reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

reklama
Pewnie i tak połowy zapomnę nawet jak spakuję wcześniej...
Strasznie łatwo się wzruszam, też tak macie? Niedługo będę wyć na reklamach pampersów.
 
To wyobraźcie sobie jak dziewczyny po 30tc na patologii panikowały i jedna druga nakręcała, bo stamtąd kilka miała już wyjść z maluchami a one nic nie miały bo jeszcze czas hehe i tych mężów ganiały:-)
Właśnie między nami jest 3-4tyg różnicy a to baaardzo dużo na ostatnim etapie

Wy coś kupujecie do kąpieli od pierwszych dni szkrabów czy tylko woda? a i miałam się pytac o odparzenia tak samo od początku coś będziecie stosowac?
 
Do kąpania będę mieć żel 2w1 hippa ale to na troszkę później a zaczniemy od mydełka za radą położnej ze szkoły rodzenia, mówiła, żeby zaczynać od jak najprostszych kosmetyków. Kąpać co drugi dzień.
Do smarowania mamy linomag zielony a na ewentualne odparzenia jak się dopiero pojawią bepanthen.
Zobaczymy jak się okaże w praktyce. ;-)
 
Ja to chciałabym być już na początku stycznia przygotowana z torbą do szpitala. Nie chce rodzić wcześniej ale wolałabym być przygotowana. No i dla świętego spokoju dla mojego męża w razie "w". Po co ma się chłop denerwować :-D
Do szpitalna potrzebuje dowód osobisty. Kartę ciąży, grupę krwi i ostatnie badania. A po drugie to moja pani doktór tam pracuje więc i tak będzie wszystko wiadomo.
 
Mkvet, tez sie tak wzruszam!

Do mycia tez mam hipp 2w1,za rada bratowej. I tez co drugi dzien na poczatku. A buzke wodą.

Mam tez opcje: mydełko bambino i kilka kropel oliwki bambino do wody. Tyle,ze nie kupione.
 
Do mycia man mydelko nivea I plyn ziajka.przeciw odparzeniom niva I z tej samej firmy krem do buzki .na odparzenia bepanthen.mam w domu olivke bambino .ale nie lubie oliewek wiec dokupilam mleczko do smarowania niby dobre tez z nivea
 
Dziewczyny polecam tą stronę, jeżeli chcecie sklepowe kosmetyki to babka super przeanalizowala sklad wszystkich na rynku podzielone na kategorie. Ja jeszcze jak chcialam skklepowe to baby dream i hipp, a do pupy chusteczki fitti z biedronki lub dada. ALe ja maslo shea bede do pupy i na bużkę na mróz a ciałko olej migdałowy. Jedynie hipp do kąpieli, no i chusteczki te co wyżej, bo o dziwo te fitti maja lepszy skląłd niz pampers lub nivea :)

Sroka o....: Analizy dla dzieci
 
Ostatnia edycja:
Przede mną dziewczyny 3 nieprzespana noc,którą spędzę na czuwaniu. Moje dziewczynki są chore. Dopadło je coś tak paskudnego,że.chyba jeszcze nigdy tak się nie czuły źle. Jutro idziemy do lekarza,bo gorączka nie spada prawie wcale,a kaszlą tak,że nie jestem w stanie oczu zamknąć na chwilę. Marcel jeszcze zdrowy,ale Nika wczoraj też była zdrowa,a dziś ledwo na nogach stoi. Wiem,że w szkole panuje to dziadostwo,bo sami nauczyciele tez chorują :-( Jestem zmęczony,ale trzymam się. Dam znać jutro co dalej u nas.

Mam nadzieję,że u Was wszystko ok. Trzymajcie się cieplutko :**
 
reklama
Magda dużo zdrówka dla Dzieciaków i sił dla Ciebie.
My staramy się wybrać kosmetyki jednej firmy, żeby później nie było problemu z ustaleniem co jest przyczyną ewentualnej alergii. My mamy oilatum baby i z tego planujemy mieć mydełko, szampon i krem.
W szkole rodzenia u nas położna mówiła, że przez pierwszy miesiąc do kąpieli nie warto używać mydełek ani płynów do kąpieli(poza kąpielą po porodzie, bo wtedy Dzidziuś jest w krwi i bez płynów nie da rady). Przez pierwszy miesiąc tylko sól do oczu i bepanthen(ona polecała alantan krem bo ten sam skład a niższa cena) i ewentualnie octanisept do pępka, jeśli jest grubszy kikut pępowiny.
 
Do góry