reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny czy któraś z Was używała może w ciąży czysty olej z migdałów firmy botanicapharma? Jakie macie doświadczenia? Zastanawiam się nad jakimś specyfikiem na rozstępy od 2 trymestru 🤔
 
Hej u mnie przechodzi już tryb ciągłego spania i wreszcie mogę coś pooglądać wieczorem. Polecacie coś na netflixie?
 
Czasami glupio mi ten argument przytaczac ale ja mam tak jak pomysle ze moge miec syna, toc ja nic nie wiem, z dziewczynka juz wiem, wiem jak to byc jej mama itd a tu totalna pustka
z chłopcem łatwiejsza higiena z pisia trzeba uważać bardziej na kupę żeby zaraz nie było jakiegoś zapalenia ,moim zdaniem gorzej 😛
 
Ja myślę nad zakupem,bo po ostatnim poronieniu mam czarne myśli,boję się każdego usg że usłyszę że ❤️nie bije.. 😞
Teraz też siedzę pod gabinetem i się zastanawiam co lekarz zobaczy na monitorze. Czy jest wszystko dobrze.
A tak sama będę mogła sobie sprawdzić raz dziennie i nie mieć nerwów. Tylko właśnie nie wiem jaki jest dobry.
ja też nie kupuje detektor ,bo kiedyś miałam j nie mogłam znaleźć to jechałam szybko na USG . Też się mega stresuje przed każdą wizyta to normalne tym bardziej jeśli już się przeżyło cos
 
W pierwszej ciąży nie miałam detektoru tętna i teraz wiem że też muszę kupić, wtedy lekarz nie zlecił mi żadnego KTG w ciąży a że ja w pierwszej ciąży to nie upominałem się, ale w pewnym momencie poczułam że prawie nie czuje ruchów dziecka w ciągu dnia i pojechałam do szpitala całe szczęście, KTG było źle i następnego dnia cesarka. Naszczescie mam syna. W tej ciąży w tym temacie będę szczególnie wyczulona. Jeszcze nie kupiłam, a od kiedy warto sobie badać tym? Myślę że od trzeciego trymestru zacząć, czy warto wcześniej? Staram się nie myśleć że coś może być nie tak więc na tą chwilę nie zakładam i bałbym się że te codzienne badania mogły by mnie stresować.
Ja ktg miałam co drugi dzień przy końcu ciąży pamiętam jak trzeba było kursować w tą i z powrotem,ale właśnie człowiek chociaż był spokojny
 
reklama
Ciężko mi to ująć w słowa. Kiedyś czytałam ciekawa prace i zapisałam sobie to. Podeśle ci linka, możesz sobie przejrzeć w wolnej chwili. Ale w moim odczuciu najtrudniejsze jest w wychowywaniu chłopców a dziewczynek wyjście z roli ze dziewczynka=bycie „grzeczna”, stateczna i ułożona a z kolei chłopiec=Człowiek bez emocji (nie płacz, chłopcy nie płaczą, nic się nie stało!). W moim środowisku są tylko dziewczyny, ja staram się wychowywać rodzicielstwem bliskości i czuje, ze będę uderzać o ścianę z wieloma argumentami :(

Ja mam córkę i syna . Córka żywa , niegrzeczna 😆 syn ułożony , bardzo wrażliwy także totalna odwrotność. Nie zmieniam charakteru dziecka po prostu jedno po mamusi ( syn grzeczny oczywiście po mamusi 😛 ) córka po tatusi ,bo tatuś ponoć taki był łobuz . Mój tato też jest człowiekiem wrażliwym i często płacze ,ja osobiście nie widzę nic w tym złego . Wręcz lubię jak facet też okazuje emocje i dziewczynka też powinna mieć swoje zdanie , postawić się. Szkoda,że właśnie są takie wymagania stawiane każdy z nas jest inny
 
Do góry