reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2024

Mój lekarz powiedział to samo, będąc na wizycie w 7 tygodniu bardzo chciałam umówić się na kolejna za 2 tygodnie, ale lekarz mi odradził bo powiedział, ze to nie będzie aż tak duza różnica żeby mógł powiedzieć coś więcej niż na wizycie w 7 tygodniu. Ale to oczekiwanie 5 tygodni do kolejnej wizyty… dla mnie męka 😁
Mój znany jest z tego, że lubi kasować pieniążki i każe przychodzić co 2 tygodnie :D
 
reklama
Dziewczyny które biorą euthyrox/letrox/tirosint po jakim czasie od wzięcia leku bierzecie witaminy tj kwas foliowy itp?
Ja biorę letrox min. 30 min przed śniadaniem, z kolei puerię uno zaczęłam przyjmować popołudniami - jak wracam z pracy. W pracy jeszcze nie wiedzą i dlatego wolalabym, żeby nie zauważyli, że biorę takie tabletki :D
 
Dziewczyny stresuję się, że CRL jest małe, tylko 3.5 mm i wg CRL wiek ciąży to 6w+1d, a wg OM 6w+6d czyli wychodzi 5 dni różnicy, a ja mam cykle jak w zegarku co 28 dni i owulacje zawsze 14 dnia i zawsze wiem z którego jajnika uwalniane jest jajo, bo to czuję. Także nasze akcje z mężem skończyły się dzień po owulacji, a nie sądzę, że takie stare plemniki mogłyby tyle przeżyć w moich drogach rodnych:p Niby 5 dni różnicy to nie jest dużo, ale w pierwszej ciąży już od 20 tc aż do końca była hipotrofia płodu i chociaż córa urodziła się 53 cm i 3200 g to wolałabym w tej ciąży nie martwic się hipotrofią, a już CRL jest krótkie :(
Co do bicia serca to tętno poniżej normy wskazuje na bradykardię, która występuje przy aberracjach chromosomowych (trisomia 18 pary hromosomów), ale nie tylko, a tętno powyżej normy na tachykardię. Tyle się dowiedziałam jak spytałam czy 140 w 7 tc to prawidłowe, więcej nie powiedział, bo zawsze podkreśla, że rozmawia o faktach, a nie hipotezach.
Byłam na USG w środę, to było 6+1 też dokładnie i zarodek ma identyczny rozmiar. Też 3,5mm. Lekarz powiedział, że wszystko się zgadza co do tygodnia
 
Cześć dziewczyny, co prawda termin porodu mam na 25 stycznia, ale na grupie styczniowych mam niewiele się dzieje, założona jest jakaś grupa prywatna do której nie można się dołączyć a tutaj widzę ze sporo się dzieje i co chwile do Was zaglądam, czuje ze potrzebuje wsparcia innych kobiet, to moja pierwsza ciąża. Mogę się przyłączyć do Was? :)
Witaj u nas :) swoja droga Twoj termin to moje urodziny! 🥰
 
reklama
Kochane
Byłam dziś na wizycie, bo w nocy miałam jakąś niestrawność i oczywiście panika 😁
Okazało się że z maleństwem wszystko dobrze ❤️ serduszko ładnie bije, ♥️ 3.1 cm.
Prawdopodobnie to chłopiec 🤔 niby to wcześnie ale ewidentnie coś mocno odstawało między nóżkami 😁
 
Do góry