto należymy do grupy uprzywilejowanej, razem z honorowymi dawcami, kombatantami itp i z nimi musimy to pierwszeństwo dzielić.
 
Moze dlatego, ze to prywata? Moze te przepisy wtedy sa dobrowolne, a tyczy sie to tylko nfz?
Ustawa dotyczy wszystkich placówek świadczących usługi medyczne w ramach NFZ, czyli finansowanych ze środków publicznych.
Pomyślcie czy idąc na wizytę prywatna, do prywatnego gabinetu jesteście traktowane priorytetowo ?
 
Ustawa dotyczy wszystkich placówek świadczących usługi medyczne w ramach NFZ, czyli finansowanych ze środków publicznych.
Pomyślcie czy idąc na wizytę prywatna, do prywatnego gabinetu jesteście traktowane priorytetowo ?

Przecież to oczywiste że jak idę na prywatna wizytę to się nie wykłócam że ja bez kolejki.
Tutaj chodzi o NFZ gdzie jest podpisana umowa tam się należy pierwszeństwo tak jak w laboratorium czy u lekarza pierwszego kontaktu.
To że ja płace za badania to place ale na upartego mogę wejść bez kolejki bo akurat moje laboratorium ma podpisana umowę z NFZ.

Ja nie korzystam. Na razie czuje sie dobrze więc i w kolejce mogę chwilę postać / posiedzieć.

Nie umiem wklejać tutaj linków wystarczy wpisać w google i jak byk piszę że mamy przywilej.
 
Już o tym pisaliśmy, ze wg ustawy mamy pierwszeństwo w dostępie do lekarzy, musimy zostać przyjęte max 7 dni po zgłoszeniu.
Nie mamy pierwszeństwa ani w laboratoriach ani w rejestracji.
To są wewnętrze przepisy danej placówki. Podobnie w pozostałych miejscach.
Nadto należymy do grupy uprzywilejowanej, razem z honorowymi dawcami, kombatantami itp i z nimi musimy to pierwszeństwo dzielić.

Pierwszy lepszy wpis w Googlach 😉
Więc jak widzisz nie ma co wprowadzać ciężarnych w błąd 😉

Zgodnie z ustawą Za życia z 1 stycznia 2017 roku kobiety w ciąży przyjmowane w przychodniach, laboratoriach i aptekach bez kolejki.
Mają prawo do korzystania poza kolejnością że świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach.

Wiec jak widzisz mamy takie prawo jako ciężarne.
Oczywiście że chodzi tutaj o placówki które mają umowę z NFZ.

Wszelkie prywatne gabinety maja swojej wewnętrzne przepisy 😉

Milego dnia 😀
 
W mojej diagnostyce jest kartka z dużymi literami, że ciężarne bez kolejki.
@Józia89. Jak jadę po 7 i przeważnie jest już z 6 osób. A że mąż musi zająć się w tym czasie młodym, a o 8 do pracy to ja akurat korzystam.

I prawidłowo!
Informacją powinna wisieć na poczekalni.
Ale dlatego bez kolejki bo maja umowę podpisana z NFZ.
Jeśli byłaby to prywatna placówka to już zależy od właściciela jak ustali swoje wewnętrzne przepisy 😀

Jak musisz to korzystasz ! Proste!

Ja na razie czuje się na siłach więc czekam jak inni pacjenci.
 
reklama
Do góry